Streep door halve marathon van Tholen keuken van de eerste divisie 'De belangen zijn groot' ZEELAND 11 KNVB BEKER ROGIER VEENSTRA ouderlijk huis. Op wedstrijddagen kregen de twee 's morgens geregeld bezoek. Teamgenoten Klaas en Jan Paul van Hecke schoven steevast aan voor een bord pasta, om de nodige koolhydraten binnen te krijgen. 'Chef-kok' Meulmeester maakte de spaghetti klaar. „Ik kan wel wat hoor", lacht hij. Als het aan de goalie ligt, zetten hij en Klaas van Hecke het ritueel voort. Het zal zonder Jan Paul moeten. Hij maakte de overstap naar NAC Breda onder 19. „Het werd een soort bijgeloof." Ook de gezamenlijke autoritjes van en naar Goes waren speciaal. „Op de heenweg reden we altijd over de A58 en terug langs De Piet." De borden pasta en afwijkende autoritjes wierpen hun vruchten af. Naast promotie sleepten de Goesenaren ook de districtsbeker in de wacht. Reservedoelman Dennis Uyl kreeg de voorkeur in het bekertoernooi. Meulmeester vertolkte die rol tijdens zijn twee seizoenen bij Hoek. De voormalig tweede keeper van FC Dordrecht had het niet al tijd gemakkelijk in Zeeuws- de club nog bezig met het ruimen van alle brokstukken. Nathan Rutjes, de speler die meer bekend was om zijn tv-optredens en kapsel dan om zijn voetbalkwa liteiten, vond het mooi geweest. Hij, de held zonder voetbalstatus, is Vlaanderen. „Ik raakte geblesseerd in de voorbereiding. Net toen ik fit was, werd trainer Ruud Pennings ontslagen. Hij had me destijds naar de club gehaald." Ondanks zijn reserverol plakte hij er toch nog een jaar aan vast in er mee gestopt en gaat zich op een andere manier verdienstelijk ma ken voor de club. Tja... goede vraag. Mitchel Paulissen dan maar, het kind van Kerkrade. Het wordt tijd voor zijn definitieve doorbraak. Hoek. „Ik wilde me niet laten ken nen." Jordi de Jonghe kreeg echter opnieuw de voorkeur. „Sportief gezien was het misschien geen slimme keuze. Maar ik heb geen spijt. Ik won de beker en kon het met iedereen goed vinden. Boven- Hans Kraay jr, de vaste analist van de eerste divisie bij FOX, riep Sparta twee maanden geleden al uit tot de grote favoriet. In de voorbe reiding liep het de laatste weken voor geen meter, maar wat zegt dat? Henk Fraser is na John Stegeman en Jack de Gier al de derde trainer die begint bij de club waar hij ook als voetballer actief was. Als Lars Veldwijk tussen het vlog- gen met zijn vriendin en baby nog tijd over heeft, is hij een garantie voor goals. Maar stiekem is iedereen vooral benieuwd naar Royston Drenthe. Kan hij het nog? Ondanks alle sores, verkocht de dien ben ik bij Goes op hetzelfde niveau terechtgekomen." Handhaving Ook dit seizoen lijkt Meulmeester de voorkeur te krijgen boven Uyl. De Arnemuidenaar keepte vorig weekend tegen Hoek (2-1-zege), terwijl de Tholenaar woensdag het doel verdedigde tegen Oostkapelle (5-1-winst). Wie dit seizoen tijdens het be kertoernooi onder de lat staat, zal morgen blijken. Maar Meulmees ter hoopt vooral veel minuten te maken in de derde divisie. Hij ver wacht niet dat Goes opnieuw ver zal geraken in het bekertoernooi. „Daar kan een streep door", lacht hij. „We hopen de twee kwalifica tierondes te overleven en een mooie profclub te treffen." Ook in de competitie verwacht de goalie niet mee te gaan dingen om de prijzen. Een concrete doel stelling heeft de formatie nog niet geformuleerd. „Degraderen is geen optie. We willen zo hoog mogelijk eindigen. In de eerste wedstrijden zal duidelijk worden of handhaving ons hoofddoel wordt of dat er meer mogelijk is." club 19.100 seizoenkaarten. Dat zijn er 1000 meer dan vorig seizoen, toen FC Twente nog op het hoogste niveau uitkwam. De club blijft po pulair bij de Tukkers. Wat viel er op de voorbije zomer? Te veel om op te schrijven. FC Twente was in de afgelopen maan den weer een grote vulkaan van on rust, waar iedereen in het land te genaan schopte. Door alle proble men is de selectie nog niet op peil. Hij praat er zelf liever niet over, maar het neefje van Samuel Eto'o speelt dit seizoen in de eerste divi sie: Ulrich Bapoh. De 19-jarige Duitser, die werd geboren in Ka meroen en eigendom is van VfL Bochum, is een krachtpakket met rappe voeten. In Zeeland moeten we natuurlijk vooral letten op spits Tom Boere. Ook Godried Roemera- toe zou wel eens zijn minuten kun nen gaan maken. THOLEN Er komt geen vierde editie van de Halve marathon van Tholen. Hoewel zo'n dertig atleten zich al hadden aange meld, wordt het evenement toch afgeblazen. Reden is de toegenomen regelgeving en kos ten voor het aanvragen van ver gunningen. „Door toegenomen regelgeving en de hieruit voortvloeiende kosten is het niet meer rendabel om als sponsorloop te funge ren", meldt de organisatie op haar website. „Reeds gedane in schrijven en betalingen worden geretourneerd." Op Facebook reageren veel hard lopers teleurgesteld. „Heel erg jammer dat het geannuleerd wordt", zegt Erwin Harmes, winnaar van de laatste editie. „Het is een snel parkoers. Zoveel van dit soort wedstrijden heb je hier niet." 111 De Halve marathon van Tholen is niet het enige evenement dat worstelt met strengere regelge ving en hoge kosten voor ver gunningen. Voor de Kustmara- thon was dit al aanleiding om het parkoers te veranderen. Zij moesten een bijdrage betalen aan Staatsbosbeheer en ze vre zen dat meer instanties geld gaan vragen. Ook organisatoren van wielerwedstrijden en MTB- tochten lopen tegen dezelfde problematiek aan. Sommigen kunnen door de toenemende kosten maar net het hoofd bo ven water houden en overwe gen ook de handdoek in de ring te gooien. Zo mag bij sommige wedstrijden geen startpistool meer gebruikt worden of een opblaasboog bij de finish wor den neergezet. Voor een simpele loopwedstrijd moeten soms vergunningen worden aangevraagd of toe stemming worden gevraagd bij de gemeente, Staatsbosbeheer, het waterschap, de provincie, Zeeuws Landschap, Rijkswater staat of de strandexploitatie. vrijdag 17 augustus 2018 Sportief en financi eel gezien staat er morgen veel op het spel voor Goes tegen Staphorst, realiseert trainer Ro gier Veenstra zich. „De KNVB beker kan een hoogtepunt worden voor veel jongens. Hierbij denk ik aan het Hoek-sce- nario; de wedstrijd tegen Feyenoord." Volgens de oefen- meester heeft zijn team flinke stappen gemaakt de voorbije weken. „In de ogen van de spelers zijn we op dit moment verder dan vorig sei zoen rond dezelfde periode. Elke week hebben we hooguit twee aspecten ge traind. Ik wilde de ploeg niet overspoe len met dertig verbe- terpunten, die er heus wel waren." Over de kwaliteit van Staphorst is Veen stra kort. „Ik was niet in de gelegen heid een wedstrijd te bezoeken, dus ik weet niks van ze. Ik kijk vooral naar mijn eigen ploeg. Het wordt een mooie uit daging om ons spel verder in detail te ontwikkelen. We wil len voortborduren op onze geroemde aanvallende speel wijze." Goes kan morgen niet beschikken over de geblesseerde Rick de Punder. Erwin Franse lijkt wel weer inzetbaar. GO Wat viel er op de voorbije zomer? Julius Bliek (rood tenue) in actie tegen Sparta. foto CARLAVOS Op wie moeten we gaan letten? SPARTA Wat moeten we weten? Wat viel er op de voorbije zomer? Op wie moeten we gaan letten? FC TWENTE Wat moeten we weten? Op wie moeten we gaan letten? Erwin Harmes in actie op Tholen. foto johan van der heijden Brian Meul meester (blauw shirt) is het stralende middelpunt bij Goes, als ten koste van Sil- volde de finale van de nacom- petitie is be reikt. F0T0J0HAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43