<5) KOKEN \0etew DOEN WEETJE Gipharts kookeiland Dit weekend wordt in Biddinghui zen de 26ste editie van Lowlands gehouden, het festival dat vorig jaar de prestigieuze Europese Festileaks Festival Award won voor pop evenement met het 'beste eten drin ken'. Waar de festivalbezoekers zich in vroeger tijden dagenlang moesten behel pen met laffe patat en slappe pizza, zijn de foodtrucks en de bijzondere kraam pjes tegenwoordig niet weg te slaan. Bij popevenementen kan inmiddels worden gegeten uit alle windstreken. Lowlands is altijd voorloper geweest en doet er steevast een schepje bovenop: er is kaasfondue, de kroketten zijn handgemaakt, de 'Flans Worst'- stand wordt ieder jaar gretig r geplunderd en ook kunnen er Peruaanse schotels, Indiase gerech ten, Japanse sushi, Australische taarten, wietburgers, pannenkoeken, pitabroodjes en Vietnamese soepen worden gescoord. Zelf was ik medeverantwoordelijk voor een van de meest lugubere schotels die er ooit op Lowlands - of welk popfestival dan ook - is geserveerd. In vroeger tijden hadden de Haagse kok Pierre Wind en ik een wervelende kookshow genaamd Geknaag, waarmee we langs popzalen en andere venues trokken. Lowlands nodigde ons uit om te komen optreden in de beruchte Foxtrot-tent, waar in de loop der jaren veel ongein heeft plaatsgevon den (zo zong Vader Abraham er ooit het smurfenlied met punkers, liep er eens een kudde biggetjes door het publiek en deelde Freek de Jonge sambaballen uit). Pierre en ik moesten er koken voor achthonderd man en ook onze show was nogal weird (we hadden twee olijfolie- worstelaressen in een kinderbad, een slager, iemand die alles van vet wist en twee dichters). Een van de gerechtjes die we tussendoor serveerden was een Lang geleden bereidde Ronald Giphart op Lowlands De Meest Lugubere Schotel Ooit Geserveerd Op Een Popfestival. Borrelen tussen de beesten: in Dierenpark Amersfoort is dit weekend een foodfestival. Het eetfestijn begint om 16 uur en het park blijft langer open, tot 22 uur. Vereist een gerecht een rode ui? Schil 'm zo nauwkeurig mogelijk, want in de buiten ste ring zitten de gezondste stoffen (sulfi den, antioxidanten en vitamines B en C). 381 zaterdag 18 augustus 2018 Festivalcarpaccio met een likje wietmayo Foto SHODYCAREMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 102