II Gezelligheid in Gent 20 Hernia vloert judoka Kim Polling: einde seizoen en geen WK Koeweit weer met eigen vlag Vanwege een hernia moet judoka Kim Polling (27) haar seizoen afbreken. De regerend Europees kampioene wacht een operatie en mist de WK, volgende maand. Drieënhalve maand geleden stond Polling bij haar fysiotherapeut en schoot in de lach. Of ze op haar hak ken kon staan? Rechts lukte, links niet. Stom, dacht ze. Zoiets simpels dat niet gaat. „Maar toen keek ik naar het bezorgde gezicht van de fysio en dacht ik: oei." Twee uur la ter onderging de judoka in de klasse tot 70 kilo een MRI-scan en daarna wist ze: het is echt foute boel. Een hernia. Binnenkort gaat de 27-jarige Pol ling in Amsterdam onder het mes. In mei hoopte ze nog door rust te herstellen. „Bij negen van de tien mensen gebeurt dat, maar bij mij werd de pijn erger en bleek ik later ook nog scheef te lopen. Een reactie van mijn lichaam om de zenuwen te ontzien. Dan kan wachten ook blijvende schade opleveren. Uitein delijk hebben we de knoop doorge hakt. Dat was ook een opluchting." Hoofddoel De WK in Bakoe van volgende maand waren haar hoofddoel dit seizoen. Polling voerde jarenlang de wereldranglijst aan, de mondiale ti tel won ze echter nog nooit. Op de Spelen in Rio werd ze onverwacht in de eerste ronde uitgeschakeld Het gaat uiteindelijk om presteren op de Spelen, dan kan ik die hernia beter nu hebben dan volgend jaar door de latere kampioene Haruka Tachimoto. In april werd Polling wel voor de vierde keer Europees kampioene na een lange blessure periode met onder meer een opera tie aan een elleboog en knie in 2017. Polling: „Ik presteerde juist zo goed sinds ik terug ben, daarom baal ik ook ontzettend. Maar ergens ben ik ook blij dat het nu gebeurt. Het gaat uiteindelijk om presteren op de Spelen, dan kan ik dit beter nu hebben dan volgend jaar." Polling was jarenlang de onbe twiste nummer 1 van Nederland in haar klasse, maar bij haar afwezig heid won Sanne van Dijke een jaar geleden het goud op de EK in War schau. Op de Spelen van Tokio in 2020 kan slechts één judoka per land in actie komen. Voor het inter nationale kwalificatietraject tellen de resultaten van dit jaar voor 50 procent mee. Polling, die denkt een halfjaar nodig te hebben voor haar herstel, zou daarna voldoende tijd hebben om zichzelf te bewijzen. „Maar we weten niet precies hoe lang het gaat duren. Er waren in de afgelopen twaalf jaar geen andere judoka's met een hernia." Pech Waardoor de blessure is ontstaan weet ze niet. „Gewoon pech, het hoeft niet door mijn sport te ko men, het kan ook door tandenpoet sen gebeuren." Polling zal revalide ren in Nederland, al woont ze sinds 2016 met haar vriend Andrea Regis in Italië. Regis kampt met een bles sure aan zijn ribben en moet ook geopereerd worden. „Ik twijfel niet over mijn judotoekomst. Maar we zijn natuurlijk wel twee kneuzen bij elkaar." Vrouwen Team Sunweb winnen Kroos pareert kritiek Özil Gratis parkeren t.w.v. 30 per dag! Boek vóór 31 augustus op Kras.nl/LR83284 vrijdag 17 augustus 2018 VOETBAL Toni Kroos (foto) keurt de manier waarop Mesut Özil afscheid heeft genomen van de Duitse voetbalploeg af. „Dit is niet in orde", aldus Kroos in Bild over Özil die aangaf ra cisme en disrespect te ont moeten tijdens het WK. Kroos: „Ik denk dat Mesut heel goed weet dat er in het team en bij de bond geen racisme is." ALGEMEEN Koeweit mag vanaf zaterdag onder eigen vlag aan de Aziatische Spelen deelnemen. Het In ternationaal Olympisch Co mité (IOC) heeft de schor sing van het land opgehe ven. Koeweit werd in okto ber 2015 bestraft omdat de overheid zich te veel met het nationale olympisch comité zou bemoeien. 'Dit gebeurt ook bij het tandenpoetsen' Lisette van der Geest Rotterdam Kim Polling in actie tijdens de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro, waar ze in de eerste ronde sneuvelde, fotoanp -Kim Polling (27) GO WIELRENNEN Team Sun web heeft tijdens de ploe gentijdrit van de Ladies Tour of Norway de concur rentie op achterstand gezet. De Nederlandse ploeg met een Duitse licen tie deed gisteren 29 minu ten en 53 seconden over de 24,3 kilometer lange tijdrit van Aremark naar Frederiksten Fortress. Team Sunweb is regerend wereldkampioen. Marriott Ghent Exclusief voor onze lezers: ga naar Kras.nl/LR83284 4-sterrenhotel in de binnenstad Gelegen aan de Korenlei Inbegrepen: verblijf in Marriott Ghent inclusief Aankomst: augustus t/m 31 oktober 2018 dagelijks ontbijtbuffet en gratis parkeren t.w.v. van nu vanaf €30. 3 dagen 1797 149,- of bel 088-0885 886 o.v.v. reisnummer LR83284 Prijzen zijn vanaFprijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Er even lekker tussenuit? Bezoek dan deze veelzijdige stad. Of u nu op zoek bent naar culturele bezienswaardigheden, interessante musea, een dagje winkelen, Vlaamse lekkernijen proeven of een lokaal biertje drinken in een gezellig café... het kan hier allemaal! Dit stijlvolle en luxe hotel ligt in de binnenstad van Gent, direct aan de Korenlei en de rivier de Leie. Het hotel ligt tegenover de Graslei en op loopafstand van de bezienswaardigheden. Het hotel beschikt over een lift, loungebar, fitnessruimte en restaurant met prachtig uitzicht. U verblijft in een comfortabele kamer. U kunt de binnenstad te voet ontdekken, maar de romantische kanalen en rivieren lenen zich ook uitstekend voor een mooie boottocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20