Man ontkent uitschelden van 'bevriende' Erdogan Dreigt uw trap een obstakel te worden in huis? Rechtszaak ondanks bijna afgeschafte regel Met een traplift van thyssenkrupp hoeft u niet te verhuizen 17 Beginnersrijbewijs werkt niet 0800-5003 Het beginnersrijbewijs, dat is ingevoerd om beginnende be stuurders veiliger te laten rij den, heeft niet het beoogde resultaat. Het leidt er niet toe dat ze minder overtredingen begaan of minder betrokken zijn bij ernstige verkeerson gelukken. Dat concludeert het wetenschappelijk centrum van het ministerie van Justitie en Veiligheid na onderzoek. Minister Cora van Nieuwen- huizen (Infrastructuur) denkt voorlopig niet aan afschaffing van het extra strenge punten- rijbewijs voor beginners. „Het is nogal rigoureus om zoiets helemaal te stoppen." Het mi nisterie gaat 'eerst eens even goed kijken hoe het nou pre cies zit en wat je zou kunnen verbeteren'. Het beginnersrijbewijs werd in 2002 ingevoerd en werkt met strafpunten. Wie voor de tweede keer wordt gesnapt, moet zijn rijbewijs inleveren en krijgt een nader onderzoek naar zijn rijvaardigheid. De grootste makke is dat de pak kans te klein is. Ook schort het soms aan communicatie tussen politie en justitie en zijn beginners niet goed op de hoogte van de regeling. Het denken moet nooit stilstaan. Maar de aard van de maatregel, daar staan we nog steeds achter Gulle gever helpt zieke Hugo (1) aan bad en zalf De inzamelingsactie voor Hugo Broekate uit Wester- haar kan al worden beëindigd. Het jochie met de visschub- benziekte krijgt dankzij een gulle gever niet alleen het zo gewenste zuurstofbad, maar ook een lading speciale ure- umzalf. „Hartverwarmend", zegt opa Dick Kist over alle aandacht voor zijn kleinzoon, naar aanleiding van het inter view gisteren in deze krant. De gever, een ondernemer uit Almelo, wil anoniem blijven. Jacobus 'Jack' G. uit Sittard was gis teren niet bij de eerste pro-forma- zitting aanwezig. Zijn advocaat evenmin. Om voor een niet-inhou delijke zitting van zijn Limburgse woonplaats helemaal naar de recht bank in Den Haag te reizen, dat vonden ze niet nodig. Extra onder- zoekswensen hebben ze toch niet, laat de inhoudelijke zaak later dit jaar maar beginnen. „Dan komen we wel." De rechtszaak is in Den Haag, omdat de daar gevestigde Turkse ambassade aangifte heeft gedaan. Dat gebeurde in 2016. Na vijf ra zende mails in een half jaar tijd, waarin Erdogan de meest vreselijke scheldpartijen over zich heen kreeg, waren ze het bij de Turkse ambassade wel zat en deden ze aan gifte. Het Openbaar Ministerie kwam in actie en vervolgt nu de Het is simpel. Er is aangifte gedaan en het is strafbaar 64-jarige Jack G., de man die de mails zou hebben gestuurd, voor 'belediging van een bevriend staatshoofd'. Opmerkelijk, want het wetsartikel gaat verdwijnen uit het wetboek van strafrecht. Maar zo lang het nog bestaat, kan het wor den toegepast. „Zo simpel is het", zegt een woordvoerder van het OM. „Er is aangifte gedaan en het is strafbaar." Waarom G. zijn mails zou heb ben gestuurd, is niet helemaal dui delijk. Waarover het ging wel. Tur kije was in 2or6 volop in het nieuws vanwege de mislukte coup. Erdo gan overleefde de aanval op zijn macht en hield daarna keihard huis in zijn land door duizenden ver meende coupplegers op te pakken. De mails waarvoor G. terecht staat, werden gestuurd tussen juli en november 2016. De eerste scheldmail kwam al enkele dagen na de coup binnen op de ambas sade. In de tierende mails wordt Er dogan voor van alles en nog wat uit gemaakt, van nazi tot varken. Maar Jack G. ontkent dus. Hij zei bij de politie van niets te weten. Hoe de mails dan vanuit zijn omgeving of ip-adres kunnen zijn afgevuurd? Misschien is hij gehackt, sugge reerde G. eerder. Meer helderheid geeft hij pas bij de inhoudelijke be handeling van de zaak. Advertentie thyssenkrupp trapliften.nl Emotionele herdenking Barcelona zaterdag 18 augustus 2018 DEN HAAG Menno Snel De staatssecretaris van Finan ciën over het afschaffen van de dividendbelasting, wat ons land veel meer kan kosten. DEN HAAG De 64-jarige Limburger die wordt vervolgd omdat hij de Turkse president Erdogan voor onder meer varken en Hitier uitmaakte, betwist dat hij dat zelf heeft gedaan. Zijn advocaat gaat voor vrijspraak. Victor Schildkamp Sittard -Woordvoerder Openbaar Ministerie Hebt u er wel eens over nagedacht om te verhuizen, omdat u moeite krijgt met traplopen? Dan bent u niet de enige, er zijn al veel senioren verhuisd vanwege de trap. Maar u hoeft niet te verhuizen omdat u moeizamer de trap op komt, en de trap eerder een obstakel dan een hulpmiddel is geworden om de bovenverdieping te bereiken. Traplift op maat Op de eerste plaats is het belangrijk dat u beseft dat er geen standaard trap bestaat. Elke trap is anders en daarom produceert thyssenkrupp voor al haar klanten alle trapliften op maat. Als u trapliften gaat vergelijken, let dan goed op aan welke zijde van de trap de lift geplaatst wordt, zodat de trap beloopbaar blijft voor anderen. Maar vergeet ook uw eigen veiligheid niet, zoals hoogte van de rail, ergonomische stoel, kijkt u tijdens de rit niet de diepte in en draait u automatisch weg van het trapgat bij het in- en uitstappen. Vrijblijvend advies De Swing-traplift geeft mensen hun mobiliteit in huis terug. Een tevreden gebruiker vertelt: "We wisten niet goed waar we op moesten letten. De adviseur van thyssenkrupp adviseerde ons een Swing- traplift aan de spilzijde van de trap, zodat de trap beloopbaar blijft. De juiste keuze, hadden we die maar jaren eerder gemaakt!" U betaalt nu geen 21% BTW! U ontvangt in augustus 21% BTW-korting* op de aanschaf van een Swing-traplift! Vraag een vrijblijvend en kosteloos gesprek aan met een van de adviseurs van thyssenkrupp, zodat u samen kunt bekijken hoe de Swing er in uw huis uitziet. U kunt hiervoor gratis bellen naar of uw gegevens invoeren op *Actie onder voorwaarden. Zie trapliften.nl BUSONGELUK Een bus is gisterochtend in het noorden van Duitsland van de weg geraakt. Er vielen zeker zestien gewonden. Zes van hen zijn er ernstig aan toe. De bus kwam op zijn kant in een greppel naast de snelweg tussen Rostock en Berlijn terecht. Hoe het ongeval kon gebeuren, is onbekend, foto reuters Familie van de slachtof fers die vielen bij de jihadis- tische terreuraanslag in Barcelona, gisteren een jaar geleden, zoeken steun bij elkaar. Veel Catalanen waren aanwezig bij de her denking bij een mozaïek van kunstenaar Joan Miró, die ook werd bijgewoond door de Spaanse premier Pedro Sanchez en koning Felipe VI. De terreur, die zowel Barcelona als Cam- brils trof, eiste zestien le vens. Er vielen honderden gewonden, fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17