i J 16 CHRISTINE LE DUC NIEUWE TOPVROUW Het had weinig gescheeld of erotiekketen Christine Ie Duc was failliet verklaard. Met Audrey van Ham staat voor het eerst een vrouw aan het roer. Ze wil een duidelijk nieuwe koers varen. „Er was vaak strijd tussen mij en de mannen." „Mijn oma hielp me de erotiek in", zegt Audrey van Ham (40), gestoken in een zwart jurkje met glimmende studs. Op een gecapitonneerd zwart bankje in de Rotterdamse winkel aan de Meent gaat ze er even goed voor zitten. „Ze zag in de krant een adver tentie voor inkoper van lingerie bij sekswinkel Pabo. Tot dan toe zat ik in de handdoeken en bedovertrekken. 'Dit lijkt me wat voor jou', zei ze." Van Ham is sinds kort ceo van Christine le Duc, dat deze maand haar 50ste verjaardag viert. Ze staat meteen voor een pittige taak: binnen twee jaar de omzet verdubbelen, ter wijl de branche in zwaar weer ver keert. Voormalig moederbedrijf Beate Uhse, tevens eigenaar van het Nederlandse Pabo en Franse Adam Eve, vroeg vorig jaar december faillis sement aan na jarenlange verliezen. „Ja. Er is veel vraag naar advies op seksueel gebied. Op internet is alles voorhanden, maar veel mensen we ten niet hoe het er dan in de echte wereld aan toe gaat. Er is geen ander Nederlands bedrijf dat net als wij op vrouwen gericht is en advies kan ge ven met winkelmedewerkers die tus sen de tien en vijftien jaar aan erva ring hebben. Daar is in alle leeftijds categorieën behoefte aan. Zo krijgen we in de winkel naast verlegen 18-ja- rigen ook een enorme havenarbeider van 90 en zijn petite vrouw van 84 over de vloer, die hier om de paar maanden wat kopen." „We gaan daarom sterk inzetten op de online verkoop, op digitale zicht baarheid met influencers. En op linge rie, die is nu al goed voor 50 procent van de omzet. We willen het aanbod van verleidelijk ondergoed voor vol lere vrouwen verruimen. Dat is nu vaak nog niet voorhanden, of erg de gelijk met van die brede banden. Daarnaast moet het imago hoogno dig worden afgestoft. 'Christine le Duc, bestaat dat nog?', hoor ik regel matig. En de winkels mogen wat toe gankelijker worden, bijvoorbeeld met meer licht." „Dat zou tonnen extra kosten door lopende contracten. Maar belangrij ker is: ik geloof echt in de adviseren de rol in fysieke winkels. Gisteren zei een meisje in Leiden dat ze op een Chinese website een vibrator had ge kocht, maar dat die superwarm werd. Dat ding gaat wel je lijfin. Je moet weten wat je koopt. Op school leer je over zwanger worden, ziektes en oei oei oppassen. Er wordt weinig verteld over lust en plezier." „Klopt, dat zijn we ook aan het ver anderen. Het is nog even zoeken naar de vorm. We testen met studenten nu verschillende manieren om zowel mannen als vrouwen wegwijs te ma ken in bed. Je moet beseffen dat we uit een mannenbolwerk komen." „Het bestuur van Beate Uhse be stond naast mij uit tien mannen. Ook de meeste leveranciers waren man. We voerden vaak discussies. Vrou wen snappen meer van de vrouwe lijke erotiek en zijn wat subtieler. Het was bij Beate altijd een strijd tussen lingerie en speeltjes. Ik ben ervan overtuigd dat mooi ondergoed vrou wen ontzettend aanspreekt en de drempel verlaagt om het verdere as- Er is veel vraag naar advies op seksueel gebied sortiment in de winkel te bekijken. Dat kan ik nu gaan doorvoeren. We draaien momenteel een proef met het merk Sapph." Van Ham loopt naar het lingerie- rek. „We hebben spannende strass- bh's, maar ook 'draagbaar' ondergoed voor elke dag." Ze begint een tour door de winkel. Via de veren, panty's en stimulerende olietjes - „Kijk, deze wordt warm als je erop blaast" - ko men we bij de speeltjes terecht. Ze pakt een verfijnd, v-vormig artikel. „Deze is bijvoorbeeld tegelijkertijd voor de man en de vrouw te gebrui ken. Mannen vinden zo'n grote knal roze Tarzan vaak toch wat intimide rend." Verkooptopper Van Ham wijst naar een ovaal appa raat ter grootte van een handzeepje, ingelegd met een glittersteen. „Sinds Heieen van Royen het bij Jinek over de Womanizer had, is deze clitorissti mulator niet aan te slepen. Twee da gen na de uitzending waren ze alle maal uitverkocht." „De 'microfoon' - een indrukwek kende paarse staaf met een flinke kop erop - verkoopt ook als een tierelier. En de klassieke siliconendildo van 20 centimeter blijft het goed doen." „Seks kan zoveel leuker. Christine le Duc wil daarbij helpen. Het is soms heel simpel", zegt Van Ham, terwijl ze een doorzichtige gel op haar hand smeert: „Als iedereen vanaf zijn 18de een flesje glijmiddel op zijn nachtkastje zet, heeft heel Nederland een prettiger seksleven. Zeker de vrouwen." zaterdag 18 augustus 2018 GO 'Nederland verdient een leuker seksleven Virginia Groenendijk Rotterdam Is er nog hoop voor Christine le Duc? De erotiekwinkels vallen met bos jes om. Waarom kiest u niet voor volledig online? Intussen bieden jullie alleen cur sussen aan die gericht zijn op het behagen van de man. Audrey van Ham: „We willen zowel man nen als vrouwen weg wijs maken in bed." FOTO GUUS SCHOONEWILLE -Audrey van Ham

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16