Wat een Omstreden maatregel voor bedrijfsleven pakt fors duurder uit Walcheren Spectaculaire reddingsacties, vliegshows en demonstraties. Het was gisteren genieten tijdens de elfde editie van Rescue. Het evenement in Vlissingen trok een recordaantal van ruim 100.000 bezoekers. De maatregel is van meet af aan zeer omstreden. Geen van de vier regeringspartijen had afschaffing van de dividendbelasting in het verkiezingsprogramma opgeno men. Desondanks besloot het kwartet tot afschaffing. Bij het aantreden van het kabinet gingen de coalitiepartijen VVD, CDA, D66 en CU er nog vanuit dat het schrappen van de dividendbe lasting 1,4 miljard euro aan inkom sten zou schelen. In mei bleek ech ter al dat dit bedrag te laag was in geschat, omdat de opbrengsten in 2017 200 miljoen hoger waren. Aangejaagd door de economische groei en toegenomen winsten neemt het bedrag intussen alleen maar verder toe, stellen ingewijden. Voor de zomer werd de opbrengst in kabinetskringen over 2018 al op 1,9 miljard euro geschat, aldus een betrokkene: „Het kan zomaar zijn dat het meer dan 2 miljard wordt." Het kabinet wil de dividendbe lasting per 1 januari 2020 schrap pen. Het wetsvoorstel dat de af schaffing regelt, komt echter ko mende Prinsjesdag al naar de Tweede Kamer, als onderdeel van een omvangrijk Belastingplan. In dat wetsvoorstel staat ook hoe groot de inkomstenderving is. Daarvoor heeft het ministerie van Financiën zich gebaseerd op de meest actuele cijfers. Voor elke euro boven op de 1,4 miljard uit het regeerakkoord zal extra dekking moeten worden ge vonden. „Hier staat veel druk op", bevestigt een ingewijde. Minister-president Mark Rutte heeft de maatregel altijd fanatiek verdedigd omdat die zou leiden tot een beter Nederlands vestigingskli maat. Handhaving van de divi dendbelasting zou voor grote be- Het kan zomaar zijn dat het meer dan 2 miljard wordt drijven een reden kunnen zijn om hun hoofdkantoor niet in Neder land te vestigen of het te verplaat sen naar het buitenland. Volgens het Centraal Planbureau is er echter geen hard bewijs dat de maatregel effect heeft en komt de opbrengst ten goede aan buiten landse overheden. Ook ambtenaren van Financiën uitten in memo's aan de for merende partijen grote twij fels over het nut van de maatregel. Vandaag komt het Cen traal Planbureau met nieuwe ramingen over de stand van de economie en de overheids financiën. Morgen, op vrijdag, komt het kabinet voor het eerst sinds de zomervakantie weer bijeen voor de minister raad. heeft lak aan haar leeftijd Uit&Thuis Vandaag veel aandacht voorZNF Nieuwsmedia m spektakel ZEELAND 2 Einde dividendtaks kost 2 miljard euro De voorgenomen afschaffing van de dividendbelasting valt honderden miljoenen duurder uit dan gepland. Volgens bron nen in Den Haag loopt de reke ning op in de richting van de 2 miljard euro. Laurens Kok Jan Hoedeman Den Haag —Bron in Den Haag donderdag 16 augustus 2018 26°C Zomers warm, in de avond kans op een bui. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1