Reizen Wie ucindciag beslist om naar pakweg Binnen Mongolië te reizen, kan daar binnen 24 uur zijn. De wereld is bereikbaarder dan ooit. Laat de typisch Nederlandse kneuterigheid varen en laat je eens ven assen door locals. Gewoon betalen, die parkeermeneer Je kent het wel. Verjaardagsfeestje. Opperreiziger oom Wim vertelt en thousiast over zijn vakantie in een ver en vreemd land. Oom Wim heeft de wereld gezien, dus laat zich niet meer foppen door kruimeldieven en hosse laars. 'Aan mij zullen ze niks verdienen. Ook die rare gozers niet, die je in Kaap stad een vrije parkeerplaats aanwijzen en dan geld vragen. Die plek heb ik zelf wel gezien, wegwezen met die flauwekul.' In theorie heeft oom Wim gelijk. Dit is een overbodige, ongevraagde service waarvoor je geen geld hoeft te betalen. Maar bekijk het eens vanuit een ander perspectief. De goede man is, zoals zove- len in Zuid-Afrika, werkloos en heeft een manier gevonden om toch wat geld te verdienen. Hij heeft er bovendien werk van gemaakt door een lichtgevend hesje te dragen met een zelfgemaakte ID aan een keycord om vertrouwen te wekken. De fatsoenlijke reiziger staat anders in het leven dan oom Wim en beseft dat je in elke Nederlandse stad een klein ver mogen betaalt om je auto te parkeren. Dus waarom zou je daar in het buiten land ineens krampachtig over doen? De fatsoenlijke reiziger parkeert de auto op de aangewezen plaats, stapt uit en drukt de parkeermeneer (zelden een vrouw) vriendelijk vijf rand (30 cent) in de hand. Met een lach en een 'have a great dagals antwoord, gaat de dag vrolijk verder. LAAT Dl E HOLLANDSE HORK THUIS Tcksl HANSAVONTUUR Illustraties STUDIO SKI 401 zaterdag 18 augustus 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 104