Er 23 piloten moesten écht lang studeren.' Na het avondeten blussen alle kleine kampeerders een écht kamp vuur. Eigenaar Geert komt langs met bezemlange prikstokken en een grote bak marshmallows. Dankbaar voor vandaag slaat zoon lief zijn roze plakhandjes om mijn ontblote benen. Als hij even later wegdroomt, kijken Olin en ik, dank zij de goedwerkende, gratis wifi, Monty Python'sLife ofBrian. Na het slotlied Always Look On The Bright Side Of Life slapen we glimlachend in. Over de matrassen hebben we niets te klagen. Vipkaarten De volgende ochtend glinsteren de wieken in de zon. Na een uitgebreid ontbijtbuffet met croissantjes, pan nenkoeken en een eitje is het tijd voor Het Land van Jan Klaassen. Met speciale vipkaarten en via een 'geheim' bospaadje bereiken we het kinderpretpark met onder meer een binnen- en buitenspeeltuin, een treintje, turboglijbaan, zandbakken, schommels, springkussens, een spookhuisje, een waterspeelplek en een poppenkast. Na uren graven, springen, klimmen, glijden en zwe ven hebben we genoeg vlieguren ge maakt. Op naar de volgende camping. Vanuit Nijmegen fietsen we naar Groesbeek. Na minstens drie kwar tier flink doortrappen en een paar pittige heuvels rijden we rustig tus sen de weilanden. Op de Horst, een van de kerkdorpen van Groesbeek, BIJZONDER SLAPEN Vanaf de zachte bank met scha penvelletjes kij ken Olin en ik nog een poosje naar de sterren. Er is hier overduide lijk veel minder lichtvervuiling. Jammer dat onze telescoop niet in een rugzak paste. De volgende ochtend is bakkerij Oomen op loopafstand. We halen taartjes en bij terugkomst bestellen we in de Stübli van Björn, Rita, Marco en Natasja een cappuccino en een muntthee. Het goedgemutste viertal heeft ook verse eitjes van eigen kip pen in de aanbieding. In de huiska mer met voetbaltafel, speelhoek, bordspelletjes, platenspeler en boe kenkast kun je je urenlang vermaken. Waar ik eerder altijd een vakantie gevoel haalde uit eindeloos romme len met potjes en pannetjes en de charme zag van het gebrek aan com fort, zie ik ineens de voordelen van glamping. Omdat ik werkelijk niets hoef te doen, is er opeens tijd over om in alle rust met de kinderen te genieten. Om details te zien die doorgaans aan ons voorbij vliegen. Zoals bijvoor beeld samen staren naar het netwerk van adertjes in de vleugels van een li bel. En juist dat is wat deze twee luxe kampeerplekjes ons brachten; heel veel momenten om (bij) stil te staan. bereiken we landschapscamping Bij ons. Net als gisteren kon ik mijn tent, haringen en hamer thuislaten; ik loop rond met een sleutel alsof we een hotelkamer geboekt hebben. We slapen - o geluksvogels - in een dome, een enorme halve bol met uit zicht op natuurgebied 't Slumke. De melkwitte koepel heeft een transpa rant dak en een reuzengroot raam waardoor de sterren en de maan voor het grijpen lijken. De vier eigenaren, natuurminnaars en creatieve geesten, hebben deze bijzondere accommoda tie eigenhandig ontworpen. Hoe schoon, mooi en groot ons on derkomen ook oogt; beide zonen willen meteen richting het beekje. Met een schepnet vissen ze pinkgrote bloedzuigers uit het kabbelende wa ter. Hoog boven onze hoofden rust een ooievaar op een uitkijkpost. Om halfzeven staan onder de lui fel overvolle aan- schuiftafels klaar voor het avond eten. In de scha duw worden we verwend met bio logische sapjes, salades en overheer lijke pizza's vis of vlees die recht voor onze neus uit de buitenhaard worden gehaald. We luieren een beetje, bel len papa met de mededeling dat we hier het liefst nog tien dagen blijven, drinken thee en lezen een boekje. In ons keukentje kun je overigens prima koken (maar dat heb ik niet ge daan), er is een koelkast (waarin ik wél lekkere dingetjes verstopt heb) en een houtkachel voor koude avon den. vrijdag 17 augustus 2018 GO Op landschapscam ping Bij ons kun je sla pen in een dome: een enorme halve bol. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN ning, flatscreen, blue- toothspeaker, toilet en magnetron. campingdelakens.nl Erfgoed Bossem, Lattrop-Breklenkamp Sterrenkubus met tweepersoonsbed, een zithoek, douche, toilet en keukentje. bossem.nl Jan Klaassen Dromenland, Braamt Slapen in een school bus, boomhut, helikop ter of brandweerauto, inclusief ontbijt én gra tis toegang tot Het Land van Jan Klaas sen. janklaassendro menland.nl Camping Bij Ons, Groesbeek Landschapscamping met tipi's, een slaap- boot, een 'stijlkar' en tenten met vlonders. bijonsingroesbeek.nl De Vreemde Vogel, Vlaardingen Tien 'buitenkamers' met sanitair, streekont- bijt, (kinder)boerderij, knutseldames en moestuin. Slaap in een raket, vogelhuis, struis vogel, vliegtuig of vuur vogel. devreemdevogel.nl Camping de Lakens, Overveen Hippe trailer met privé- sauna met douchege legenheid, airconditio-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23