SV i Maandag weer naar sc Aretha Franklin 1942-2018 Doden Talibanstrijders niet zeker Walcheren Haar stem ging recht het hart in Feyenoord gaat af door de zijdeur Zo claimde hij in zijn boek dat hij in operatie Jung III meerdere Tali banstrijders uitschakelde. Die de tails zijn echter niet terug te vin den in de geweldsrapportage over die missie die altijd geheim was, maar nu door Defensie is vrijgege ven. Kroon schreef dit document zelf als pelotonscommandant en stuurde het in 2006 ter verant woording naar de Koninklijke Ma rechaussee. Kroon beschrijft in zijn boek uit 2013 zeer gedetailleerd hoe hij op 23 juni 2006 twee Talibanstrijders op twintig meter voor hem opduiken als ze in een hinderlaag lopen. Kroon verschiet vijf tot zes patro nen en beschrijft hoe hij ze raakt in borst en hoofd. „Tango's down." Even later schakelt hij nog een Ta- libanstrijder op tien meter afstand uit. Hij heeft de vrijheid genomen dat in zijn boek zo op te schrijven Uit de rapportage geweldsge- bruik die hij kort na het heftige ge vecht in 2006 inlevert bij de Mare chaussee, rapporteert hij alleen dat hij 'waarneemt dat er twee vijan delijke strijders worden getroffen en te gronde storten'. Wie de scho ten loste, meldt hij hierin niet. Kroon laat via een woordvoerder van Defensie weten dat gedode strijders alleen in de geweldsrap portage werden gemeld als dat fei telijk was vast te stellen na afloop. In het heetst van de strijd, zoals bij operatie Jung III het geval was, was dat niet mogelijk. Daarom schreef Kroon in het officiële verslag ook op dat het moeilijk was in te schat ten hoeveel slachtoffers er zijn ge vallen. Binnen defensie wordt getwijfeld aan het waarheidsgehalte van het verhaal Maar omdat Kroon het wél 'waarschijnlijk acht dat Taliban strijders zijn gedood', is hij in zijn boek verder gegaan dan in zijn missieverslag en heeft hij hier de vrijheid genomen om dat zo op te schrijven, aldus woordvoerder Klaas Meijer. De opmerkelijke verschillen tus sen het boek van Kroon en de ge weldsrapportage zijn saillant om dat er binnen defensie wordt ge twijfeld aan het waarheidsgehalte van het verhaal waarmee Kroon begin dit jaar in de media kwam. Toen biechtte hij op dat hij een be langrijke Talibanstrijder had ge dood waarover hij eerder geen melding had gedaan bij zijn werk gever. Het Openbaar Ministerie begon een onderzoek, maar con cludeerde dat er geen aankno pingspunten waren voor verdere naspeuringen. P4 Voor Naomi Bouwman (8) had de vakantie best nog iets langer mogen duren, maar toch heeft ze ook wel weer zin om maandag naar school te gaan. „Want dan zie ik al mijn vrienden weer", zegt Naomi, die naar groep 5 van 't Honk in Kapelle gaat. „In groep 5 gaan we schoolzwemmen. Dat lijkt me leuk, omdat ik heel veel van zwemmen houd." vJV Nieuwsmedia »P18 Kroon dikte prestaties in boek aan Oorlogsheld Marco Kroon heeft in zijn boek 'Danger Close' de uitkomst van sommige gevech ten stelliger gebracht dan hij na afloop van de operaties meldde aan zijn werkgever. Raymond Boere Rotterdam - Klaas Meijer, woordvoerder - ZEELAND 2 vrijdag 17 augustus 2018 De zon breekt 22°C weer door pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1