lerug naar school Vakantiepark Limburg 10 Tot diep in de ochtend uitslapen, laat naar bed en doen wat je wil. Na zes weken zomervakantie komt in de regio zuid maandag aan dat vrije, ongedwongen leventje een einde. Voor leraren is het flink aanpoten om de kinderen weer in het gareel te krijgen. Het nieuwe schooljaar trapt af. In zeven afleveringen laten we zien hoe basisschool, brugklas en universiteit de draad weer oppakken. Vandaag deel 1 over regelmaat en huiswerk as er maar zoiets als een aan- en uit-knop. Want na een school- en sportvrije zomer valt het veel kinderen zwaar om weer in het strakke, alledaagse ritme terug te moeten. Ze kunnen 's ochtends niet uit bed komen, liggen 's avonds in bed naar het plafond te staren als ze te vroeg gaan slapen. En dan die concentratie: de hele tijd moeten luisteren naar een leraar, huiswerk moeten maken, meedoen in een groep. Grappig genoeg gaat het de eerste week vaak nog goed. „Als ze de school eenmaal weer hebben gero ken, vinden de meesten het wel leuk", merkt Ben Buitenhuis, leraar van groep 4 en 5. Maar dan, na een paar dagen hebben ze dat school- ritme weer te pakken. „Dan ontstaat het dipmoment. Het nieuwe is er weer af, ze moeten van alles." „Ze kunnen ineens niet meer hun eigen tijd indelen, moeten zich con formeren aan de groep. Daar moeten de kinderen echt aan wennen." Na- tasja Smit, juf van een groep 4/5/6, ziet na een vrije zomer allemaal 'ik- jes' terug komen in de klas. Ze moet alle zeilen bijzetten om het groepsge voel terug te krijgen. „Veel kinderen worden tijdens de vakantie op hun wenken bediend. Als ze weer op school komen, merk je dat ze weinig rekening houden met elkaar." Ook hebben sommige leerlingen moeite met gezag. Smit: „Het gebeurt wel Het is belangrijk dat de teugels in het begin even worden aangetrokken eens dat ze zeggen 'je bent mijn moe der niet'. Daarom probeert Ad de Zeeuw, docent Nederlands, juist de eerste weken van het nieuwe schooljaar duidelijk te zijn naar de leerlingen. „Ik vertel wat ik van ze verwacht. Dat hoeft niet met de zweep erover, maar ze vinden het fijn om te weten waar ze aan toe zijn." En dat betekent: na een gesprek over de vakantie-avonturen gaan de scholieren mooi naar de mediatheek om hun eerste leesboek uit te zoeken. Voor de herfstvakantie moeten ze hun eerste boekverslag inleveren. Maar ook: wie zijn huiswerk niet heeft gemaakt, wordt daar op aange sproken. Hebben ze hun boek niet bij zich? Deze docent spreekt ze er op aan. Zijn ze hun pen vergeten? Ze krijgen te horen dat ze die voortaan altijd bij zich moeten hebben. „Ik probeer ze ook te helpen en adviseer ze 's avonds vast de tas te pakken. Maar het is belangrijk dat de teugels in het begin even worden aangetrok ken." 3 dagen Drenthe HP Park Egmond aan Zee www.Zoweg.nl/dagblad of bel 0900-2359693 zaterdag 18 augustus 2018 Bye bye uitslapen, helloschoolritme Ellen van Gaaien w - Ad de Zeeuw, docent Nederlands Kinderen spelen graag op de boerderij. Roompot Vakantiepark Weerterbergen is een veelzijdig familiepark. Het ligt in een bosrijke omgeving met vennen en heide in het Noorden van Limburg, dichtbij de Belgische grens en de gezellige stad Eindhoven. Verblijf in een vrijstaande en gerestylde 6-persoons bungalow (WV Comfort) Kies voor een weekend, midweek of week verblijf Gratis gebruik speeltuinen en deelname animatie Gratis gebruik van het binnen- en buitenzwembad Er is ook een recreatiemeer, minigolf bowlingbaan Hotel de Drift, Dwingeloo (8,6) Kies een weekend, midweek of week 2 nachten inclusief ontbijt Verblijf in een ó-persoons chalet 2x diner (hoofdgerecht) zq Gratis buitenzwembad en animatie Gratis parkeren en wifi Prijzen vanaf 59,- tot 640,- per chalet Vakantieparken: Prijs per woning o.b.v. beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Hotels: Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 6-persoons bungalow Maand Weekend Midweek Week augustus 159,- x 269,- september 149,- 99,- 199,- oktober €159- €139,- 209,- november 89- 79,- 139,- december 89- 79,- 129,- Vanafprijs 6-persoons bungalow per maand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10