7 Zuidwester moet zorghuis sluiten 8 Voorzitter stichting STAD stopt per 1 januari Verkeersles levert school extraatje op Slabbekoorn stond in 1996 op het viaduct naar de komst van koningin Beatrix te kijken en ervoer dat Tho len Stad Actief een levendige Ko ningsdag hield. „Maar een jaar later was er zeer weinig te beleven. Ik stak mijn handen uit de mouwen en voegde me bij TSA." De vereniging bleek aan het eind van haar Latijn. Een paar jaar erna werd daarom STAD in stichtings vorm opgericht. Slabbekoorn: „We trokken alles uit de kast: supersuc- cesvolle versier-de-straten-wed- strijden, een vis-, skate-, en ballon wedstrijd. Het werd weer opge bouwd. Van zestig naar zeshonderd man op de ijsbaan." Weikoop Slabbekoorn beoordeelt die periode als waardevol. De groei maakt hem trots. Maar zijn werk als directeur/eigenaar bij Weikoop zorgt voor een tweespalt. Al jaren, zeker sinds zijn bedrijf na de crisis groei doormaakte. „Als ik dingen wil doen, doe ik ze goed. En anders niet. Ik houd niet van half werk. Daar ging het wel steeds meer op lij ken", oordeelt Slabbekoorn. „Bij Ko- Als ik dingen wil doen, doe ik ze goed. En anders niet ningsdag was ik daar, maar ik wilde op de zaak zijn. Dat gevoel had ik sterker dan ooit tevoren. De winkel heeft een groei doorgemaakt. Dat is mijn boterham en daar heb ik voor gekozen. Hoewel het moeilijk was om als voorzitter en penningmees ter te stoppen. Want dan vallen er twee functies weg." Slabbekoorn blijft tot het einde van het jaar nog wel betrokken. „Per 1 januari is het wel helemaal finito. Ik laat een deel van mijn leven ach ter. Aan de ene kant valt er een last van me af, maar ik ga het wel mis sen." „Een vervelend besluit met veel im pact", zegt voorzitter van de raad van bestuur Hans Waardenburg. „Voor de vier medewerkers is het naar, maar voor de vier bewoners is het nog veel vervelender. Zij verlie zen hun vertrouwde omgeving." In woning 56F verblijven vier verstandelijk beperkte cliënten met een complexe hulpvraag. In zowel de dag- als avonddienst zorgen drie medewerkers voor deze bewoners. „En dat zeven dagen per week", legt Waardenburg uit. „Met maar vier beschikbare werknemers voor die locatie kunnen we de continuïteit van de zorg niet waarborgen." Verhuizen De woonlocatie sluit op 1 septem ber. De families zijn woensdag geïnformeerd, de medewerkers gis teren. Van de vier bewoners verhui zen er drie naar soortgelijke woon voorzieningen van Zuidwester. Eén persoon stapt over naar een zorgor ganisatie in Drenthe omdat de fa milie naar die provincie verhuist. Het personeel kan elders binnen de stichting aan de slag. Stichting Zuidwester kent een wachtlijst, maar het wegwerken daarvan is lastig omdat de organisa tie grote moeite heeft om capabel zorgpersoneel te vinden, met name Dit toont aan hoe nijpend het personeelstekort in de zorg is voor cliënten met een complexe hulpvraag. Waardenburg: „Dit is de eerste keer dat we een voorziening moe ten sluiten. Dat dit nodig is, toont aan hoe nijpend het personeelste kort in de zorg is." HEINKENSZAND Oversteekdi- ploma's, fietscontroles en ver- keersexamens. Met een bijdrage van 250 euro wil de gemeente Borsele haar basisscholen stimu leren om extra te investeren in verkeersonderwijs en -veilig heid. Het uiteindelijke doel is het behalen van het Zeeuws Ver- keersveiligheidslabel. Dat keurmerk is een initiatief van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland. Een basisschool krijgt het label als de school veel aandacht besteedt aan verkeerslessen en kinderen leert hoe ze veilig aan het ver keer kunnen deelnemen. Scho len ontvangen bij de uitreiking van het label 250 euro van het ROVZ. In Borsele komt daar nu dus nog eens 250 euro bij vanuit de gemeente. Van de zeventien Borselse basisscholen zijn er drie die het verkeersveiligheidslabel hebben. Daarmee bungelt Borsele bijna onderaan de lijst van de dertien Zeeuwse gemeenten. Alleen Middelburg scoort slechter met slechts twee 'gelabelde' scholen. Terneuzen is koploper met 22 uitgereikte keurmerken. IN DE REGIO Volleybal toernooi Rommelroute Kunstroute Verweven MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 17 augustus 2018 BE Jan Slabbekoorn: afscheid doet pijn Hij heeft er lang over lopen dub ben, maar heeft een besluit ge nomen. Jan Slabbekoorn (48) stopt als voorzitter annex pen ningmeester bij de Thoolse Stichting STAD. Een besluit dat hem zwaar viel: „Vooral omdat ik er zoveel passie en enthousi asme in stak." Michiel Bouwman Tholen Jan Slabbekoorn: „De winkel heeft een groei doorgemaakt. Dat is mijn boterham en daar heb ik voor gekozen, fotomarcelledavidse -Jan Slabbekoorn Stichting Zuidwester sluit één van de woonvoorzieningen in Goes. Het personeelstekort is zo groot dat de organisatie de zorg en veiligheid op woning 56F aan de Scheldestraat niet langer kan garanderen. Ellen Jobse Goes -Hans Waardenburg WISSENKERKE Stichting Evene menten Wissekerke organiseert morgen voor de derde keer een volleybaltoer nooi om de Van Dongen Bokaa. Het toernooi begint om 14.00 uur en vindt plaats op het land van boerderij Molenzicht aan de Dorpsweg 48. Om 21.00 uur is de prijsuitreiking. 'S-GRAVENPOLDER In 's-Gravenpolder en 's-Heer Abts- kerke 'rommelt' het zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur op de huis-aan-huis rommelmarkt. De route staat online: route-sgravenpol- der-sheerabts- kerke.nl. NOORD-BEVELAND In de laatste twee weekenden van augustus staat op Noord-Beveland de kunst centraal. Dit weekend en volgend weekend laten 50 kunste naars verspreid over 22 locaties een gevarieerd aanbod aan kunst zien. In de week enden zijn de ate liers van 11.00 uur tot 17.00 uur ge opend. Bordjes met blauwe voetjes op een gele achter grond leiden langs het kunstspoor. In formatie via kunst- spoor.nl. ZIERIKZEE Op het Havenplein in Zierikzee vindt morgen van 10.00 tot 17.00 uur de zesde editie van Verweven plaats. Ruim veertig stand houders geven uit leg over diverse producten en tech nieken als quilten, vilten, weven en batik. HET GAT VLISSINGEN Bouwhekken verhinderen sinds deze week dat er nog auto's geparkeerd worden in 'het gat' in de Kleine Markt in Vlissingen. De vergunninghouders voor de parkeerplek, veelal onderne mers uit de buurt, moeten nu naar Koudenhoek. Najaren hangen in staalconstructies die de gevels moesten conser veren gaan de loze gevels alsnog plat. Het heeft te lang ge duurd, ze zijn te broos geworden. Eigenaar ME Vastgoed be gint binnenkort met nieuwbouw: een winkel en 39 studen tenappartementen die ook aan toeristen worden verhuurd. COLIJNSPLAAT De Thuishaven, bij gebouw van de Dorpskerk, overdag: Pop-up expositie Johannis de Rijke, van Zeeuwse pol derjongen tot Ja panse onderminis ter; Proefboerderij De Rusthoeve, 20.00 uur: Officiële opening Kunstroute Noord-Beveland GOES Wijkgebouw De Westkant, 14.00- 17.00 uur: Informa tieve inloopmiddag Goes-West; Grote of Maria Magdale- nakerk, 20.00 uur: Orgelconcert Peter Eilander HANSWEERT Westhavendijk, 10.00,12.00 en 17.00 uur: Vertrek veerpont naar Perk- polder KAMPERLAND Oude Veersteiger, van 10.45-17.45 uur op gezette tijden: Vertrek veerpont naar Veere KAPELLE Hervormde Kerk, 20.00 uur: Vierhan dig orgelconcert Marien Stouten en Jan Peter Teeuw Kortgene; Nicolaas- kerk, Kerkgang 2, 13.00-17.00 uur: Expositie iconen van Ludmila Kal- maeva, iedere vrij dag, zaterdag en zondag in augustus OUD-VOSSEMEER Aan het eind van de Sluispolderweg, 13.30-15.30 uur: Laarzentocht op de Schorren van Sint Annaland o.l.v. een gids RILLAND Tuin aan Middenhof 3a, overdag: Expositie Kunst uit de Polder met glas kunst, sieraden, ke ramiek en steen SCHERPENISSE Brasserie De Zeester, 20.00 uur: Bingo WEMELDINGE Haven, 12.00 en 16.00 uur: Vertrek veerpont naar Gorishoek WOLPHAARTSDIJK Papeweg 10,11.00- 15.00 uur: Zomerzwerfboe- kenmarkt YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt met verschillende kramen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50