Het gaat dit seizoen koken in de O O) 0) O 10 ZE Minnaard krijgt zichzelf in vizier Van Goethem gaat naar Lotto-Soudal Nieuwenhuis pakt zilver tijdens EK KNVB BEKER KWALIFICATIERONDE Morgen komen drie Zeeuwse clubs in actie in de KNVB beker. In deze krant blikken we vooruit. Vandaag in deel 2: Brian Meulmeester, keeper van Goes. Marco Minnaard is er gisteren net niet in ge slaagd in de top tien te eindigen van de tweede etappe van de Tour du Limousin. De wielrenner uit Wemeldinge, uitkomend voor de Belgische ploeg Wanty-Groupe Gobert, fi- nisthe op plek vijftien. In het algemeen klassement deed hij met die klassering goede zaken. Hij klom vijftien plaatsen en is nu de nummer zestien in koers. Woensdag, tijdens de eerste etappe, was Minnaard dertigste geworden. Door de sprong in het klassement die de Zeeuw gisteren maakte, kan hij zijn prestatie van vorig jaar nog verbeteren. Toen eindigde hij de Tour du Limousin als negende. Wielrenner Brian van Goethem rijdt volgend jaar in de kleuren van WorldTour-ploeg Lotto-Soudal, zo meldden De Telegraaf en de Belgische krant Het Nieuwsblad gisteren. De 27-jarige coureur uit Philippine, die de voor bije seizoenen vaak opzien baarde met zijn lange aanvallen, komt over van Roompot-Ne derlandse Loterij. Hij tekent voor twee jaar bij de Belgische formatie, die de komst van de Zeeuw nog niet officieel bevestigd heeft. Van Goethem is sinds de oprichting van Roompot in 2015 actief voor de Pro-Continen tale Nederlandse ploeg. Daarvoor kwam hij uit voor het continentale Metec-TKH. Jeanine Nieuwehuis heeft woensdag met het Nederlands dressuurteam onder 25 op de Eu ropese kampioenschappen in het Drentse Ex- loo een zilveren medaille behaald (222,765). Nieuwenhuis liep met de vosruin TC Athena naar een score van 71,82 procent. Daarmee ein digde de Nederlands kampioene als zesde. „Athene gaat altijd met veel afdruk, zo ook in de passage. In de eerste piaffe kwam hij niet genoeg op de plaats en ontstond een commu nicatiefoutje. Dat leverde samen met wat schoonheidsfoutjes lage cijfers op. Een sterke rit, maar we weten dat het beter kan", aldus Jeanine Nieuwenhuis. Wijziging Eindhoven De trainer die vergroeid leek met Heracles, is neergestreken op het oude nest: John Stegeman. Na zijn successen in Almelo, moet hij iets verderop in Deventer het funda ment gaan leggen. Na het afgelopen rampseizoen ging nagenoeg de gehele selectie op de schop. Bij Go Ahead is alles anders, veel dingen zijn nieuw, en dus barst het bolwerk van de Vetkampstraat weer van de ambities. De nacompe- titie? Minimaal! Zeeuwen Julius Bliek en Istvan Bakx maken deel uit van het nieuwe Go Ahead. Thomas Verheydt is geen fijnbe snaarde spits met wie je lekker kunt doorvoetballen. Verheydt is ge haald voor het betere sloopwerk in het strafschopgebied. Een beetje oorlog hier, een beetje zuigen daar: zo zien ze dat graag in de Engelse sfeer van de Adelaarshorst. Jack de Gier was als voetballer altijd goed voor een dolletje, maar als trainer is hij een serieuze, bezige bij. Deed het prima bij Almere City en is nu terug bij de club die hij voor eeuwig in het hart heeft zitten. NEC raakte de twee beste aanval lers van de eerste divisie kwijt, maar tegenover het verlies van Ferdi Kadioglu en Arnaut Groene- veld, staat ook een batterij aan nieuwe spelers. Op papier heeft NEC het uitstekend voor elkaar, maar na vorig seizoen weten ze in Nijmegen dat dat niet alles zegt. Joey van den Berg is terug op de Ne derlandse velden en dat zullen we weten. En ja, de scheidsrechters ook. Kan belangrijk worden, maar tegelijkertijd weet je ook dat hij te gen schorsingen gaat aanlopen. Heel veel eigenlijk. Maar we weten alleen nog zo weinig. Buiten Kerk- rade en omgeving is de club een groot mysterie op dit moment. Wie is er nou de eigenaar? Hoe zit het met die Rus? Waar zijn de aanspre kende nieuwe spelers? Roda is vooralsnog een groot vraagteken. Volgens trainer Robert Molenaar is In de ogen van sommige stadsge noten draagt Brian Meulmeester (23) eigenlijk het verkeerde keep ersshirt. „De meesten zouden me liever voor Arnemuiden zien spe len", lacht de doelman van Goes. „Dat gaat ooit gebeuren, samen met mijn vrienden. Maar voorlo pig nog niet." Meulmeester begint morgen aan zijn tweede seizoen in Goese dienst. In de eerste kwalificatie ronde van het KNVB-bekertoer- nooi is hoofdklasser Staphorst de tegenstander. De doelman kijkt te rug op een meer dan geslaagd voetbaljaar. Goes promoveerde voor het tweede jaar oprij en komt komend seizoen uit in de derde di visie. „Er is me verteld dat we veel stugge tegenstanders zullen tref fen, vergelijkbaar met Hoek." De doelman liet met name in de nacompetitie zien wat hij in huis heeft. Met een aantal belangrijke reddingen hield hij zijn ploeg meermaals op de been. Die lijn hoopt hij door te trekken. „Ik moet constanter en rustiger worden. Mijn medespelers moeten elke wedstrijd van me op aan kunnen." Naast zijn keeperskunsten ver gaarde Meulmeester naamsbe kendheid door zijn bulderende - bijna grommende - stem. Het af gelopen seizoen sprak hij zijn teamgenoten geregeld streng toe. Ook de scheidsrechter en tegen stander kregen het af en toe te ver duren. „Ik probeer het onder con trole te krijgen. Voor mijn mede spelers is het niet altijd leuk, al is het soms nodig." Spaghetti Buiten het voetbalveld is Meul meester een stuk rustiger. Hij en zijn vriendin Tessa kochten vorig jaar een huis in Arnemuiden. Sinds januari wonen ze samen, op een steenworpafstand van zijn vrijdag 17 augustus 2018 WIELRENNEN WIELRENNEN Brian van Goethem. foto boaztimmermans PAARDENSPORT In het Bellamypark in Vlissingen staat mor gen de finaledag van de Vlissingen Play- ground Tour, een basketbal-evenement, op het programma. De beste spelers van de vijf tien voorrondes, die deze zomer door heel Vlissingen werden gehouden, gaan met elkaar de strijd aan om de eindzege. Er wordt drie tegen drie gespeeld, en de spelers krijgen steeds andere medespelers. De dag start om 12.00 uur, rond 17.00 uur is de prijsuitreiking. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlis singen werken vanavond hun eerste oefen wedstrijd van de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de eredivisie af. ZVG/Cagemax, een eerstedivisionist uit Gorinchem, is de tegen stander. De aftrap is om 20.00 uur. 3 In de twee Zeeuwse dis- trictsbekerpou- les die slechts drie ploegen tellen, is een wijziging door gevoerd. RIA W. en Corn Boys hebben van groep ge ruild. De ploeg uit Westdorpe speelt daar door nu tegen Terneuzen en Luctor Hein- kenszand. Corn Boys treft De Noormannen en Domburg. H Verdediger Au- gustine Loof uit Koewacht krijgt bij FC Eindho ven gezelschap van een speler met eveneens een Zeeuwse link. De Bra banders heb ben namelijk Charni Ekanga- mene (24, foto) vastgelegd, de neef van Waarde-speler Yannick Ekan- gamene. De middenvelder heeft voor één jaar getekend. Op papier is de eerste divisie sterker en aantrekkelijker dan ooit. Vanavond start De Keuken Kampioen Divisie. Een blik op de lange lijst favorieten, met Zeeuwse inbreng. Leon ten Voorde GOAHEADEAGLES Wat moeten we weten? Wat viel er de voorbije zomer op? Op wie moeten we gaan letten? NEC Wat moeten we weten? Wat viel er op de voorbije zomer? Op wie moeten we gaan letten? RODAJC Wat moeten we weten? o. Meulmeester hoopt op een mooie profclub Len Wolters Goes Brian Meulmeester. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42