Showroom voor trouwringen opent in oude dokterswoning 4 Gemeente wil meer geld, vereniging weigert HAARWERKEN Het contract was een cadeautje van de vroegere gemeente Brouwershaven Kapsalon de Jonge Wethouder Jacqueline van Burg heeft het aanbod van vice-voorzit- ter Henk Janssen afgewezen, om sa men nog eens te kijken naar een al ternatief huurcontract voor de jachthaven. „We praten nu al vier jaar, dus dat houdt een keer op", aldus de wet houder in een toelichting op het ge sprek. De gemeente wil de lopende overeenkomst openbreken en heeft de watersportvereniging een huur verhoging met 40 procent in 2019 in het vooruitzicht gesteld. Cadeautje Het contract waar de gemeente van af wil, was een cadeautje van de toenmalige gemeente Brouwersha ven, vlak voordat de eilandbrede herindeling (1997) een feit werd. Daarmee zit de huidige gemeente Schouwen-Duiveland nu vast aan een jaarhuur van 340.000 euro, waar die volgens de marktwaarde onderhand eigenlijk 474.000 euro zou moeten zijn. „En dan praat je dus over ge meenschapsgeld, dat we zo mislo pen", zegt Van Burg. „In de kern komt het erop neer dat we als ge meente helemaal niets te zeggen hebben over de jachthaven. Terwijl het wel ons eigendom is. Dat kan natuurlijk niet." Janssen heeft begrip voor het standpunt van de gemeente dat het bestaande contract achterhaald is. Maar een verhoging van 40 procent in één keer jaagt leden weg en ver oorzaakt ongetwijfeld een leegloop van de haven, waarschuwt hij. „Voor dat geld kan ik veel beter in Bruinisse gaan liggen, waar ze meer voorzieningen hebben. Dus heb ik in dat gesprek gezegd: geef me nu nog één maand om een paar alter natieve scenario's uit te werken die goed zijn voor de gemeente, de wa tersportvereniging en vooral ook waar heel Brouwershaven baat bij heeft. Ondernemers zijn bereid mee te denken over hoe we onze jachthaven kunnen opschalen tot het niveau van Bruinisse. De ge meente wil best praten, maar pas als wij bereid zijn het lopende con tract te ontbinden. Ja, zó werkt het natuurlijk niet." Rechter Dus zijn we uitgepraat en zit er nu nog maar één ding op, concludeert Van Burg op basis van het laatste gesprek: „We gaan de rechter vra gen hierover een uitspraak te doen." De procedure is inmiddels in gang gezet. Janssen ziet die rechtsgang van uit zijn eigen juridische achter grond met vertrouwen tegemoet. „Het is alleen zo ontzettend zonde van het vele geld dat zo aan beide kanten wordt verspild. Dat kan je dan beter in een opknapbeurt van de haven steken." Het gewraakte contract werd twee jaar geleden nog verlengd tot 2026. Aanvankelijk wilde de ge meente jachthavens privatiseren. De huidige coalitie van LSD, CDA/CU, SGP en GroenLinks kiest voor een andere koers. Eén van 's lands grootste trouw ringspecialisten is neergestreken in Nieuwerkerk. Van Heerhugowaard naar Schouwen-Duiveland, het is nogal een eind. Dat vonden Oliver Wind en zijn vrouw ook, elke keer als ze wilden duiken. „Maar altijd als we bij Bruinisse kwamen, zei den we: hè, we zijn weer thuis." Nu de kinderen de deur uit zijn en de huizencrisis achter de rug is, gaan ze in de oude dokterswoning aan de Kerkring wonen, in 1929 ge bouwd als onderdeel van het voor malige gemeentehuis. Het pand heeft lang te koop gestaan en er moet veel gebeuren. „We willen het zoveel mogelijk in oude staat her stellen." De oude spreekkamer wordt woonkamer, en in de oude wacht kamer komt de showroom van Winds bedrijf, Mooye Trouwrin gen. „Vijftienhonderd hebben we er. In de showroom liggen dummy's, die wel echt lijken en die mensen bovendien kunnen passen. Dat is vrij uniek." Zo uniek, dat aanstaande echtpa ren ervoor uit het hele land en zelfs België naar Heerhugowaard kwa men. „En straks dus naar Nieuwer kerk. Wij zijn niet kerkelijk, maar we hebben respect voor mensen die dat wel zijn. De showroom, die al leen op afspraak is te bezoeken, is dus op zondag gesloten." IN DE REGIO Zomersessie met Anouk V.Z.O.S. repeteert Zomerse boekenmarkt Kinderstad MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 18 augustus 2018 SD Huur jachthaven blijft twistpunt Het verzoeningsgesprek tussen het bestuur van de watersport vereniging Brouwershaven en de gemeente Schouwen-Duive- land is op niets uitgedraaid. Marcel Modde Brouwershaven Daar waar voorheen patiënten zaten te wachten tot dokter Van der Zande hen binnenriep, kun nen verloofden binnenkort hun trouwringen komen uitzoeken. Wendy Wagenmakers Nieuwerkerk Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 ^Q) www.kapsalondejonge.nl Oliver Wind toont een aantal dummy's van trouwringen die hij gaat verkopen vanuit de oude dokterswoning, foto marieke mandemaker ZIERIKZEE Anouk van de Sande is morgen te gast in Brogum met de Zomersessie band. Om 14.30 uur zal de band de mid dag openen en daarna zal Anouk de middag verder invullen. Het con cert is gratis. OOSTERLAND De christelijk ge mengde zangver eniging V.Z.O.S. be gint maandag weer met haar wekelijkse repetities in dorps huis Oosterhof in Oosterland. Het koor is bezig met het instuderen van het oratorium Schepping en is al tijd op zoek naar nieuwe zangers en zangeressen, ledereen is welkom om op proef een re petitie mee te maken. De repeti ties beginnen tel kens om 19.45 uur. MIDDELBURG Op de Markt is van daag een zomer- boekenmarkt. De markt met stand houders uit heel Zeeland is gratis en biedt een grote diversiteit aan boe ken. Er is speciale aandacht voor boe ken van Zeeuwse auteurs en voor Zeeuwse onder werpen. De markt duurt van 10.00 uur tot 17.00 uur. GOES Tussen 10.00 en 16.00 uur is Goes een kinderstad. De Oostwal verandert in een beautyplein, de Vismarkt is om te dansen en op het kidsplein in de Lange Vorst mogen kids chillen. Infor matie via goeskin- derstad.nl. YERSEKE Het is bedoeld als opwarmertje voor de Mossel dag; Yerseke by Night. Een culinair en nautisch evenement, gratis toegankelijk op de vrijdagavond voor de Mosseldag. Tijdens Yerseke by Night konden bezoekers (tegen betaling) met verschillende vaartuigen mee de Oosterschelde op. Va riërend van een exclusieve Night Cruise tijdens zonsonder gang tot een tocht met een antieke hoogaars. En natuurlijk ontbraken mosselen, oesters en andere zilte zaligheden uit de zee niet op het evenement. Kortom, een hele avond lang genieten van wat Yerseke en het water te bieden hebben, fotomarcelledavidse BROUWERSHAVEN De Kunst cadeauwinkel, 11.00-17.00 uur: Expositie; Grote Kerk, 16.00 uur: Groepstentoonstelling BRUINISSE Brusea, 14.00- 17.00 uur: Museum geopend BURGH-HAAMSTEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Rondwandeling; Haamstede, 19.00-23.00 uur: Avondmarkt; Trampolinecentrum, vanaf 11.00 uur: Fietstocht DREISCHOR Adriaanskerk, 16.00 uur: Concert Vlasdagor- kest; Ring, 10.00-20.00 uur: Vlasdag; Streek- en landbouw museum Goemanszorg, 11.00- 17.00 uur: Museum open KERKWERVE Alpacaranche, 13.00-17.00 uur: Activiteiten met Alpaca's en Falabella's; Natuurtuin, 14.00-16.00 uur: Rondleiding RENESSE Hampshire Hotel, 19.30 uur: Bingo SCHARENDIJKE Informatie centrum Grevelingen, 10.00- 12.00 uur: Robbentocht ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 13.00-17.00 uur: Open; Haven plein, 10.00-17.00 uur: Markt Verweven; Kerkplein, 15.00- 23.00 uur: Festival Camping de Dikke Toren; Plein Mont- maertre, 11.00-17.00 uur: Wed strijd bodypaint ZONNEMAIRE Haven van Bommenede, 09.00-12.00 uur: Excursie Orchideeën. BURGH-HAAMSTEDE Slot Haamstede, 10.00 uur: Bun kerexcursie; Trampolinecen trum, vanaf 11.00 uur: Jacob Cats/Elzenmeetenroute BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart, 13.30 uur: Familie- rondvaart Laagwater ELLEMEET Corazon, 10.00 uur: Yoga on the Beach RENESSE Blikmuseum de Blik vanger, 12.00-17.00 uur: Ten toonstelling SCHARENDIJKE Beachclub Perry's, 10.00-11.00 uur: Yoga on the Beach. BY NIGHT CtSTU»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 121