Paul de Leeuw 'FeestvriencT Ivana Smit als getuige afgeserveerd 19 Het adres voorde garantie blijkt een huis te zijn dat te koop staat Geniet ervan at doen die bB grote doos lla en dat W^K zware zwarte kof fertje in onze gang?" vraagt mijn man. We zitten in ons Spaanse huis. Ik leg hem uit uit dat ik een pannen- en messenset heb ge kocht van onze buurvrouw Kate. En ik vertel ook het verhaal dat hieraan voorafging. Op de par keerplaats van de supermercado was Kate namelijk een mijnheer tegengekomen die in het Engels vroeg of ze even tijd voor hem had. Maar ze herkende het Ne derlandse accent, dus zei ze tegen hem dat het ook in het Neder lands kon. De man vertelde dat hij met vrouw en kleinkind naar Spanje was gereisd met een be stelling voor een Russische fami lie. Maar op de plek van bestem ming bleek niemand thuis te zijn. Na wat bellen kwam hij er achter dat de familie in Moskou zat en de bestelling dus niet kon aannemen. De man moest nu weer terug naar Nederland, met vrouw en kleinkind. Maar zijn zoon, collega in zaken, had voor gesteld om de bestelling hier in Spanje te verkopen. vroeg wat de inhoud van de be stelling was. „Pannen, bestek en een messenset", zei de man. Ver volgens liepen ze samen naar zijn auto, een Range Rover. De man opende de achterbak en toonde de verzameling dozen en koffer tjes. Uit medeleven met de mijn heer en zijn vrouw bestelde Kate van alles vier. Dus werden er vier dozen met pannen en acht kof fertjes met bestek en messen overgeheveld naar haar auto. Met flinke korting, dat wel. Ze kon niet contant betalen maar dat was geen enkel probleem want de man had zo'n machientje waar hij haar creditcard door heen haalde. De deal was geslo ten. Kate besloot één complete set te houden en de overige drie te verkopen, voor een iets ho gere prijs dan ze zelf had betaald. Zo zou haar ei gen pannen-, messen en bestekset gratis zijn. „Zakenvrouwtje hè", voegt Kate er nog trots aan toe als zij zich bij ons heeft gevoegd. Ter plekke krijgt ze de bijnaam Kate Trump. Mijn man bestudeert de ge kochte waren en daarna kijkt hij mij aan. „Beetje raar hè. Iedereen koopt tegenwoordig online en jullie gaan dozen uit een Range Rover kopen?" Een beetje korzelig maak ik de doos en het koffertje open. „We willen zo'n arme man met vrouw en kleinkind gewoon helpen. Hier is een prachtig Spaanse- ham-mes, dus laten we dat nou gewoon proberen!" Ik pak een pan, vul die met water en zet hem op het vuur om straks toma ten te kunnen pellen. Het mes komt niet door de ham heen en ik brand mijn vin gers aan de handgrepen van het pannetje. Terwijl er toch echt op de doos staat dat deze pannen su- pergoed warmte geleiden. Met dertig jaar garantie. Dus tot mijn zesentachtigste levensjaar kun nen we genieten van deze pan nen. We vragen ons af welk merk het is. Dat staat nergens op de doos. Om erachter te komen waar we ons moeten wenden voor de garantie googelen we het Duitse adres. Het blijkt te gaan om een huis dat te koop staat. hoofd en googelt verder. Even la ter laat hij Kate en mij een serie berichtjes lezen over pannen- en messensetoplichters die mensen aanklampen met een zielig ver haal. „OK!" Ik kijk mijn man aan, hij lacht me vierkant uit. Dan loop ik naar Kate, die net aange slagen de deur opent en zegt: „Ik ben al aan de chips en mijn derde glas rode wijn!" White (foto) zette Ivana neer als een feestbeest en sprak over een wilde avond met Ivana en de Johnsons op 11 november, waarbij het drietal niet van elkaar af kon blijven. Tot woede van advocaat Sankara Nair. „U liegt! Ivana was die dag niet eens in Kuala Lumpur! Ze was met haar vriendje Lukas bij haar grootouders in Penang voor de verjaardag van opa, 500 kilometer van hier. Hier zijn de tickets." White had geen andere verklaring dan dat hij misschien de data had verwisseld. Hij moest vervolgens toegeven dat hij geen bewijzen had voor een groot deel van zijn beweringen. Hij zei niet met een vooropgezet plan naar de rechtbank te zijn gekomen. „Ik sta niet aan de kant van de Johnsons." De advocaat van de familie serveerde White echter helemaal af. Hij stelde dat White veel insinueerde maar niet kon bewijzen. Tinderdates? Had White dat gezien? Had White een van die mannen gesproken? Had hij Ivana die laatste avond drugs zien nemen? „U noemt haar een slet. Het is kwaadsprekerij, pure speculatie, zonder bewijzen, over een tiener die zich niet meer kan verdedigen." Voor de familie valt de puzzel steeds meer op zijn plaats. Ivana Smit is op 7 december 2017 rond 10 uur 's ochtends aan een overdosis overleden en tussen 13 en 14 uur is ze van het balkon gegooid. Toch durft de advocaat nog geen voorspelling te doen over de uitkomst van het proces. „Het is nog te vroeg." Veel hangt af van vrijdag. Dan getuigt forensisch patholoog Frank van de Goot. Ivana's moeder Karin zou eigenlijk giste ren getuigen, maar komt komende week aan bod. Op 29 augustus is de laatste zitting in de zaak-Ivana Smit gepland. Vervolgens duurt het we ken of maanden tot rechter Mahyon Binti Talib uitspraak doet. De Wijnbeurs bestaat ruim 42 jaar en daarom bieden wij u nu dit prachtige pakket aan met onze 6 mooiste rode wijnen van 2018! WIJNBEURS. NL/PARADE l@ El] ^WIJNBEURS TERUG VAN WEGGEWEEST! geliefde rode wijneïTvan 2018 - €26,- KORTING gratis thuisbezorgd zaterdag 18 augustus 2018 GO Pannenset Kate raakte nieuwsgierig en Mijn man schudt nog eens het :.v,i De advocaat van de familie van Ivana Smit heeft gisteren bij de rechtbank in Kuala Lumpur ge hakt gemaakt van Adam White. De 'feestvriend' viel door de mand met zijn getuigenis over een wilde avond met Ivana en het Amerikaanse echtpaar Johnson. Die dag was Ivana niet eens in Kuala Lumpur. Ton Voermans Kuala Lumpur We doen u graag een plezier met dit heerlijke proefpakket voor een fractie van de prijs. Waarmee u kunt genieten van de zes meest geliefde rode wijnen van ruim 42 jaar Wijnbeurs. Geniet van de krachtige 7 jaar oude Spaanse Gran Reserva, de héérlijke rijk gefruite Sangiovese uit Italië en van het volsappige fruit van de nieuwe Franse TOP-oogst van La Pauline. Proost! Art.nr. 3304018 Bestel gemakkelijk online op ^^^levering^^^T Max. 2 pakketten. Aanbod geldig tot 1 september 2018 I Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, za. 10.00 -16.00 uur (0294 - 788103) kortingscode slechts Gebruik kortingscode: SPP2618 -Alleen geldig op dit pakket* - La Pauline U-i-j'HU PRIMITIVO iBF.RNE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19