Aanvoerder Messi 18 EUROPA LEAGUE DERDE VOORRONDE, RETURNS Feyenoord schrapte gisteren één van de officiële doelstellingen. Een plek in de groepsfase van de Europa League is niet weggelegd voor de Rotterdammers. AS Trencin bleef in de Kuip overeind: 1-1. Kort Kelderman in Vuelta Wilco Kelderman (foto) gaat de Ronde van Spanje rijden. De Nederlandse klassements renner van Team Sunweb maakt zijn rentree bij de Vuelta (start 25 augustus), nadat hij door een sleutelbeenbreuk de Ronde van Frankrijk moest missen. Uitstel voor Genoa Sampdoria en Genoa hoeven zondag niet in actie te komen in de Serie A. Beide voetbal clubs uit Genua mogen hun wedstrijd later inhalen vanwege de ramp met de ingestorte verkeersbrug. Bij het ongeluk vielen 38 do den. Froome voor eigen publiek Chris Froome doet voor het eerst sinds 2009 weer mee aan de Ronde van Groot-Brittan- nië. De viervoudige winnaar van de Tour de France laat dit jaar de Vuelta schieten en kan daardoor begin september weer voor eigen publiek rijden.Ook ploeggenoot Geraint Thomas, die de Tour deze zomer won, heeft zijn deelname toegezegd. Avdijaj naar Willem II Willem II heeft Donis Avdijaj (foto) trans fervrij overgenomen van Schalke 04. De 21-jarige aanvaller werd het afgelopen half jaar door Roda JC gehuurd van Schalke. Avdijaj tekent voor een seizoen in Tilburg, met een optie voor nog een jaar. De Duitser degradeerde met Roda uit de eredivisie. Flitsen Etappe Kyrgios Frankrijk Toen de stofwolken van een avond fanatiek jagen op de broodnodige serie doelpunten waren opgetrok ken, bleef de totale ontnuchtering over. Een jaar na de zes duels in de groepsfase van de Champions League ontbreekt Feyenoord volle dig op het Europese podium. De nummer vijf van Slowakije AS Trencin bleef in de Kuip overeind: ï-i. Feyenoord creëerde alleen voor de pauze al voldoende mogelijkhe den om de pijnlijke 4-0 van vorige week in Zilina weg te poetsen, maar het rendement was vrijwel nihil. Wie Feyenoord met het schuim op de mond uit de startblokken zag schieten in de eigen Kuip, waar het Legioen de kelen schor schreeuwde in de hoop op een Rotterdams voet balwonder, vroeg zich af waarom de formatie van Giovanni van Bronckhorst doorgaans zo tam aan de start van een duel verschijnt. AS Trencin bibberde, zeker toen Eric Botteghin al snel de 1-0 binnen wist te koppen. Vreugde De vreugde was echter van korte duur. Zeer korte duur zelfs. In een mum van tijd ontsnapte de Kroaat Antonio Mance aan het verdedi gingsduo Botteghin en Jan-Arie van der Heijden. De aanvaller, in de heenwedstrijd al goed voor drie treffers bleef oog in oog met Ken- neth Vermeer koel: 1-1. Toch had Feyenoord de hoop op een legendarische avond nog altijd levend kunnen houden. Zo redde James Lawrence voor rust op mira culeuze wijze bij pogingen van Jens Toornstra en Tonny Vilhena. AS Trencin ontsnapte zoals Steven Berghuis niet mocht mopperen dat arbiter Jakob Kehlet uit Denemar ken hem slechts geel gaf na een spijkerharde overtreding op Joey Sleegers. Volkomen mislukt De start van het seizoen van Feyen oord moet nu als volkomen mislukt worden beschouwd, ondanks het feit dat de Rotterdammers nog geen twee weken geleden de Johan CruijffSchaal wonnen door PSV in Eindhoven na het nemen van straf schoppen te verslaan. De club die zelf al zo vaak wees op het verschil in budget met Ajax en PSV werd de voet dwars gezet door een club met de financiële middelen van pakweg TOPOss. Clasie Feyenoord zwalkt. Jordy Clasie smeekte vorig seizoen op zijn knieën om weer in de Kuip te mo gen voetballen, maar Feyenoord was absoluut niet geïnteresseerd. Een seizoen later draagt hij de aan voerdersband als Robin van Persie ontbreekt. De afgeschreven Calvin Verdonk kwam terug na een ver- huurperiode bij NEC in de Jupiler League en hoefde niet op meer te rekenen dan een plek in de selectie van Jong Feyenoord. Een paar da- gen later was niet Tyrell Malacia maar hij opeens basiskracht van Feyenoord na het wegvallen van Ridgeciano Haps. Kenneth Ver meer mocht in januari naar Club Brugge, zijn rol was al marginaal na de komst van Brad Jones en leek de finitief uitgespeeld. De Belgen wei gerden de routinier over te nemen en gisteravond keepte hij gewoon weer in de hoofdmacht in plaats van talent Justin Bijlow. Quote van de dag 'Ik ben fan van McLaren zolang ik me kan herinneren' Leo Messi pakte de microfoon, vroeg op de woensdagavond. Barce lona presenteerde zich aan het ei gen publiek, eergisteren in de tradi tionele Gamper-openingswedstrijd van het seizoen. De tegenstander, Boca Juniors in dit geval, en het re sultaat (3-0) doen er niet veel toe. Het gaat om de jaarlijkse kennisma king met nieuwe gezichten, met kleine of grote veranderingen. Eén daarvan: Messi als aanvoer der. Logisch, want hij was al stand- in voor de vertrokken Andrés Inie- sta. „Voor mij is het een grote eer aanvoerder te zijn", begon hij. „Ik weet wat het met zich meebrengt, aanvoerder van deze grote club te zijn. Maar ik heb het geluk grote voorbeelden te hebben, Puyol, Xavi, en als laatste de grote Andrés, die we enorm zullen missen dit jaar." Of het nou om die band kwam of niet, of gewoon om die 31 jaar die hij inmiddels is, maar dit was een an dere Messi. Zeker, luid en duidelijk in zijn woorden. Kijkend naar de 70.000 toeschouwers, niet naar de grond. Niet het eeuwig verlegen mannetje, dat zelfs niets weet te vrijdag 17 augustus 2018 WIELRENNEN VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL De Keniaanse atleet Kipyegon Bett is voorlopig geschorst. De winnaar van het brons op de 800 meter van de laatste WK heeft de dopingregels overtreden. Robbert Andringa ontbreekt volgende maand bij het WK volleybal vanwege een gebroken middenvoetsbeentje. Arsenal moet Sead Kolasinac en Ainsley Maitland-Niles zeker tot oktober missen vanwege blessures. Kolasinac kampt met een blessure aan zijn linkerknie. Maitland- Niles heeft een scheurtje in zijn kuitbeen. I Mathieu van der Poel heeft de eerste etappe van de Arctic Race of Norway ge wonnen. De renner van Co- rendon-Circus maakte indruk in de sprint en gaf onder an deren Tsjer- netski en De- clercq het na kijken. II Nick Kyrgios (foto), nummer 18 van de we reld, doet vol gend jaar mee aan het ABN Amro World Tennis Tourna- ment. Het toer nooi in Rotter dam is van 9 tot en met 17 februari. I GO Feyenoord is Q Feyenoord p] AS Trencin Mikos Gouka Rotterdam kj A Eric Botteghin treurt na een van de vele gemiste kansen. FOTO VIIAMGES Carlos Sainz (23) is blij dat hij bij de Britse renstal Fernando Alonso (37) mag vervangen. A Lionel Messi, inmiddels een zelfbewuste captain, fotogetty De wereldrang lijst van de FIFA heeft sinds gisteren wereldkampi oen Frankrijk als nummer 1. De Fransen stonden eerder zevende. Oran je is zeven tiende. Vanavond trappen de degrada tiekandidaten Girona en Valla- dolid de Spaanse competitie af. Bovenin is Barcelona favoriet om de titel te prolongeren, maar de Catalanen kijken verder: het is vooral tijd Real Madrid van de Europese troon te verdringen. Edwin Winkels Barcelona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18