Resultaat Zeperd PZEM bij rechtbank Buizerd vertrokken uit zijn boom langs A58 Baan als receptionist is steeds lastiger te vinden 2 MAAN LEO eerste pepernoten al in &e winkel Column Het persoonlijke is politiek. Dat is misschien een wat stoffige leus. Tijdens de vrouwenbeweging van de jaren 70 stond het voor het idee dat wat op microniveau in je persoonlijke le ven gebeurt, zowel zijn oorsprong als weerklank heeft op politiek macroniveau. Maar de meeste mensen kijken je nu ietwat glazig aan als je het in een discussie te berde brengt. manier om tegen maatschappe lijke vraagstukken aan te kijken. Zo was begin deze week mijn zorgverzekeraar in het nieuws. Zij gaan voortaan behandelingen te gen depressie en angst op basis van resultaat vergoeden. De me neer op de radio wist het prachtig uit te leggen: niet meer een van te voren vastgesteld aantal behande lingen zal bekostigd worden, maar het resultaat. Zinloze therapieën worden geschrapt en behandelaars met terugvalpatiënten gestraft. Daar kan toch niemand iets op te gen hebben? Totdat je het per soonlijk maakt. elke paar jaar weer een grijze de ken over haar hoofd geworpen krijgt en dan een tijdje heel hard haar best moet doen op het leven. En ik kan Menzis vertellen: was het maar zo simpel. Was het maar zo simpel dat je op een bepaald moment kunt zeggen dat je 100 procent beter bent. Was het maar zo simpel dat een behandeling al tijd een eenduidig positief effect heeft. Ik zie mijn aanleg voor de pressie als een chronische ziekte. Ik heb behoorlijk amateuristische behandelingen gehad waar ik me uiteindelijk toch beter door voelde. En als ik nu af en toe nog naar de psycholoog ga, dan is dat juist een teken van vooruitgang: ik voel aan wanneer het minder gaat en weet wanneer ik in moet grij pen. ogen van Menzis. Eind dit jaar zal ik overstappen naar een andere zorgverzekeraar: een keuze die zo wel persoonlijk als politiek is. Ik zie mijn aanleg voor depressie als een chronische ziekte DESTELLING Vandaag: Schoolvakantie van zes weken is lang genoeg Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters O NEE HET WAREN fc>E LAATSTE. Brug weekend lang afgesloten Zeeland slaat op gong Euronext File door ongeval op deA58 De ondernemer sloot in september 2014 een contract met een energie collectief. Eind 2016 stapte hij over naar een andere leverancier, waar bij het lopende contract tijdig zou zijn opgezegd. Desondanks bracht PZEM over 2017 bijna 1500 euro in rekening, wijzend op het contract dat door 'tussenkomst' van het energiecollectief was aangegaan. De zaak kwam onlangs voor de kantonrechter in Maastricht. Die toonde zich vooral verbaasd over de handelwijze van PZEM, blijkt uit het vonnis dat deze week werd gepubliceerd. Het energiebedrijf kon, ook na aandringen, geen enkel bewijs op tafel leggen. Dat de ondernemer een zakelijke klant was, kan 'uit niets worden af geleid', aldus de rechter. PZEM heeft er in elk geval niets van op pa pier staan. Zelfs van een contract met het energiecollectief is weinig gebleken. Er bestaat alleen een soort offerte. PZEM kiest ervoor 'niet op detail niveau in te gaan op dit proces', laat het in een schriftelijke reactie we ten. „Hoewel PZEM deze zaak ver velend vindt voor betrokkenen, be treft dit een relatief eenvoudige in- Wij zullen dit proces grondig evalueren met direct betrokkenen cassozaak waarvan wij de afhande ling hebben uitbesteed." Niettemin neemt het bedrijf de kwestie serieus. „Uiteraard zal PZEM intern dit proces grondig evalueren met direct betrokkenen (zowel intern als extern) en waar noodzakelijk verbetermaatregelen doorvoeren." De 'buizerdboom' langs de A58 bij Vlissingen gaat hoogstwaarschijn lijk tegen de vlakte. De buizerd die een nest in de boom had, is nergens meer te bekennen. De boom is een opvallende ver schijning tussen de zandhopen langs de snelweg. Alle andere bo men en struiken werden vorig jaar verwijderd voor de aanleg van een nieuw verkeersplein aan het eind van de A58. De laatste boom mocht niet ge kapt worden, omdat een buizerd - een beschermde vogelsoort - de laatste jaren in het nest broedde. In de omgeving werden nestkasten geplaatst, om de buizerd uit de boom te lokken. De boom moest maanden geleden al gestut worden met een lange plank om te voorko men dat-ie om zou vallen. De gemeente Vlissingen is er nu van overtuigd dat de buizerd defi nitief vertrokken is, laat een woord voerder weten. Waar de vogel dan wel is, weet niemand. „We hebben hem nog niet gelokaliseerd. Hij is weg uit de boom, dat is zeker." De provincie moet toestemming geven om de boom weg te halen. Wan neer dat gebeurt, is nog niet duide lijk. De steeds verdergaande digitalise ring bij banken en verzekeraars trekt een wissel op de banen in Zee land. Met name receptionisten en administratief-medewerkers zijn de klos. Die conclusie trekt uitkeringsin stantie UWV Zeeland op basis van de cijfers van juli. Het UWV ziet het aantal uitkeringen bij administra tieve beroepen minder hard dalen dan in andere sectoren. Eind juli verstrekte UWV Zee land 170 WW-uitkeringen aan werkzoekenden die bij een bank of verzekeraar werkten. Dat zijn er en kele tientallen minder dan in juli in het jaar ervoor. Dat lijkt positief, maar mensen die in andere secto ren werken vinden veel sneller een baan. Volgens het UWV kunnen re ceptionisten en administratief me dewerkers sneller een baan vinden als ze kijken naar andere beroepen zoals assistent-controller, mede werker klantcontact en logistiek medewerker. UWV Zeeland verstrekte eind juli 4900 WW-uitkeringen. Dat is een daling van 4 procent ten op zichte van juni en een afname van 25 procent in vergelijking tot een jaar geleden. vrijdag 17 augustus 2018 Toch is het een verhelderende Ik ben namelijk zo iemand die Allemaal volslagen fout in de Reageer op pzc.nl Gisteren: Elk dorp moet een minibos krijgen 440 reacties SLUISKIL De brug bij Sluiskil wordt van 25 tot 27 augustus afgesloten voor het ver keer. De brug krijgt dan een nieuw wegdek. Ook de scheepvaart onder vindt hinder van het werk. Van zaterdag 25 augus tus 06.00 tot maandag 27 augustus 06.00 uur kunnen auto's niet over de brug rijden. Gele bor den geven de omleidings route aan via de Sluiskil tunnel. Voetgangers en (brom)fietsers kunnen het veerpontje in Sluiskil nemen. Het vaart tussen 08.00 en 22.00 uur extra. Ook maandag 27 augus tus heeft het verkeer nog last van de stremming. furonext VLISSINGEN Ontwikkelingsmaat schappij Economisch Im puls Zeeland mag maan dag opnieuw de gong slaan op de aandelen- beurs Euronext in Am sterdam. Vorig jaar mocht Impuls ook in augustus de handel op de Amster damse beurs openen. Dat was toen in het kader van de week voor de re gionale economieën. Ko mende week staan de Nederlandse regio's op nieuw in de schijnwer pers bij Euronext. Impuls wil dit keer vooral voor het voetlicht brengen dat er 100 miljoen euro op de plank ligt om de Zeeuwse economie op te peppen. 'S-HEER ARENDSKERKE Op de A58 is gistermid dag ter hoogte van 's- Heer Arendskerke een auto in de middenberm geraakt. Het eenzijdige ongeluk gebeurde rond 16.50 uur op de rijbaan van Goes in de richting van Vlissingen. De auto kwam zwaar bescha digd tot stilstand. Er kwam een ambulance naar de plek van het on geluk, maar niemand hoefde mee. Het ongeluk veroor zaakte een file tussen de afrit 's-Gravenpolder en Heinkenszand. De auto is weggesleept door een bergingsbe drijf. PZEM heeft een slechte beurt gemaakt bij de rechtbank Lim burg. Het energiebedrijf had daar een ondernemer voor de rechter gedaagd wegens het niet betalen van de gasrekening. Het had alleen geen enkel bewijs dat de ondernemer zelfs maar klant was bij PZEM (voorheen Delta Energy). Rolf Bosboom Maastricht - PZEM in schriftelijke reactie Corneileke Blok Vlissingen Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2