Eén Rommelroute aan de zuidkant van het spoor 8 Edudelta verhuist naar Pontes In en rond het schoolgebouw aan de Goese Bergweg zijn de afgelo pen weken verschillende dieren verblijven gerealiseerd. Drie loka len werden omgetoverd tot reptie- lenverblijf, op de binnenplaats is een volière neergezet en in de schooltuin kunnen een geit, kip pen en konijnen terecht. De ko mende week verkassen de Edu- delta-dieren naar hun nieuwe on derkomens. Dinsdag 21 augustus begint het schooljaar weer. De verhuizing is het gevolg van een overname van de groenoplei- dingen. De Edudelta Onderwijs groep bleek te klein geworden om zelfstandig te blijven bestaan. Scalda neemt de Goese mbo-tak Via keuzevakken kunnen 'groene' en 'grijze' leerlingen eikaars profiel testen over en het Pontes Goese Lyceum de vmbo-opleidingen. De 1100 leerlingen van de Edudelta-vesti- gingen in Middelharnis, Baren- drecht en Bleiswijk zijn onderge bracht bij scholen in die regio. Niet alle beesten verhuizen van de Fruitlaan naar de Bergweg, zegt rector Carin Biesterbosch van het Pontes Goese Lyceum. „Een groot deel van de dieren blijft op de oude locatie, waar Scalda de mbo- leerlingen lesgeeft." Biesterbosch vindt het groenonderwijs een mooie aanvulling voor haar school. „Via keuzevakken kunnen 'groene' en 'grijze' leerlingen el- kaars profiel benutten om andere sectoren te leren kennen." De rector is niet bang dat de nieuwe bewoners voor stank- of geluidsoverlast gaan zorgen. „Het gaat om weinig dieren en ze wor den netjes verzorgd. Tijdens een inloopavond hebben we positieve reacties gekregen van omwonen den en er is goed contact met de wijkvereniging." De buren Biezelinge en Zuidhoek bundelen hun krachten voor een gezamenlijke Rommelroute. Op 22 september (Burendag) worden aan de gehele zuidkant van de Kapelse spoorlijn spullen te koop aangeboden. Vorig jaar waren er nog twee afzonderlijke Rommelroutes ten zuiden van het spoor. „Ik heb er toen in Biezelinge voor het eerst een georganiseerd", ver telt Frank van Loenhout. „Met in totaal bijna vijftig deelnemende adressen konden we zeker spreken van een succesvolle Rommelroute. Het trok ook veel mensen van bui ten het dorp die op koopjesjacht waren." Gezamenlijk Een week voor Burendag 2017 was er ook een Rommelroute in de Zuidhoek. „Enkele maanden gele den hebben we via de gemeente contact gezocht met de familie Van Ginkel, die de route in de Zuidhoek organiseerde. We zijn rond de tafel gaan zitten en hebben besloten de Rommelroute dit jaar gezamenlijk op touw te zetten en weer op Bu rendag te houden." Tijdens de Rommelroute mogen inwoners tweedehands spullen en zelfgemaakte producten en eten te koop aanbieden. Ter herkenning vraagt de organisatie alle deelne mers de vlag buiten te hangen. „Verder maken we plattegronden met alle adressen van de deelne mers. Die hangen we op bij de be graafplaats, bij het Fruitteeltmu seum en op het plattegrondbord bij de Noordstraat. Het evenement staat inmiddels ook op Facebook, ook daar zetten we de plattegron den op, of in ieder geval een link daar naartoe." Aanmelden Het centrale informatiepunt voor de route in Biezelinge is bij Van Loenhout, voor de Zuidhoek bij de familie Van Ginkel. Opgeven of in formatie aanvragen voor Bieze linge kan via rommelroutebieze- linge@gmail.com en voor Zuid hoek op rommelroutezuidhoek@ gmail.com. IN DE REGIO Orgelconcert Fietstocht Kunstspoor Noord- Beveland MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 14 augustus 2018 BE" Dieren en kinderen naar nieuwe plek Spannende weken breken aan voor de scholieren van het voor malige Edudelta College in Goes. Vanwege de overname van het groenonderwijs verhui zen 120 vmbo-leerlingen naar het Pontes Goese Lyceum. En zij niet alleen; ook een deel van de dieren gaat mee. Ellen Jobse Goes -Carin Biesterbosch, rector Pontes Goese Lyceum De Rommelroute in Biezelinge van 2017. foto frank van loenhout Willem Adriaansens Kapelle GOES Stichting Muziek in de Grote Kerk ver zorgt vrijdag een orgelconcert. Peter Eilander speelt dan op het Marcussen- orgel in de Grote of Maria Magdalena- kerk. Eilander is or ganist in Apeldoorn en dirigent van di verse koren. Hij kreeg grote waar dering met de op names van de or gelsonates van Guilmant. Op het programma staat, naast een koraalbe werking van hem zelf, muziek van Jo- hann Sebastian Bach, César Franck en Louis Vierne. Het concert begint om 20.00 uur, entree is 10 euro. WILHELMINADORP Het Goese Oude renwerk houdt don derdag een fiets tocht voor 55-plus- sers. De start van de tocht is om 13.30 uur bij het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp. De route is 25 kilo meter lang en voert de deelnemers naar Kattendijke en Ka pelle. Aan de tocht zijn geen kosten verbonden. Vooraf aanmelden is niet nodig. COLIJNSPLAAT Vrijdag begint de twintigste editie van Kunstspoor Noord-Beveland. Die leidt langs 22 locaties. Er doen dit jaar 25 lokale kun stenaars en gale ries en een 12 gas- texposanten mee. De opening vindt om 20.00 uur plaats in de proefboerderij De Rusthoeve in Colijnsplaat. Deelnemende kunstenaars en de volledige route staan op kunst- spoor.nl. OUWERKERK Hoe houdt Nederland droge voeten bij storm en zware regen, nu en in de toekomst? Op die en meer vragen zocht een delegatie waterdeskundigen uit My anmar gisteren antwoorden in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Ze zijn enkele weken in Nederland op studiereis en bezochten onder meer ook Deltares in Delft, dat een softwareprogramma heeft ontwikkeld voor waterbeheer. Het Zuidoost-Aziatische land wordt in het regenseizoen ge plaagd door overstromingen, terwijl er zomers juist een wa tertekort is. Het aantal professionals dat in het museum wil leren van het verleden groeit, aldus directeur Siemco Lou- werse. foto lianne kooiman/watersnoodmuseum GOES Grote markt, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Centrum: Kermis; Historisch Museum, 11.30 uur: Rondleiding; Eras- muspark, vanaf 14.00 uur: Activitei ten voor senioren; Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Taaicafé; Voor de klok van het Centraal Sta tion, 19.00-20.30 uur: Fietstocht door Fietsgroep Oase; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groepsverband; Perceel Natuurmo numenten aan het Groenewegje, 14.00-19.00 uur: Historische Oogst- demonstratie stich ting Het werkend Trekpaard; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder begeleiding; KAMPERLAND Oude Veersteiger, van 10.45-17.45 uur op gezette tijden: Vertrek veerpont naar Veere; KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; KORTGENE Veerdam, van 10.30- 16.30 uur: leder uur vertrek veerpont naar Wolphaartsdijk; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandel groep Elke stap telt; SINT-ANNALAND Streekmuseum De Meestoot, 14.OO IZOO uur: Expositie 'gloeiende glazu ren'; WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor; Wolphaartsdijkse Veer, bij het Veer huis, van 11.00- 17.00 uur: leder uur vertrek veerpont naar Kortgene; YERSEKE Haven, 10.00 en 14.00 uur: Vertrek veerpont naar Go- rishoek; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Oosterscheldemu- seum. WATERDESKUNDIGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51