'Bij Petit Kitchen Bar' wil weer de gewone Bruënaars binnen hebben 8 Gelegenheidsformatie speelt op Havendagen Met nummers als 'One Step Bey- ond' van Madness en het altijd pak kende 'Iedereen is van de Wereld' (The Scene) is het gegarandeerd knallen met de zeventienkoppige Anywaveband. Het initiatief ont stond vier jaar geleden als ludieke aanvulling op het programma van het gelijknamige jaarlijkse festival in Zierikzee. „Een soort Night of the Proms; een klassiek-rock-pop- programma", vertelt Petra Kos tense. Voor die gelegenheid klom de complete fanfare Crescendo uit Dreischor op het podium. „Dat hebben we twee jaar gedaan en toen kwam vanuit de organisatie van Anywave het voorstel om het nét weer even anders te doen. Nog wèl met een band, maar dan alleen aangevuld met een blazersgroep." In een band komt het meer aan op goed naar elkaar luisteren. Dat maakt het voor ons wat lastiger Voice Kids-talent Gwen van Oe- veren schaarde zich aan de zijde van zanger Jory Martens en zange res Anja Stoel, en de nieuwe Any waveband was een feit. Het hart van de groep wordt verder ge vormd door gitarist Etienne van Oeveren (vader van Gwen), toetse nist Roel Jansen, bassist Collin Cle ment en drummer Rick Kouwen- berg. Vorig jaar liet de huidige forma tie zich voor het eerst ook buiten de muren van muziekcentrum Brogum zien, met optredens op een benefietevenement van de Bas Stichting én tijdens de altijd druk bezochte Havendagen in Zierik zee. De Anywaveband mocht het publiek op het Bietplein opwar men voor de Zeevruchtjes, de ge legenheidsband van zanger-toet senist René Geelhoed (Royal Engi- neers). Dat is prima bevallen. Dus wordt dat kunstje volgende week vrijdag herhaald. Kostense: „Als je een standaard band aanvult met dertien blazers, geeft dat wel volume." Zelf speelt ze sopraansaxofoon. „In een num mer als 'Iedereen is van de Wereld' doen wij eigenlijk niet zo heel erg veel. Maar dat wat we doen, geeft nét even een andere invulling. Je kunt er echt heerlijk op los gaan." Spelen in een band is wezenlijk anders dan in een fanfare, ervaart ze. „Wij zijn heel erg van het tel len. Acht maten rust, is ook acht maten rust. In een band komt het toch meer aan op goed naar elkaar luisteren. Dat maakt het voor ons wel wat lastiger." De Anywaveband heeft inmid dels een uitgebreid repertoire in gestudeerd, goed voor dik twee uur live muziek. „Daar zouden we best wat meer mee willen doen. Een keer of zes per jaar optreden lijkt ons wel wat." De band speelt 24 augustus vanaf 21.00 uur naast de Zuidha venpoort. Om 22.00 uur volgt een spetterende afsluiting met 'A Tri- bute to the Rolling Stones'. De Havendagen zijn van donder dag 23 tot en met zaterdag 25 augustus. Bij Petit Kitchen Bar was niet zo maar een tent die even uit de grond werd gestampt. In de keuken stond een topchef met grote aantrek kingskracht op fijnproevers. Het restaurant scoorde op Tripadvi- sor louter vijf sterren en bij de in ternationale website WBP Stars haalde het slechts drie van de hon derd punten minder dan Inter Scal- des. „Maar het hoge niveau pakte me niet zoals ik had gedacht", legt Hoep junior uit. „De gerechten wa ren top en de zaak zat vaak vol, maar toch zat er weinig leven in de brou werij. Het was kalm. Terwijl ik een gezelligheidsdier ben. Ik wil dat Ik wil dat mijn vrienden na het voetbal aan de bar kunnen zitten mijn vrienden na de voetbal aan de bar kunnen zitten voor een biertje en borrelhap. Dat kon hier niet." Dat kan straks weer wel. Bij Petit Kitchen Bar gaat van fine dining naar een bistro met een moderne kaart en leuke borrelhappen, zegt Jeroen Hoep. „Kleine hamburger tjes, een goede kaasplank. Ik pro beer het allemaal nét even iets an ders te doen." Dapper Voor zijn dapperheid krijgt Hoep junior veel respect. Al zijn er ook mensen die de ommezwaai niet be grijpen. „Ook in de familie zijn er de nodige woorden over gesproken. We hebben er toch veel energie en ook geld in gestoken. Maar ik ben pas 22 en het is mijn zaak. Als je niet gelukkig bent, moet je eerlijk dur ven zijn." Bij Petit Kitchen Bar is nu even dicht en gaat 30 augustus weer open in de nieuwe sfeer. Tot op luchting van junior. „Ik heb de ge wone Bruënaars echt gemist." IN DE REGIO Tennis en plezier Vlasdagorkest Verweven MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 17 augustus 2018 SD De Any waveband slaat vleugels uit Het is ongetwijfeld de grootste band van Schouwen-Duiveland en verre omstreken. Dus hoe zonde is het om dat bijzondere geluid met dertien blazers niet vaker van het podium te laten schallen, vindt Petra Kostense. Marcel Modde Zierikzee -Petra Kostense De Anywaveband met zangeres Gwen van Oeveren speelde vorig jaar voor het eerst op de Havendagen in Zierikzee. fotopjpictures www.havendagenzierikzee.nl. De peer in huisgemaakte soja met een schuimige saus van ge fermenteerde tomaat, maakt plaats voor tonijncarpaccio. Na vijf maanden gooit Jeroen Hoep junior het roer alweer om in Bij Petit Kitchen Bar in Bruinisse. Hij werd niet gelukkig van het rustige restaurantsfeertje. Wendy Wagenmakers Bruinisse - Jeroep Hoep NIEUWERKERK Tennisvereniging Duiveland houdt morgen een speci ale activiteit voor kinderen. Vanaf 09.30 uur zijn kin deren van 6 tot en met 9 jaar welkom op de vereniging waar twee tennisle- raren aanwezig zijn voor uitleg over ten nis. Dezelfde activi teit, maar dan voor kinderen van 10 tot en met 13 jaar, be gint om 12.30 en duurt tot 15.30 uur. Vanaf 16.00 uur tot 21.00 uur spelen kinderen van 14 tot en met 16 jaar een klein toernooi. Aan sluitend aan de wedstrijden staat de barbecue klaar. De inschrijfkosten daarvoor bedragen 3 euro. Opgeven kan via JanCees@ zeelandnet.nl. DREISCHOR Het eerste optre den van het Vlas dagorkest in Drei schor is morgen een feit. Een veer tigtal muzikanten speelt onder leiding van dirigent Jaap Everwijn. Op het programma staan de bekende Fanfare in Es (uit de film Fanfare van Bert Haanstra) en Het dondert en blik semt van Guus Meeuwis. Het optreden in de Adriaanskerk be gint om 16.00 uur. ZIERIKZEE Op het Havenplein in Zierikzee staat morgen de zesde editie van Verwe ven. Ruim veertig standhouders geven uitleg over verschillende pro ducten en technie ken, bijvoorbeeld quilten, vilten, weven en batik. Toeschouwers zijn welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. HET GAT VLISSINGEN Bouwhekken verhinderen sinds deze week dat er nog auto's geparkeerd worden in 'het gat' in de Kleine Markt in Vlissingen. De vergunninghouders voor de parkeer plek, veelal ondernemers uit de buurt, moeten nu naar Kou denhoek. Na jaren hangen in staalconstructies die de gevels moesten conserveren, gaan de loze gevels alsnog plat. Het heeft te lang geduurd, ze zijn te broos geworden. Eigenaar ME Vastgoed begint binnenkort met nieuwbouw: een winkel en 39 studentenappartementen die ook aan toeristen wor den verhuurd. BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie; Grote Kerk, 11.00- 16.30 uur: Groepsexpositie; Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herenso ciëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; Grote kerk Haamstede, 20.00 uur: Concert Aart en Helma Kot en Steven Knieriem; Trampolinecentrum Westenschouwen, vanaf 11.00 uur: Ontdekkingsfiets tocht: Eb, app, vloed, springtij; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart Laagwater, 13.45 uur: Natuurrond- vaart; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; KERKWERVE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Country Line Dance; Van Langeraadrecrea- tieterrein, 09.00- 14.00 uur: Kofferbakverkoop; ZIERIKZEE Dikke Toren, 17.00 uur: Expositie Omnia Temporaria; Eilandzorg de Wie ken, 09.30-10.30 uur: Langer fit voor omwonenden; FiZi, 20.00 uur: ver toning van de road- movie Gabriel e a Montanha; Gast- huiskerk, 13.30- 16.30 uur: Open Kerk; Stadhuismu seum, 19.30 uur: Lezing over Brussel en de Europese sa menwerking; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30- 21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49