bolderman.nl Najaarsreizen met vertrekgaranties! bolderman.nl VISSEN MET JAN mrfm. Deze zomer wilde minister voor Basis-en Voortgezet Onderwijs en Media Arie Slob (56) met zijn vrouw en 't de vouwwagen op pad, maar een bedreigende bacteriële infectie hield dat tegen. Het bleek een verrijkende periode. 14 Ikmag dankbaar zijn dat ik op tijd in goede handen kwam Wat heb je op je eerste werkdag gedaan? Vissen!" Arie Slob heeft er nu al lol in om straks anderen te verrassen met zijn verblijf op het noor delijk havenhoofd van Scheveningen. Hij haalt de hengel op, er zit een heuse krab aan. De zee is hem niet vreemd, hoewel hij nu in Zwolle woont. „Als kind gingen we vanuit Rotterdam vaak naar Hoek van Holland om strand en de zee te zien", zegt Slob. En in de vijftien jaar dat hij Kamerlid was voor de Christenunie zocht hij de zee als het kon, om hard te lopen. Vissen deed hij soms in zoet water. Als oudere tiener viste hij met een vriend. „We zaten op een tuinstoel, kratje bier in het midden en het radiootje aan", blikt Slob terug op die periode. Een van Slobs grootste geheimen is dat er geen minister is, die zoveel weet van hengels als hij. Slob: „In mijn jeugd heb ik veel hengels en mooie werpmolens verkocht. Mijn vader had een winkel in tuin-, dier- en visbenodigdheden waar ik als tie ner heel veel heb gewerkt. Op de middelbare school fietste ik vrijdagmiddag naar Krimpen aan den IJssel. Vrijdagavond en zaterdag werkte ik er ook. Toen mijn vader ziek werd, heb ik zelfs de zaak als tiener in mijn eentje bestierd tot er ver vanging kwam." Nooit dacht Slob in zijn jeugd: 'Later wil ik de politiek in, minister worden'. „Ik ben opgegroeid in een gezin van middenstanders. Wat ik mee kreeg van huis uit is dat je je handen uit de mou- wen moet steken en aanpakken. Geen grote verge zichten van wat ik over twintig jaar zou willen worden. Beetje down to earth." Slob: „Dat ging verrassend snel. In Den Haag kom je door de voordeur binnen en ga je er via de par keergarage van de Tweede Kamer weer uit. Daar moet je tegen kunnen. Ik vond dat ik dat heel snel heb kunnen loslaten. „Politiek legt een enorm beslag op wat je doet. Het drukt dingen weg die ook waarde hebben. Nu ik terug ben als minister is dat niet anders. Ik ben overigens met mijn volle verstand teruggekomen, hoor. Maar omdat je je helemaal geeft, heeft het ook een groot effect op je privéleven." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8-daagse najaarsreis Drautalin Karinthië 8-daagse najaarsreis Drielandenreis Zwarte Woud en Bodensee 8-daagse najaarsreis Florence, Pisa en Elba 8-daagse najaarsreis Lutago, Zuid-Tirol 8-daagse najaarsreis Gardameer, Verona en Venetië 8-daagse najaarsreis Kirchbergin Tirol Politiek verslaggever Jan Hoedeman gaat deze zomer elke week vissen met een politicus, en praat met hen over leven en politiek. De foto's zijn van Martijn Beekman. 'Ik ben in volle vaart Minister Arie Slob (links) blijkt een fervent visfan. Als tiener viste hij met een vriend. „We zaten op een tuinstoeltje, kratje bier in het midden en het radiootje aan." zaterdag 18 augustus 2018 Jan Hoedeman U vertrok ruim twee jaar geleden uit Den Haag na vijftien jaar Kamerlidmaatschap. Hoe nam u af stand van het Binnenhof? v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 5 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds b reserveringskosten Vertrekdata: 13, 22 okt. Vertrekdata: 13, 22 okt. Vertrekdatum: 13 okt. Vertrekdatum: 22 okt. Vertrekdatum: 13 okt. Vertrekdatum: 13 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14