'Blij dat ik mijn vrienden weer zie' Rescue: 100.000 man en geen centje pijn 'De vakantie mag nog iets langer duren' 3 Zes weken zwemmen, spelen en niksen zijn bijna voorbij. Maandag beginnen alle basisscholen weer. De kinderen van bso Wiedewei in Kapelle zouden het liefst nog langer vrij zijn, maar ze hebben ook weer zin om te leren. FENNA DE LEEUW (7) JOEP DE LEEUW (10) Mwah. In groep 7 mogen we op compu ters werken en twee keer in de week gymmen. Dat vind ik leuk. Het stomme is huiswerk. Dat is echt niet leuk. Ik heb gehoord dat groep 7 het zwaarste jaar van de basisschool is. Nee hoor, ik vind het niet spannend. Ik ben blij dat ik mijn vrienden weer zie. Ik heb ze niet gezien in de zomervakantie, maar ik heb ze ook niet gemist. Ik zie ze het hele jaar dui zend keer. We zijn op camping De Pekelinge (in Oostkapelle, red.) geweest. Dat is een heel leuke camping. Je kunt er boog- schieten, lasergamen en naar het zwem bad. Voor mijn verjaardag gingen we naar Prison Island in Middelburg, en op mijn verjaardag zelf zag ik iedereen weer. Van het geld dat ik kreeg heb ik een abonne ment genomen op het tijdschrift Stoer. En ik heb een spelletje van Fortnite ge kocht, voor op de Playstation. Ja, best vaak. Dan wist ik niet meer met wat ik moest spelen. Dan hing ik maar een beetje op de bank. Maar na een half uur wist ik vaak weer iets. Dan ging ik bijvoorbeeld met mijn auto's spelen. Zeven of acht weken. Of misschien toch wel gewoon zes. Want als de zomerva kantie acht weken duurt, heb je geen herfstvakantie of kerstvakantie meer. En dat is ook wel lekker. Dan kan je tijdens het schooljaar ook nog een beetje uitrus ten. Ja, ik heb zin om weer te gaan leren. Moei lijke woordjes schrij ven enzo. Ik vind het ook leuk om mijn vriendinnen weer te zien, maar de meesten waren ook al bij Rom meldam (kindervakan tieweek, red.). Ja, we zijn naar camping De Pekelinge (in Oostka pelle, red.) geweest. We hebben in de camper van opa en oma geslapen. Ik ben vaak naar het zwembad ge gaan en naar de binnen- en buitenspeeltuin op de camping. Op 17 juli was ik jarig. Het was de eerste keer dat ik op vakantie jarig was. Dat was heel leuk, want het zonnetje scheen lekker. Ik heb eerst heel lang geslapen en toen gingen ze 'Lang zal ze leven' voor me zingen. Mijn opa en oma waren er ook. Mijn verjaardag en de dierentuin in Amersfoort. We zijn ook nog naar het strand geweest. Toen gingen papa en mama mee zwemmen. En soms mocht ik om half tien naar bed. Een heel klein beetje. Toen hing ik op de bank en heb ik bijna niks gedaan. Het was gelukkig maar één dagje. Het zou nog ietsje langer mogen duren. Eén weekje ofzo. Dan zou ik nog naar de bioscoop gaan, en nog logeren bij mijn nichtjes in Nieuw-Vennep. De organisatie had woensdag elke twee uur overleg met de Veilig heidsregio Zeeland. „Er is geen in cident van betekenis geweest. Ook geen onwelwordingen. Hooguit een verstuikte enkel of schaaf wond." Bij de politie zijn geen ongere geldheden gemeld of gesignaleerd. „Helemaal niets op of rond de bou levards", zegt woordvoerder Mi reille Aalders. Uit de omroepinstal latie kwamen waarschuwingen voor zakkenrollers, maar aangiftes zijn gisteren niet binnengekomen. Of Vlissingen het aankan als het nóg drukker wordt bij Rescue, wordt bekeken bij de komende eva luatie, zegt burgemeester Bas van den Tillaar. „De extra parkeermaat- regelen hebben goed gefunctio neerd. Het was de hele dag door ook een komen en gaan. Veel gezinnen met jonge kinderen. Er is, buiten de terrassen, weinig horeca langs de route: dat is anders bij een popfes tival." Het bezoekersaantal van boven de 100.000 is afkomstig van het tel- systeem City Traffic, dat de ge meente dit voorjaar aankocht. Dat telt op twaalf punten in de stad ac tieve smartphones. Dat aantal leidt tot een bezoekresultaat volgens een formule die ook factoren meeweegt als mensen zonder smartphone. Rolstoel De berichten op sociale media over de elfde editie van Rescue Vlissin gen zijn bijzonder positief, consta teert Castel tevreden. Wel klaagden enkele mensen met scootmobielen, rollators en rolstoelen dat zij niet door de massa heen raakten. Castel: „We kijken naar oplossingen, maar de focus van de organisatie ligt niet bij die doelgroep. We hebben bij zonder weinig geld voor maatrege len. Bijna alle sponsoring is in na- tura. Eén gezin met een moeder in een rolstoel had tevoren contact met ons opgenomen. Wij hebben hen geadviseerd heel vroeg te ko men om dichtbij te kunnen parke- Geen incident van betekenis; hooguit een verstuikte enkel of schaafwond ren. Vandaag stuurde de mevrouw bericht dat alles naar tevredenheid is verlopen." De toegankelijkheid voor mindervaliden krijgt aandacht bij de evaluatie van Rescue, zegt Van den Tillaar. „Maar bij dit soort druktes is toegankelijkheid gewoon moeilijk." Connexxion vervoerde ruim 9600 mensen in verlengde bussen heen en terug tussen het NS-station en het Stadhuisplein, meldt het vervoersbedrijf. Tien kaartverkoopkramen wachtten de auto-, trein- en boot passagiers op. Daardoor zagen velen het alternatief, de Zonnetrein, over het hoofd, denkt eigenaar Hans Knuijt. „Terwijl wij tot boven aan de Coosje Buskenstraat reden, pal bij de boulevard." Pas kort voor Rescue was duide lijk dat de trein kon rijden na pro blemen met de locomotief. Er re den tegen de vierhonderd mensen mee. Omdat het lang druk bleef op de boulevards, leverde de Zonne trein pas om 19.00 uur de laatste passagiers af. vrijdag 17 augustus 2018 Cornelleke Blok weken zijn zo voorbij Naam: Joep de Leeuw (10) Woonplaats: Kapelle Gaat naar: groep 7 van 't Honk in Kapelle Heb je zin om weer naar school te gaan? Ben je op vakantie geweest? Joep de Leeuw: „Misschien toch wel gewoon zes weken." Wat was het leukste van de vakantie? Heb je je ook nog verveeld tijdens de vakantie? Als jij zou mogen kiezen, hoe lang zou de zomervakantie dan mogen duren? Naam: Fenna de Leeuw (7) Woonplaats: Kapelle Gaat naar: groep 4 van CBS 't Honk in Kapelle Heb je zin om weer naar school te gaan? Fenna de Leeuw ziet een zomervakantie van zeven weken wel zitten. Ben je op vakantie geweest? Wat vond je het leukst tijdens de zomervakantie? Heb je je ook nog verveeld in de vakantie? Als jij zou mogen kiezen, hoe lang zou de zomerva kantie dan mogen duren? Honderdduizend mensen op twee kilometer boulevard en er ging de hele dag helemaal niets mis. „We zijn heel erg tevreden", zegt Dennis Castel van Rescue Vlissingen de dag na het druk bezochte evenement. Claudia Sondervan Vlissingen - Dennis Castel, Rescue

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35