belooft fans beter Bar$a Vitesse in Bazel snel uitgeteld 5s 1 19 'Dit is moment voor stap Vilhena' VAN BRONCKHORST zeggen als hij een Gouden Bal in ontvangst neemt. Die Messi maakte zijn toespraak af met de belofte waar alle suppor ters op wachtten: „Ik denk dat de spelers die gekomen zijn ons veel beter gaan maken dan we waren. »Of het nu door de band kwam of niet, maar dit was een andere Messi Hoewel vorig seizoen goed was, met de beker en het kampioen schap, bleven we allemaal zitten met de kater van de Champions League, vooral de manier waarop we werden uitgeschakeld. Daarom beloven wij nu dat we ons best zul len gaan doen om die prachtige en door iedereen begeerde beker in het Camp Nou te doen terugkeren." Alavés Morgenavond laat begint Bar (ja het verdedigen van zijn Spaanse titel in eigen huis tegen Alavés. Maar niet alleen uit de woorden van Messi was duidelijk waar dit seizoen het accent van de club zal liggen. On danks de oneindige reeks prijzen die Barcja sinds het debuut van Messi heeft gehaald - liefst 33 - steekt het dat Real Madrid de laat ste jaren Europese successen aan een reeg. Daarom heeft de ploeg zich in de breedte versterkt en al meer dan 120 miljoen euro uitgege ven aan vooral jeugdige spelers. Barcelona wacht op de doorbraak van de vorig jaar gekomen Dembélé en Coutinho; de laatste heeft de Portugese nationaliteit aange vraagd omdat Barca te veel spelers van buiten de EU heeft: de 21-jarige Brazilianen Arthur (Gremio) en Malcom (Bordeaux) en de veteraan Arturo Vidal (Bayern). Marlon, de Braziliaan, werd gisteren verkocht aan Sassuolo, omdat het met de komst van de Fransman Lenglet (Sevilla, 23) erg druk in het centrum van de defensie was geworden. Messi zal ook Cristiano Ronaldo bij Real Madrid missen in de Spaanse Liga, waarvan minimaal één duel dit jaar in de VS zal wor den gespeeld. De vedette vertrok naar Juventus en slechts een Euro pese loting kan de twee weer te genover elkaar stellen. De Arnhemse eredivisionist werd gewogen en te licht bevonden in een tweeluik met FC Basel. Na de 0-1, een mokerslag van Ricky van Wolfswinkel vorige week donder dag in Gelredome, volgde in Zwit serland een nieuwe, fikse kater: 1- 0. Vitesse zat vol ambities. Maar de rode kaart voor Jake Clarke- Salter torpedeerde al na een half uur alle Gelderse dromen. De veldverwijzing, uitgedeeld door de Duitse arbiter Daniël Sie- bert, was discutabel. Clarke-Salter kwam met hoog geheven been in botsing met Albian Ajeti, die oor spronkelijk terugsjokte uit bui tenspelpositie. FC Basel zette voor dit seizoen een budget van meer dan 100 mil joen euro uit. De Arnhemse club stak daar met grofweg 26 miljoen euro schril tegen af. Zo bezien le verde de eredivisionist in de dub bel met Basel nog uitstekend werk af. Vitesse deed nauwelijks onder voor de Zwitserse topclub. Maar voor de diepe teleurstelling maakte dat alles niets uit. De uitschakeling in Bazel kreeg vlak na de rode kaart van Clarke- Salter al gestalte. De Russische coach Leonid Sloetski bracht logi scherwijs Rasmus Thelander voor Matus Bero om met tien man de verdediging te stutten en te wach ten op een spaarzame kans voor de Arnhemmers. Maar uitgere kend de Deen verloor meteen Al bian Ajeti uit het oog. De spits van Basel sloeg pardoes toe met het hoofd en besliste eigenlijk het duel vroegtijdig. UITSLAGEN KEUKEN KAMPIOEN DIVISIE Programma UFrert vrijdag 17 augustus 2018 GO de weg kwijt Feyenoord - Trencin 1-1 (1-1) 8. Botteghin 1-0, 9. Mance 1-1. Geel: Berghuis, Botteghin (Feyenoord), Sko- vajsa (Trencin). Arbiter: Kehlet (Den). Toeschouwers: 31.500. Opstelling Feyenoord: Vermeer; Nieuwkoop (67. Geertruida), Botteghin, Van der Heijden, Malacia (83. Burger); Toornstra, Vilhena. Clasie; Berghuis, Van Pesie (71. Vente), Larsson. Opstelling Trencin: Semrince; Yem, Sulek, Lawrence, Skovajsa; Catakovic, El Mahdioui, Zubairu (90+2. Ubbink), Sleegers; Mance (86.Umeh), Elayo ROTTERDAM Giovanni van Bronckhorst eist niet dat Tonny Vilhena, die naar Eintracht Frankfurt kan, in de Kuip blijft. „Ik heb eind vorig seizoen ge zegd dat dit een moment is voor Tonny Vilhena om een stap te zetten. Dat vind ik nog steeds", zegt de trainer van Feyenoord. „Er is volgens mij ook niet ge zegd dat hij niet weg mag. Er is nu interesse voor hem. Er is con tact met een geïnteresseerde club, maar nog geen bod op hem gedaan. Ik heb afgelopen jaar veel met Tonny gesproken. In zijn ontwikkeling kan hij nu even tueel een nieuwe stap zetten. Of ik per se een nieuwe speler wil als hij zou gaan? Niet per se." FC Basel Vitesse St. Jakob-Park vormt voor dit seizoen het internationale eindstation van Vitesse. De Arnhemse club is in de derde voorronde van de Europa League uitgeschakeld door FC Basel. Mede door de discuta bele rode kaart voor Jake- Clarke-Salter. Lex Lammers Bazel FC Basel - Vitesse 0-1 (1-0) 30. Ajeti 0-1. Geel: Petretta (Basel). Rood: Clarke-Salter (Vitesse/27.). Arbiter: Siebert (Dui). Toeschouwers: 12.334 Opstelling FC Basel: Omlin; Widmer, Cu- mart, Alvarez, Petretta; Dié, Frei, Zuffi, Ajeti (46. Oberlin); Van Wolfswinkel, Stocker Opstelling Vitesse: Eduardo; Karavajev, Van der Werft, Clarke-Salter, Büttner; Foor, Bero (28. Thelander), Serero; Beerens, Matavz (71. Darfalou), Linssen M Clarke-Sal ter druipt af na een rode kaart in de 27ste minuut en stelt Vi tesse voor problemen in Bazel. FOTO PRO SHOTS TENNIS Vrouwen Cincinnati, 2de ronde: Bertens (Ned) - Wozniacki (Den/2) 6-4, opgave Wozniacki. 3de: Las Palmas (ITF), kwartfinale: Eraydin (Tur/5) - Lemoine (Ned) 7-5 6-3. WIELRENNEN Mannen. BinckBank Tour, 4de etappe: 1. Stuyven (Bel) 166 km in 3.44.46,2. Ewan (Aus), 3. Stybar (Tsj), 10. Groene- wegen (Ned); 30. Van der Hoorn (Ned) allen z.t.. Algemeen klassement: 1. Mohoric (Slv) 11.48.28,2. De Bie (Bel) 0.03,3. Küng (Zwi) 0.22,4. Vantomme (Bel) 0.28,5. Matthews (Aus) 0.30,6. Van der Hoorn 0.32,7. Campenaerts (Bel) 0.36,8. Kragh Andersen (Den) 0.37,9. Schachmann (Dui) 0.41,10. Dowsett (GBr) z.t.; 17. Van Emden (Ned) 0.50,18. Van Baarle (Ned) 0.52,19. Stuyven (Bel) 0.53.20. Terpstra (Ned) z.t. Arctic Race of Norway, 1ste etappe: 1. M. van der Poel (Ned) 184 km in 3.50.19, 2. Tsjernetski (Rus), 3. Declercq (Bel), 4. Hoelgard (Noo), 5. Pacher (Fra) allen z.t.; 33. Van Winden (Ned) 0.30. Algemeen klassement: 1. M. van der Poel 3.50.09,2. Tsjernetski 0.04,3. Declercq 0.06 SPEELRONDE Vandaag 20.00 uur FC Dordrecht - Helmond S. GA Eagles - Jong Utrecht MVV - TOP Oss NEC - Cambuur RKC - Telstar Roda JC - Jong Ajax FC Twente - Sparta FC Volendam - Den Bosch Jong PSV - FC Eindhoven Maandag 20.00 uur Jong AZ - Almere City FC De voormalige Jupiler League heet vanaf dit seizoen de Keuken Kampioen Divisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19