II ii 'Ritme is fijn, dan weet je waar je aan toe bent' 'Dat huiswerk geeft hier een hoop gedoe!' Nieuw record gemeten met langste reeks warme dagen ooit Re-style je bank, pak nu je kans! Actie verlengd! Gelderland EUWS 11 Kinderen komen graag bij ons spelen. Heerlijk als het straks weer normaal is Lunchpakketjes uit de diepvries voorkomen een hoop gedoe Volgens Wilfred Janssen van Weerplaza is dit een bijzonder lange reeks. „Dit is pas de tweede keer sinds het begin van de metin gen in 1901 dat een reeks van langer dan veertig aaneengesloten warme dagen is gemeten." De komende dagen kan dit re cord scherper worden gezet, want tot ver in de volgende week wor den temperaturen boven de 20 graden verwacht in De Bilt. Een landelijk warme dag is een dag waarop in De Bilt een maximum temperatuur van 20 graden of meer wordt gemeten. Al sinds 25 juni tot en met vandaag is de tem peratuur in De Bilt elke dag boven de 20 graden uitgekomen. „Dat be tekent een reeks van 54 aaneenge sloten landelijk warme dagen, een nieuw record!", aldus Janssen. Het record uit 2003, een reeks van 53 landelijk warme dagen, is daarmee uit de boeken verdreven. Een ander record uit 2003, het to tale aantal landelijk warme dagen in een jaar, komt ook binnen be reik. Het grootste aantal in een jaar is tot nu toe 116. Met gisteren erbij staat 2028 op 99 landelijk warme dagen. Het is niet onwaarschijnlijk dat dit record in september wordt gebroken. Zodra het vandaag 20 graden of warmer wordt in De Bilt hebben we de honderdste lande lijk warme dag van dit jaar te pak ken. In slechts 9 andere jaren sinds het begin van de metingen in 1901 zijn er 100 landelijk warme dagen of meer gemeten. zaterdag 18 augustus 2018 De kinderen beginnen zich een beetje te vervelen. Het liefst spelen ze de hele dag op de Xbox. „Ja, ze proberen steeds meer speeltijd te krijgen, maar we hebben daar vaste regels voor. Ze gaan maar gewoon spelen", zegt vader Sander Vij verberg. Er is een zekere scheiding in huize Vijverberg tussen de dames en de heren. Terwijl moeder Marianne en dochter Joann (8) van vakantie houden, hebben vader en zijn zoons Luca (10) en Roan (5) wel weer zin in het nieuwe schooljaar. „Ik vind het ritme fijn. Lekker orde en regelmaat. Dan weetje tenminste waar je aan toe bent", zegt Vijverberg over zichzelf. Bovendien hebben zijn zoons gewoon weer zin in school. „Roan vroeg in Turkije al wanneer hij weer naar school mocht. Dat is ook zo'n ritmedier." Maar er speelt meer. Dit gezin woont op een boerderij op vijf kilometer afstand van het dorp Strijen. De kinderen gaan hier niet even de straat op om vriendjes op te halen voor een potje voetbal. Nee, ze moeten óf vijf kilometer fietsen - dat mag alleen de oudste-óf ze moeten afspraakjes regelen via hun ouders. Vijverberg: „Als ze op school zitten, gaat dat allemaal veel makkelijker. Kin deren komen graag bij ons op de boerderij spelen. Ik vind het heerlijk als het straks weer normaal is." Dat wordt nog even wennen maandag: uit de vakantie modus en aan de slag. fotosmarlies wessels Ze vinden het heerlijk. Geen wekker die de nachtrust om half zeven abrupt verstoort. Geen vast tijdstip om te eten. Elke avond met zijn viertjes aan de dis. Niets hoeven, alles mogen. Ja, aan de familie Van der Lede uit Alphen aan den Rijn is een lange zomervakan tie wel besteed. Moeder Linda en zoons Lucas (14) en Rick (11) hebben totaal geen zin in het leven na de zo mervakantie. Want dat bete kent: elke ochtend de jongens uit bed zien te krijgen, roepen, nog eens roepen, gemopper. Uit het werk als een speer boodschappen doen, koken, hopen dat iedereen erbij is, snel naar de sport en na ach ten uitgeblust op de bank plof fen. „Als ik dan tenminste niet achter de jongens aan moet omdat ze huiswerk moeten maken", zegt Linda. „Dat geeft een hoop gedoe, want ze heb ben er geen zin in. Ik wil er niet achteraan zitten, maar weet dat het nodig is." Deze moeder slaakt een zucht als ze weer aan het schoolritme denkt. Om het leven na de zomerva kantie wat makkelijker te maken, ligt de vriezer inmid dels vol met lunchpakketjes. Elke ochtend kunnen de twee tieners zelf een zakje met bo terhammen pakken om mee naar school te nemen. „Dan hebben we in ieder geval niet het gedoe van: er is geen boter meer of getsie, er is alleen nog maar kaas en dat lust ik niet." Diepvrieslunch in de maak. In de Bilt is gisteren de langste reeks warme dagen ooit geme ten. Bij het landelijke meetpunt werd het 20,1 graden, dat is de 54ste landelijk warme dag op een rij. Daarmee is het oude re cord uit 2003, van 53 landelijk warme dagen achter elkaar, verbroken. Simone van Zwienen De Bilt Gratis schuiminterieur bij aanschaf van een nieuwe hoes actie verlengd tot 31 augustus kijk voor info op www.gelderlandgroep.com IIIIIIIIIIIIIIHII Fun met de Xbox. foto's arie kievit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11