i Bekendmaking 5 w VERHUIZING AZC Een dubbeldeks bus rijdt het terrein van het azc in Goes op. Hot is de eerste van drie bussen die 81 bewoners naar hun nieuwe onderkomen in Katwijk brengt. De gezinslocatie is dan bijna leeg. Op de Afghaanse familie Hosseini na. Die vertrekt zondag naar Ter Apel. In hun appartement, vlakbij het speeltuintje, zitten doch ters Atefe (17) en Fateme (14) op de slaapbanken van hun ouders Said en Kaniz. Het azc is hen in de zeven jaar dat ze er zijn, vertrouwd geworden. Ze be woonden er drie verschillende appartementen. Kennen veel mensen. Hun broertje Benjamin (3) is er geboren. Maar als de laat ste bus weg is, zijn ze alleen over. Pas zondag vertrekken zij, naar Ter Apel. „Misschien breng ik de dagen buiten het azc door en kom ik al leen 's avonds hier om televisie te kijken en te slapen", zegt Atefe. „Ik ben zo verdrietig. Liever neem ik geen afscheid. Dat doet me al leen maar pijn." De rest van de Hosseini's is wel buiten. Ze nemen afscheid van vrienden die in de bus stappen. Er worden handen geschud. De jongere kinderen geven high-fi- ves aan de Nederlandse vrijwilli gers, en er zijn tranen. Een man in Liever neem ik helemaal geen afscheid. Dat doet alleen maar pijn wit shirt groet locatiedirecteur Erwin Maas: „Baas Erwin, be dankt voor alles." De laatste maanden kon je goed merken dat de sluiting en verhuizing op han den was, vertelt Maas. Hij kreeg veel vragen van bewoners over hun nieuwe bestemming. „Ze gaan met zijn éénentachtigen 'daar' verder. Dat verzacht het. Maar de realiteit is dat mensen zich wortelen, ook al zijn ze uit geprocedeerd." En waar de fami lie Hosseini terechtkomt, is nog niet duidelijk. Dat weten ze pas als ze in Ter Apel zijn geweest. Daar doen ze een nieuwe aan vraag voor een verblijfsvergun ning. De familie verkeert in de bijzondere situatie dat Atefe wél zo'n vergunning heeft, maar va der, moeder, zusje en broertje niet. Dat komt omdat Atefe een eigen procedure is begonnen. „De IND (Immigratie- en Naturalisa tiedienst) keurde die goed", zegt ze. „Nu hopen we dat de anderen een vergunning krijgen via mij." „We hebben van alles gepro beerd om de afspraak in Ter Apel te vervroegen", vertelt Fateme. „Zodat we niet alleen hoefden te blijven. Maar dat kon niet." Ze hebben hun spullen al gro tendeels ingepakt. „Van het COA mogen we één koffer meene men", zegt Atefe. „Ik heb de kerk om hulp gevraagd voor de rest van onze spullen. Die heeft ver voer en opslag voor ons geregeld." Contact met vrienden in Goes houden ze via Whatsapp, zegt Fa teme. „Als ze dat nog willen", vult Atefe aan. „Er zijn vriendin nen die afstand houden. Mis schien denken ze dat we hulp gaan vragen? Gisteren was ik naar de kermis met een vriendin uit het azc. Een andere vriendin deed alsof ze ons niet zag. We hebben geen afscheid van haar genomen. Nu heb ik daar spijt van. Ik hoop dat ik haar nog kan zien." Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat Projectplan inzake het bestorten van de ontgrondings- kuil ter plaatse van stortlocade 27 in de Roompot-West. De Minister van Infrastructuur en Waterstaat heeft gelet op artikel 5.4, eerste lid, van de Waterwet het besluit genomen om het projectplan inzake het bestorten van de ontgron- dingskuil ter plaatse van stortlocatie 27 in de Roompot-West vast te stellen. Het projectplan op grond van artikel 5.4, eerste lid, van de Waterwet is genoemd in de bijlage bij artikel 1.1. van de Crisis- en herstelwet, zodat de bepalingen in hoofdstuk 1, afdeling 2 van de Crisis- en herstelwet hierop van toe passing zijn. Bezwaar Om bezwaar te maken dient u, binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt, de op schrift gestelde bezwaargronden te sturen naar de Minister van Infra structuur en Waterstaat, ter attentie van Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Werkenpakket, Postbus 2232, 3500 GE Utrecht, onder vermelding van het zaaknummer van het besluit. Inwerkingtreding besluit Het besluit treedt in werking na bekendmaking. Op grond van artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet, tenzij de Voorzieningenrechter op verzoek een voorlopige voorzie ning heeft getroffen. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de sector Bestuursrecht (binnen het rechtsgebied waarin de indiener zijn woonplaats heeft). Van de indiener van het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, dient u contact op te nemen met de griffie van de desbetreffende rechtbank. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kan tijdens kantooruren contact worden opgenomen met Rijkswaterstaat Zee en Delta, telefonisch bereikbaar via nummer 06-53670932. Middelburg, 15 augustus 2018 DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, directeur Netwerkontwikkeling Rijkswaterstaat Zee en Delta mevrouw dr. ir. E.H.S. van Duin Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. vrijdag 17 augustus 2018 PM Eén familie blijft nog even achter J5-BHB-4 De bewoners van het azc in Goes vertrekken naar Katwijk en worden uitgezwaaid. FOTO MARCELLE DAVIDSE Michiel Bouwman Goes - Atefe Hosseini, bewoner azc Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37