i 9 Turner Alan V. krijgt straf voor grooming Schotse ontdekt dat vermiste geliefde stiekem in VS met ander is getrouwd 12 Nog steeds vermisten na instorten Morandi-brug in Genua 2T EU spoorde Italië meerdere keren aan te investeren in weg en spoor De Morandi-brug in Genua stortte dinsdagmorgen in. Een dertigtal auto's vielen zo'n 90 meter naar be neden. Achtendertig mensen kwa men daarbij om het leven. Zij krij gen morgen een staatsbegrafenis. Het officiële dodental is echter voorlopig, want in de puinhopen van de vierbaansweg en brugpijler wordt nog altijd dag en nacht ge zocht naar zo'n twintig vermisten. Vijftien gewonden liggen in zie kenhuizen, onder hen zijn negen in levensgevaar. Officier van Justitie Francesco Cozzi van het OM in Genua, ver antwoordelijk voor het onderzoek naar het instorten van de brug, liet weten dat er nog geen officiële ver dachten zijn. Cozzi: „Daarvoor is het nu simpelweg te vroeg. We moeten eerst meer informatie krij gen over de oorzaak." Voor de Italiaanse regering is het wel al glashelder wie verantwoor delijk is voor de tragedie: het infra- structuurbedrijf Atlantia, moeder concern van autosnelwegbeheerder Autostrade. De grootste aandeel houder van Atlantia is de Benetton- familie (o.a. bekend van kleding merk United Colors of Benetton). De regering beschuldigt het bedrijf ervan te veel winst te hebben uitge keerd en te weinig in het wegennet te hebben geïnvesteerd. Door ge brek aan onderhoud, zou de Mo randi-brug zijn ingestort. De Italiaanse regering wil de ver gunning van het bedrijf om snel wegen te exploiteren zo snel moge lijk intrekken. Deze vergunning loopt nog tot 2038, maar via een ju ridische procedure kan die termijn vervroegd worden als het bedrijf ernstig in gebreke blijkt te zijn ge weest. Atlantia laat in een reactie weten deze procedure 'met ver trouwen tegemoet te zien.' Vicepremier en leider van pro testpartij de Vijfsterrenbeweging Luigi di Maio beschuldigt de voor gaande regeringen geld te hebben aangenomen van de familie Benet ton. De opmerking kon op grote Nog niemand is een verdachte. Er is meer informatie nodig woede rekenen van de linkse oud premier Matteo Renzi die Di Maio een leugenaar en een lijkenpikker noemde. Inderdaad is protestpartij de Vijf sterrenbeweging, die de huidige minister van Infrastructuur levert, van oudsher fel tegen grote, kost bare infrastructurele projecten. Saillant detail: vijf jaar geleden noemde de partij het instortingsge vaar van de Morandi-brug nog 'een fabeltje.' FONDSEN McGregor verlaat in juli zijn huis om pakweg vijftig kilometer ver derop een familielid te bezoeken. Dat zegt hij tenminste tegen Cheryl Cowie, een jeugdliefde waar hij al 27 jaar mee getrouwd is. Ze heeft nog geen idee wat haar te wachten staat. McGregor zou drie dagen weg blijven. Als die termijn verstrijkt, wordt Cowie ongerust. Ze besluit de politie te bellen. Die begint een zoekactie. Later blijkt dat McGregor zelf al contact had opgenomen met de Schotse autoriteiten. De politie had zijn auto bij het huis van zijn zus aangetroffen. McGregor zegt dat hem niets mankeert en de poli tie stopt de zoekactie. Later komt de ware aard van McGregors 'vermissing' aan het licht. Op Facebook ziet Cowie een foto van haar man met een andere vrouw. McGregor blijkt in een vliegtuig naar het Amerikaanse Utah te zijn gestapt om daar stie kem te trouwen met de mor- moonse Bell Valek. Hij had haar le ren kennen via Facebook. Cheryl zou Malcolm ooit hebben geconfronteerd met een berichtje op zijn telefoon, waarin 'Ik mis je lieveling' stond. De afzender had een Amerikaans nummer. „Ver keerd nummer", zou McGregor destijds hebben geantwoord. Het stel heeft twee kinderen. Een kennis van McGregor ver klaart aan The Scottish Sun dat Mal colm en Bell al twee jaar contact hadden via Facebook. Hij gebruikte daar vermoedelijk een geheim pro fiel voor. McGregor en Bell zagen elkaar pal voor het huwelijk wel licht voor het eerst. Hoe de zaak is afgelopen, is onduidelijk. Alle be trokkenen willen geen verder com mentaar geven. V. liet een 15-jarig meisje seksu ele foto's en filmpjes naar hem sturen. Hij zette haar daarbij, on der een valse naam, onder druk om steeds nieuwe beelden te ma ken. Twee weken geleden be kende hij dat hij het meisje om de foto's en video's had gevraagd. Wat hem destijds bezielde, kon hij niet uitleggen. Wel betuigde hij meermaals spijt en zei hij dat hij in een behandel traject zit. De rechters vonden het vooral kwalijk dat hij zo geraffineerd te werk ging: „Hij speelde net zo lang in op haar gevoel tot ze toe gaf. Ze voelde zich steeds meer onder druk gezet. Ze schreef: 'Dwing me niet, ik ben nog maar een kind ik ben 15.'" Het slachtof fer vreesde lange tijd dat de beel den die ze maakte op internet zouden verschijnen. Hoewel de rechtbank spreekt van een 'ernstig feit dat scherpe afkeuring ver dient', legde de rechter hem geen onvoorwaardelijke gevangenis straf op. Het heeft namelijk drie jaar geduurd voordat de zaak voor de rechter werd gebracht. V. is in die tijd niet opnieuw de fout in gegaan en laat zich ook behande len. Bovendien wordt hij vermin derd toerekeningsvatbaar geacht. Naast de werkstraf, moet V. ver plicht in behandeling blijven, zich periodiek melden bij de reclasse ring en een schadevergoeding van 1200 euro aan het meisje betalen. vrijdag 17 augustus 2018 GO Italië start 'klopjacht' naar schuldige Wie is verantwoordelijk voor het instorten van de brug in Genua? De huidige Italiaanse populisti sche regering bestaande uit de anti-migratiepartij Lega en pro testpartij Vijfsterrenbeweging trekken fel ten strijde tegen de beheerder en de vorige regerin gen. Volgens de oppositie zijn juist de regeringspartijen ver antwoordelijk voor de ramp. Eveline Rethmeier Genua Hulpverleners zoeken nog steeds tussen het puin naar vermisten, fotoafp - Francesco Cozzi, onderzoeker De Europese Unie heeft Italië herhaaldelijk aangespoord meer en doelgerichter geld te steken in de infrastructuur van het land. Dat zei een woordvoerder van de Euro pese Unie als reactie op een beschuldiging van minister Matteo Salvini (Binnenlandse Zaken). Salini beweerde kort na het brugdrama in Genua dat EU-begrotingsregels Rome beletten om geld uit te geven aan veilige wegen. Italië ontvangt tussen 2014 en 2020 2,5 miljard euro uit de EU-structuurfondsen voor de verbetering van weg en spoor. In april heeft de Europese Commissie nog een investe ringsplan van 8,5 miljard euro, onder meer voor de aanpak van snelwegen in en rond Genua, goedgekeurd. Daar mee zou de EU voldoende steun hebben verleend. „Het is tijd om een aantal din gen recht te zetten", aldus de woordvoerder. „Italië is een van de landen die het meest profiteren van de begrotings- flexibiliteit die Brussel toe staat. De lidstaten zijn vrij om prioriteiten te stellen." Ook weegt Brussel de kosten van de opvang van migranten en de aardbevingen in Italië als verzachtende factor bij de be oordeling van de begroting. De Schotse behanger Malcolm McGregor werd door zijn vrouw als vermist opgegeven toen hij niet thuiskwam van een drie daags familiebezoek. Wat bleek: hij vloog eigenlijk naar de VS om een nieuwe vrouw te trouwen. Matthias van den Bossche Rotterdam/Motherwell McGregor en zijn nieuwe Amerikaanse vrouw, foto facebook DEN HAAG Voormalig Olym pisch trampolinespringer Alan V. (41) is gisteren veroordeeld tot een maand voorwaardelijke celstraf en 200 uur werkstraf. V. heeft zich volgens de recht bank schuldig gemaakt aan grooming, virtueel kinderlok- ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12