BÏok benadrukt: hij heeft écht spijt van 'lompe' uitspraken <299 Minister wacht nog debat na de zomer 7 Belgische bisschop overvallen P RIJ S D O O RB RAAK. Sony DSC-RX100 De bisschop van Luik is in de nacht van dinsdag op woens dag in zijn privé-appartement in het bisschoppelijk paleis door twee gemaskerde mannen overvallen en beroofd. Daarbij vielen klappen. Na de overval werden bisschop Jean-Pierre Delville (67) en zijn neef opge sloten in een badkamer, waar ze gisteren werden gevonden. De dieven gingen ervandoor met cash, drie kelken uit de ka pel en schilderijen. Volgens het bisdom drongen de overvallers de gebouwen binnen via een toiletraam op de begane grond. Ze dachten dat het geld van col lectes in de kerken op het bis dom worden verzameld. Op dreigende toon eisten ze geld, goud en Picasso's, aldus het bisdom. Ze hebben 'een van hun slachtoffers geslagen en met de dood bedreigd. Daarna pleegden ze geen ander fysiek geweld.' De overvallers spraken volgens het bisdom Duits, een onbekende vreemde taal en slecht Frans. De geestelijke en zijn neef zijn volgens het bis dom nog steeds in shock. Hij schrijft dat de door hem ge noemde voorbeelden 'niet alleen ongelukkig, maar ook onzorgvul dig zijn'. Daarmee gaat hij verder dan vorige maand, toen hij enkel zei 'te scherpe bewoordingen' te hebben gekozen. Via tv-programma Zembla lek ten half juli fragmenten uit van Bloks spreekbeurt voor Nederlan ders die bij buitenlandse organisa ties werken. Daarin noemde hij Suriname eenfailed state en liet hij zich kritisch uit over de multicul turele samenleving. Spreekbeurt Blok stuurde gisteren ook een woordelijk uitgeschreven weer gave van de gewraakte spreek beurt naar de Kamer. Daaruit blijkt dat hij de omstreden uit spraken pas aan het eind van de vraag-antwoord-sessie doet. Bij zijn inleiding toont Blok zich wel iswaar kritisch, over het beleid van de Amerikaanse president Trump en solidariteit in Europa, maar pas als de moderator aangeeft 'nog vijf minuten' te hebben, voor 'twee vragen en twee korte antwoor den', komt Blok met de uitspraken die zelfs door zijn eigen WD als 'lomp' werden gekwalificeerd. Na de tijdswaarschuwing van de moderator krijgt een medewerker Dat had ik niet moeten doen, zeker niet in mijn rol als minister van Buitenlandse Zaken. Dit spijt mij van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR het woord. „Iedereen heeft het over xenofobie, u heeft het er ook over gehad, de angst voor de vreemdeling. Wat kunnen we meer doen om dat tegen te gaan?" Daarop zegt Blok dat hij geen multiculturele samenleving kent waar vreedzaam wordt sa mengeleefd, noemt hij vervolgens Suriname een failed state, en stelt hij Amsterdam-West en de Schil derswijk last hebben van 'een aan tal bijeffecten' van de multicultu rele samenleving. Ook zegt hij het verschil niet te kunnen zien tus sen een Hutu en een Tutsi of een sjiiet en een soenniet. „Maar ze kunnen het helaas zelf wel." Nu schrijft hij dat hij dit nooit had moeten zeggen. „Mijn woorden zijn op geen enkele manier be doeld als vrijbrief voor racisme of uitsluiting van bepaalde bevol kingsgroepen." Blok laat de Kamer weten con tact te hebben gezocht met Suri name, de Caribische landen in ons koninkrijk en met andere landen - Polen en Tsjechië - 'die zich ge kwetst hadden kunnen voelen'. Debat Als de Kamer terugkomt van reces, staat Blok nog een debat te wach ten over de kwestie. De vraag die dan beantwoord moet worden, is of hij nog geloofwaardig kan func tioneren als minister van Buiten landse Zaken. De coalitiepartijen lijken hem de kans te willen geven om 'de schade te herstellen'. De WD, de grootste coalitiepar tij, kan meer gezichtsverlies niet gebruiken. Eerder zagen de libera len Halbe Zijlstra al na een paar maanden aftreden als buitenland minister. Hij bleek te hebben gelo gen over zijn aanwezigheid in de datsja van de Russische presi dent Poetin. Blok, die als onkreuk baar te boek staat, volgde hem in maart op. GroenLinks-leider Jesse Klaver riep premier Rutte gisteren per open brief op afstand te nemen van de uitspraken van Blok. Klaver noemt het 'niet goed te begrijpen' dat Rutte geen afstand heeft geno men van Bloks 'onzinnige, schade lijke en kwetsende' opmerkingen. Aboriginals zagen gelijk de voordelen, ze hebben een sterke binding met de natuur 'Melania wil scheiden' Vluchtelingenhuisjes te koop via eBay De Duitse stad Hamburg heeft tientallen voormalige vluchte- lingenwoningen op de vei lingsite eBay gezet. Ze meten 28 vierkante meter en zijn vol gens de advertentie te gebrui ken als sportruimte, gastenka mer, werkplaats of hobby ruimte. Potentiële kopers kun nen bieden vanaf 1000 euro. De circa vijftig huisjes kosten nieuw ongeveer 23.000 euro per stuk. Kopers moeten ze wel zelf ophalen. Het transport kan duizenden euro's kosten. President Keïta herkozen Wet nepnieuws geschrapt Hoge kwaliteit foto en video in zakformaat camera fotografie t.w.v. €119 vrijdag 17 augustus 2018 LUIK Minister Stef Blok gaat in een nieuwe brief aan de Tweede Kamer dieper door het stof voor zijn omstreden uitspraken over de multiculturele samenle ving. „Dat had ik niet moeten doen, zeker niet in mijn rol als minister van Buitenlandse Zaken. Dit spijt mij", aldus de VVD-bewindsman. Hanneke Keultjes Den Haag Q_ O -Minister Blok Elektrische autopionier Wiebe Wakker (31) arriveert op zijn reis om de wereld in de Australische stad Perth. WASHINGTON First lady Melania Trump wil zo snel mogelijk scheiden van haar man, maar wacht tot zijn termijn in het Witte Huis is afgelopen. Dat schrijft Omarosa Manigault-Newman, een ex-medewerk- ster van de Ameri kaanse president, in haar spraakma kende boek Losge slagen. Melania vreest dat Trump wraak zal nemen, suggereert de schrijfster. HAMBURG BAMAKO De Malinese presi dent Keïta is herko zen. Hij kan nog eens vijf jaar rege ren in het door ge weld geplaagde West-Afrikaanse land, waar ook Ne derlandse VN-mili- tairen zijn gelegerd. KUALA LUMPUR Het Maleisische par lement schrapt een omstreden wet tegen 'nepnieuws'. Die maakte het mo gelijk het versprei den van onjuiste in formatie te bestraf fen met boetes tot omgerekend 107.000 euro en ge vangenisstraffen van maximaal zes jaar. Critici vonden dat de wet de vrijheid van meningsuiting on dermijnde. Het be sluit is ook buiten Maleisië toegejuicht. Geavanceerde compactcamera 20,2 megapixel CMOS-sensor Filmen in Full HD 1080p Zeiss f/1.8 lens met 3,6x optische zoom Hoge kwaliteit foto's, ook bij weinig licht Gratis basiscursus Carl Ze/'sc Artikelnr: 12178697 LAAGSTE PRIJS VAN NEDERLAND Meer dan 42.000 artikelen direct uit voorraad leverbaar Altijd de goedkoopste met onze laagste prijs garantie Gratis 5 jaar garantie Deskundig advies van 200+ foto professionals Klanten beoordelen ons met een 9,1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7