NYNKE DE JONG Partner Willie Dille: 'Ik begrijp haar overweging wel' 6 Column Weduwnaar Caspar Reedijk bracht gisteren een schriftelijke verklaring naar buiten. „Zo'n ver klaring is voor ons als nabestaan den van Willie nu de beste optie", zegt Reedijk in een telefonische toelichting. Van Dille is gisteren in zeer besloten kring afscheid genomen. In zijn verklaring gaat hij niet in op de details van haar dood, maar bevestigt nog een keer wat hij een dag na het overlijden van zijn vrouw al zei. „Ze heeft in haar afscheidsrede geen onvertogen woord jegens de waarheid ge sproken." Tegen deze krant zei hij vorige week: „Die verkrachting is echt gebeurd, ik ben er zeker van dat dat de waarheid is." Over de zelfdoding schrijft hij: „Gezien hetgeen Willie in de schaal heeft moeten leggen en Willie's onbevreesde karakter voor zaken die haar lijf en leden aangaan, begrijpen wij de uit komst van haar overweging wel." Onthulling Aan de zelfdoding van Dille ging een onthulling vooraf die ze op Facebook plaatste. Daarin zei ze dat ze op 15 maart 2017 is ver kracht door een groep moslims. Doel was haar de mond te snoe ren in de politiek. De kwade ge nius achter die groepsverkrach ting zou volgens haar Arnoud van Doorn zijn geweest, een oud- PW'er die is bekeerd tot de islam en voor de Partij van de Eenheid in de Haagse gemeenteraad zit. Op 20 september, voorafgaand aan de eerste vergadering van de gemeenteraad na het zomerreces, wordt Dille herdacht in de raads zaal. Van Doorn heeft al aange kondigd niet aanwezig te zijn om dat hij geen 'krokodillentranen' wil laten over iemand die haat heeft gezaaid. Zelfhulp nodig1 Dan kunt u contact opnemen met Stichting 113 Zelfmoordpreventie via 0900 0113 en 113.nl Ik ben geen ramptoerist. Bij het zien van rokende auto's op de vangrail dank ik vooral het Op perwezen dat ik daar zelf niet sta. En rij ik - wanneer ik overduide lijk niet kan helpen - zo snel mo gelijk door om niemand in de weg te zitten. Maar het instorten van de brug in Genua maakt wel iets an ders in me los. Ik moet bij zoiets al tijd meteen we ten hoe dit heeft kunnen gebeu ren. Wat was dat voor brug? Hoe zat hij vast? En hoe kan het dat hij het zolang heeft volgehouden? Ik weet dus in middels alles over hangbrug gen en tuibrug- gen. De brug in Genua was een tui- brug, net zoals de Prins Willem Alexanderbrug over de Waal bij Tiel. Een tui is zo'n kabel tus sen pyloon en wegdek. De brug in Genua had maar één tui per kant, die bij Tiel heeft er twee per kant, zodat het hele gevaarte niet instort wanneer er eentje breekt. Ik ben belachelijk slecht in na tuurkunde, maar kan erg genieten van mensen die er wél veel vanaf weten, en die precies weten hoe zwaar de betonblokken moeten zijn die men in de oevers klinkt, waar de brug aan vastgemaakt kan worden. En hoeveel draagkracht zo'n brug dan heeft. Toen in de Muiderbrug over het Amsterdam-Rijnkanaal enkele minieme haarscheurtjes waren opgemerkt, werd meteen de hele brug verstevigd. Dit is Nederland, dat tuttig aan geharkte land. Waar over elke vier kante meter natuurlijk uitvoerig is vergaderd. Waar elke stoeptegel bij een beleidsplan hoort. En waar elke brug wordt gecontroleerd op minieme haarscheurtjes, waarna - terecht - groot alarm wordt gesla gen. zijn we misschien een voorzichti ger volkje, dat La Dolce Vita van hen hebben we misschien wat minder aan onze kont hangen. Maar wanneer ik over die schitte rende Martinus Nijhoff-brug bij Zaltbommel rij, weet ik in ieder geval dat er bij het bruggenonder- houdsbedrijf iemand Hoofd Haar scheurtjes is. En dat voelt toch erg veilig. En wat mijn tijdelijke brug- gen-fetisj mij wederom deed beseffen: wees maar blij dat je in Ne derland woont. Hier wonen de brug genbouwers. Hier is het toezicht zo goed geregeld. Hier wonen de bruggenbouwers en is het toezicht goed •r .-S Riviercruise MS Alemannia vrijdag 17 augustus 2018 GO @Nynke Scheurt es De man van Wiilie Dille, het PVV-raadslid in de Haagse ge meenteraad dat vorige week zelfmoord pleegde, zegt dat hij haar besluit om uit het leven te stappen wel begrijpt. „Dat de uitkomst daarvan ons veel verdriet doet moge duide lijk zijn." Maaike Kraaijeveld Victor Schildkamp Den Haag In vergelijking met de Italianen Kras.nl/52686 Kras.nl/22848 Kras.nl/38425 Kras.nl/35682 Autovakantie Ontdek prachtig Saksen Singlereis Fietsen in Groningen Stedentrip Rome Totaal Rondreis Karakteristiek Andalusië Rustig gelegen hotel in Oschatz Bijzondere natuur en cultuur Klantbeoordeling 8,0 Gezellige en actieve midweek Inel. ontbijt, diner en 1-pers.kamer Allerlaatste plaatsen voor 3/9 Laatste plaatsen 19 september! O.a. Koblenz en Düsseidorf Inclusief busreis, garant vertrek Op pad met echte Rome-kenner O.a. Colosseum en Vaticaanstad Klantbeoordeling 8,8 Met o.a. Ronda, Sevilla en Córdoba Inclusief entree Alhambra Klantbeoordeling 8,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6