II 10 Vrienden van Ivana Smit gaven in de rechtbank uiteenlopende getuigenissen over het eind vorig jaar overleden model. LAKE NATRON TANZANIA Luna daar intiem." Die nacht gin gen de drie volgens White met el kaar naar bed. De getuigenverklaring van Adam White gaat vandaag verder. Na af loop lichtte White buiten de rechtszaal zijn getuigenis toe. „Ik voel me rot dat ik dit allemaal over Ivana zeg in het bijzijn van haar familie. Weet je, mensen zijn als diamanten, ze hebben verschil lende kanten. Lukas kende haar als zijn lieve vriendin. Ik kende haar als een crazy feestbeest dat drugs zocht. En dat bedoel ik niet negatief. Zelf feest ik ook heel de tijd." White vervolgt: „Ivana's dood is tragisch en zinloos. Maar waarom zouden ze haar willen vermoor den? Ik ken Alex al zo'n zeven jaar. Hij is een goede vriend. Het beeld van Alex dat hij koud en onbewo gen is, klopt niet. Hij heeft me een paar keer gebeld toen hij uit de ge vangenis was. Hij vertelde dat de politie de zaak liet rusten, dat er geen strafbare feiten gepleegd wa ren. Hij huilde toen hij vertelde wat er was gebeurd met Ivana. Waarom hij de familie nooit iets heeft laten weten? Ik weet het niet. Zijn advo caat heeft hem gezegd dat hij zijn mond moet houden totdat de hoogste rechter heeft besloten dat hem niets valt te verwijten." „Het is niet zo ongewoon wat ze met Ivana hadden. Zolang ik Alex en Luna ken, hadden ze al triootjes. Niet Alex, maar Luna is het roofdier. Alex doet mee. Hij is heel gelukkig in zijn huwelijk. Maar hun leven is nu naar de kloten. Drie weken gele den belde hij me nog vanuit Singa pore en zei: 'Ik hoop dat de waar heid boven komt.' Ik hoop dat de rechtbank kan achterhalen wat er is gebeurd." Ivana's vriend Lukas Kramer, een 22-jarige Duitse scheepsmakelaar, omschreef Ivana als de meest posi tief ingestelde vrouw die hij ooit had ontmoet. „Ze was geweldig. We gingen samen sporten. We reis den samen. Ivana was altijd blij. Of ze zelfmoord zou kunnen plegen? Never!" Kramer vertelde zijn ver haal gisteren in de rechtbank. Ivana gebruikte drugs, bleek uit het autopsierapport. Kramer wist dat niet. „Ze had het nooit over drugs. Ze was een matige drinker." De volgende getuige was Adam White, een goede vriend van Alex en Luna Johnson. Het echtpaar waarmee Ivana de laatste nacht van haar leven doorbracht. Adam kent Alex al zeven jaar. Lukas en Adam wonen in hetzelfde appartemen tencomplex in Kuala Lumpur. Ivana heeft zelf nog een tijdje bij Adam gelogeerd voor ze bij Lukas introk. Adam zegt dat Ivana en hij geen seksuele relatie hadden. Puur vriendschap. White, een 38-jarige ondernemer in de financiële technologiesector, was bij Ivana en de Johnsons toen ze 8 december 2017 om 5:22 uur de members only Club 9 verlieten. Een paar uur later was het 18-jarige fo tomodel dood. „Op 1 november ontmoette ze de Johnsons voor het eerst in een bar. Alex en Luna waren niet aan het flirten. Het was andersom, Ivana flirtte met ze. Ze zei: jullie zijn zo'n knap stel. Zullen we een triootje doen? We dachten dat ze dronken was en grapjes maakte. Ze danste op de tafel van de deejay. Luna vond het wel leuk. Luna is biseksueel en begon verbaal terug te flirten. „Ivana, werd me al snel duidelijk, wilde heel de nacht feesten. Maar Ivana, werd me al snel duidelijk, wilde heel de nacht feesten mijn vriendinnen vond ze maar saai. Ze wilde mannen en zette Tin der op haar telefoon. Als we samen gingen stappen was ze na een tijdje weg met een random Tinder-date. „Ze bleef me ook vragen: Waar zijn Alex en Luna, die zijn zo leuk!" Een week later zag ze de Johnsons weer. „We waren uit en zaten in de vip-sectie. Alex trok een fles cham pagne open. Ivana danste sexy op de sofa. Even later waren Ivana en -f - pjt vrijdag 17 augustus 2018 IvanaSmit: een 'gematigd drinker' of eigenlijk een 'crazy feestbeest'? Ivana Smit tijdens haar laatste avond in de Mantra Rooftop Bar in Kuala Lumpur, foto mantra Ton Voermans Kuala Lumpur -Adam White, vriend van Ivana Pijls: 'Ik kitesurf zoals een ander loopt of fietst.' privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10