Davïs Cup krijgt een nieuw jasje 21 WIELRENNEN BINCKBANKTOUR Na acht jaar Quick-Step stapt Niki Terpstra op zijn 34ste verrassend over naar het Franse Direct Energie. „Een aan bod dat ik niet kon afslaan", zei hij gisteren na etappe 4 van de BinckBank Tour. In een vlakke etappe waarin de sprinters voor de tweede dag op een rij werden verrast door de aanval lers (de Belg Jasper Stuyven haalde het met een uitval in de laatste ki lometer), was het gisteren in de BinckBank Tour vooral de dag van het nieuws van de transfer van Niki Terpstra (34). Die van Quick-Step verhuist naar Direct Energie. De Franse ploeg maakte de over stap bekend, toen de renners (zon der Terpstra's ziek afgestapte ploeg genoot Fabio Jakobsen) onderweg waren naar finishplaats Ardooie. „Dat we een renner van het kaliber Niki binnen hebben gehaald, ver vult ons met trots", liet sportdirec teur Jean-René Bernaudeau weten. Aangekomen in het West- Vlaamse dorp sprak Terpstra zelf van 'een aanbod dat ik niet kon af slaan'. Hij zei gestreeld te zijn door het feit dat de Fransen hem zo graag wilden hebben. „Maar een verras sende transfer blijft het", reali seerde hij zich ook. Terpstra reed ooit bij Milram vier jaar in Duits- Italiaanse dienst. Bij Quick-Step be leefde hij sinds 2011 mooie tijden. Hij won in Belgische dienst Parijs- Roubaix (2014) en de Ronde van Vlaanderen (2018). Plus Dwars door Vlaanderen en de E3 Prijs. „Maar er waren ook dieptepunten", zei hij voor de volledigheid. Het was vooral de interesse van Direct Energie die Terpstra de prik kel gaf om na te denken over een vertrek bij de ploeg van teambaas Patrick Lefevere. „Na het winnen van de Ronde van Vlaanderen ge beurde er niet echt veel", zegt hij over de belangstelling van andere ploegen. Na de Tour stond Direct Energie plots op de stoep. „Tijdens de ronde kregen ze van de sponsor pas het budget voor de komende ja ren. En konden ze mij benaderen." Terpstra ontkent niet dat geld een rol speelt bij de overgang. „Maar ik zie het vooral als een nieuwe uitda ging. Dit is zeker geen gemakkelijke stap. Maar ik weet ook van mezelf dat ik juist uit dit soort uitdagingen nieuwe motivatie kan halen." Het winnen van een klassieker voor de Fransen en het grijpen van een rit- zege in de Tour in het shirt van Di rect Energie zijn dingen die hij zich nu al ten doel heeft gesteld. In de viptent van de BinckBank Tour verbeet Lefevere ondertussen zijn verlies. „Ik heb het geld niet om Voor de buitenwereld was Niki misschien een arrogante kloot zak. Binnen de ploeg was hij een graag geziene gast hem te houden." De Belg zegt res pect te hebben voor het feit dat Terpstra hem de tijd heeft gegeven dat geld alsnog te zoeken. „Niki heeft lang gewacht. Zo lang dat hij tussen wal en schip dreigde te val len. Daarom heb ik hem gezegd dat het beter was om deze week niet meer op mij te wachten." Woensdag gaf de Nederlander de ploeg uit de Vendée zijn jawoord. „Zijn vertrek doet me nu al pijn", zegt Lefevere. „Voor de buitenwe reld was Niki misschien een arro gante klootzak. Binnen de ploeg was hij een graag geziene gast." Le fevere zegt zeker ook de 'muziekjes' van Terpstra te gaan missen. Die beseft op zijn beurt dat hij nu een Franse cursus zal moeten gaan volgen. En dat hij zijn repertoire zal moeten aanpassen voor wanneer hij als 'eenzame fietser' of'met de liefde voor de koers' zijn volgende klassieker wint. Of die Tourrit. 'Oh Champs-Élysées?' In plaats van wedstrijden ver spreid over het seizoen komt er vanaf volgend jaar in november een toernooi van één week waarin acht tien teams strijden om de Davis Cup. In februari vinden voorron den plaats om een plek in het eind- toernooi te verwerven. „De Davis Cup en Fed Cup staan in de huidige opzet enorm onder druk, om financiële en sporttechni- sche redenen. Daarom is het goed dat er nu in de aanpak veranderin gen worden doorgevoerd. Er is ge luisterd naar de landen en het plan dat er in maart lag, is op een aantal punten aangepast", aldus Erik Poel, de algemeen directeur van de KNLTB. „De nieuwe opzet geeft ons de kans een thuiswedstrijd te organi seren zonder dat we daar verlies op maken. Het speelschema wordt voor de spelers minder belastend en is makkelijker te combineren met hun persoonlijke speelschema. Daardoor is de kans groter dat teams in hun sterkste opstelling kunnen spelen." Van 18 tot en met 24 november strijden de achttien finalisten (de vier halvefinalisten van een jaar eerder, de twaalf winnaars van de voorronden en twee wildcards) in zes groepen van drie om een plek in de kwartfinales op vrijdag. Op zaterdag vinden de halve fina les plaats en op zondag 24 novem ber de eindstrijd. Er wordt gespeeld volgens het best-of-three-systeem. Robin Haase is niet blij met de veranderingen. „Ik heb altijd geten nist omdat het mijn passie is. Het is altijd een eer geweest om mijn land te vertegenwoordigen. Maar nu draait een prachtig evenement al leen nog maar om geld", aldus Ne derlands beste tennisser. vrijdag 17 augustus 2018 GO Niki Terpstra vermaakt deze week Belgische wielerfans, die hem als lid van Quick-Step kwijtraken. Kleine foto: zijn presentatie als lid van de ploeg in 2011. fotosbelga corvos Ad Pertijs Ardooie - Patrick Lefevere (teambaas Quick-Step) ORLANDO De Davis Cup gaat op de schop. Tijdens een algemene ledenvergadering van alle deel nemende landen in Orlando stemde 71,4 procent voor de her vorming van het landentoernooi. Om de hervorming door te voeren, was een tweederde meerderheid van de stemmen nodig. Ook de KNLTB stemde voor de hervor ming van het 118 jaar oude tennis toernooi. Frankrijk haalde in 2017 de Davis Cup binnen. Volgend jaar zal het toernooi worden hervormd, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21