Feest bij 't Groene Kikkertje 8 Handtekeningen voor oplaadpunt OV-kaart Elke dag staan ze teleurgesteld in de deuropening van haar bus, mensen met te weinig saldo op hun OV- chipkaart. En geen oplaadpunt in de wijde omtrek. De meeste steden hebben een oplaadpunt op het station. Maar Zierikzee niet. Passagiers kunnen daar hun O V-chipkaart opladen bij de Albert Heijn in de Lange Nobel- straat, op tien minuten lopen van het station. „Maar die is niet altijd open", zegt Olthoff „En er zijn vaak storingen." Het enige andere oplaadpunt was in cadeauwinkel In 't Ouwe Pak'uus, in de Poststraat. Maar die is weggehaald. „Zesentwintig we ken geleden alweer", moppert eige naar Eric de Cron. „Connexxion zei dat er een nieuwe versie zou ko men. Maar ik heb nooit meer van ze Ik neem ze gratis mee natuurlijk; ik kan die mensen toch niet laten staan? gehoord. Ik baal er verschrikkelijk van. Ik wil mijn klanten optimale service bieden, maar dat kan niet." En dus is Arlet Olthoff op inter net een petitie gestart om een op laadpunt op het busstation van Zie rikzee voor elkaar te krijgen. In am per een paar uur tijd had ze twee honderd handtekeningen binnen. Inmiddels staat de teller op 237. „Kennelijk houdt het veel mensen bezig." Olthoff wordt namens Van Oeve- ren ingezet voor Connexxion. Ze rijdt op zo'n beetje alle lijnen. „Middelburg, Goes, Kamperland, Rotterdam... Noem maar op. Toeris ten weten niet eens van het bestaan van een chipkaart, andere mensen balen als een stekker. Jongeren die naar camping Duin en Strand wil len, met hun hele hebben en hou wen." Wat Olthoff dan doet? „Ze gratis meenemen natuurlijk. Ik kan die mensen toch niet laten staan?" Connexxion, die verantwoorde lijk is voor de oplaadpunten, was gisteren niet bereikbaar voor com mentaar. 't Groene Kikkertje in Dreischor bestaat dertig jaar en het bijhorende natuurpark bestaat twintig jaar. Alle reden voor een feest. Nu is Dreischor op zich al een oase van rust. Maar wie het Rana Na tuurpark aan de rand van het dorp binnenstapt, belandt helemaal in een andere wereld. En dat weten de vaste bezoekers. De een gaat met een boek in een hangschom- mel boven het oermoeras zitten, de ander vleit met een picknick mand neer op het strandje en weer een ander gaat zitten mediteren in de energiegrot.Het mag allemaal. Ze zijn sowieso niet zo van de regels in het natuurpark. Wat groeit, mag lekker blijven groeien. En wat sterft, dat sterft. Aan sproeien doen Eric en Marjan Dijst niet, laat staan aan bestrijdings middelen. „Het is een natuurpark, dus we laten de natuur lekker zijn gang gaan" Alweer tien jaar geleden namen zij het stokje over van Eric's vader Ed. Aan de filosofie is niets veran derd, hooguit zijn er wat fijne zit jes bij gekomen. En de Mongoolse tent van dorpsgenoot Frank Nach tegaal, die er spirituele avonden houdt. Marjan: „De kas die er stond, gebruikten we toch niet meer." De twee varkens Bert en Ernie zijn intussen in de varkenshemel, maar verder is de sfeer in het na tuurpark nog hetzelfde als de twee decennia ervoor. Een paradijsje tussen de weilanden, met mean derende wandelpaadjes en heel Het is een natuurpark, dus we laten de natuur lekker zijn gang gaan veel groen. Het enige geluid dat je hoort komt van fladderende vlin ders en water dat stroomt. De zwemvijver is inmiddels vol ledig overgenomen door de na tuur. Gezwommen wordt er enkel nog door schildpadden en forel baarzen. „Er zitten veel ijsvogel- tjes", vertelt Marjan trots. „En een paar jaar geleden zelfs nog een hele partij puttertjes." Omdat het natuurpark zo wei nig onderhoud vergt, houdt Eric alle tijd over om vijvers en water vallen aan te leggen. Dat is zijn vak en dat is waar het dertig jaar gele den eigenlijk allemaal mee begon aan de Welleweg. Het natuurpark is feitelijk een etalage van wat Eric allemaal kan. Hij maakt eenvou dige vijvers, maar ook megalo mane waterpartijen. „Door heel Nederland. Ik kom bij allerlei mensen thuis. Zelfs een keer bij een minister, al had ik dat achteraf pas door" In het vijvercentrum verkoopt Marjan water- en moerasplanten die in geen tuincentrum te vinden zijn. Zij en Eric kweken ze zelf. Ook verkopen ze bijzondere vij verbewoners, zoals de witte meer val. Het jubileum van 't Groene Kikkertje wordt gevierd op zater dag 25 augustus. Bezoekers krijgen behalve een rondleiding ook wat lekkers en er staat een foodtruck, Poffers aan zee. IN DE REGIO Huttendorp Helikoptervlucht boven rampgebied MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 14 augustus 2018 SD Chauffeur in actie voor busreizigers Buschauffeur Arlet Olthoff houdt een petitie voor een op laadpunt voor OV-chipkaarten op het busstation van Zierikzee. En die loopt als een trein. Wendy Wagenmakers Zierikzee -Buschauffeur Arlet Olthoff Wendy Wagenmakers Dreischor A Eigenaren Eric en Marjan Dijst. foto dirk-jan gjeltema -Marjan Dijst ZIERIKZEE Hart van Poortam bacht organiseert van 14 tot en met 16 augustus het jaar lijkse huttendorp in Zierikzee. Kinderen van de groepen 4 tot en met 8 kunnen drie dagen lang hut ten bouwen en in richten. Burge meester Rabelink en kinderburge meester Stan van der Wekken openen het huttendorp op 14 augustus om 10.00 uur. Deel name kost vijf euro en inschrijven kan bij de informatieba lie van Bolle Dier en Tuin. OUWERKERK Op de woensdagen 15 en 22 augustus kan vanaf Ouwerk- erk een helikopter- vlucht gemaakt worden boven het rampgebied van 1953. De helikopter vliegt over de caissons die in 1953 gebruikt werden voor de sluiting van het laat ste dijkgat in het rampgebied en waarin nu het Wa tersnoodmuseum is gevestigd. Tijdens de vlucht wordt het verhaal van Rudolf Idzerda en Taco Mulder verteld. Zij brachten in de dagen na de Ramp meer dan honderd mensen in veilig heid met de enige helikopter die Nederland toen bezat. De helikop ter staat tussen 12.00 en 17.00 uur aan de Vissersweg, ten noorden van Duikcentrum Diving Duuveland. Een rondvlucht kost 49,95 euro, bezoekers van het Watersnoodmu seum betalen, op vertoon van het entreebewijs, 39,95 euro per persoon. OUWERKERK Hoe houdt Nederland droge voeten bij storm en zware regen, nu en in de toekomst? Op die en meer vragen zocht een delegatie waterdeskundigen uit My anmar gisteren antwoorden in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Ze zijn enkele weken in Nederland op studiereis en bezochten onder meer ook Deltares in Delft, dat een softwareprogramma heeft ontwikkeld voor waterbeheer. Het Zuidoost-Aziatische land wordt in het regenseizoen ge plaagd door overstromingen, terwijl er zomers juist een wa tertekort is. Het aantal professionals dat in het museum wil leren van het verleden groeit, aldus directeur Siemco Lou- werse. foto lianne kooiman/watersnoodmuseum BROUWERSHAVEN Grote Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert Willeke Smits; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum open; BURGH- HAAMSTEDE Atelier Nieuw- Haamstede, 13.30- 16.00 uur: Work shop schilderen; Slot Haamstede, 19.00 uur: Wande ling over Landgoed Slot Haamstede; Trampolinecentrum, vanaf 11.00 uur: Konijnen scoren op de fiets, per skelter of te voet; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.45 uur: Familie- rondvaart Laagwa- ter; KERKWERVE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30- 11.30 uur: Badmin ton Senior en BC Noordgouwe; 9.30-16.00 uur: Schildercursus; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging; Watersnoodmu seum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleidingen; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Expositie Speelgoed; Dorps huis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; Ho- gezoom, 14.00- 18.00 uur: Wood- works; SCHARENDIJKE Informatiecentrum, 19.00 uur: Wandel excursie over de Kabbelaarsbank; ZIERIKZEE Centrum, 10.OO IZOO uur: Toeris- tenmarkt; Havenkanaal, ver zamelen hoek Weldamseweg, 15.00-16.30 uur: Snorkelsafari in de Oosterschelde; Het Luitje, 14.00 uur: Zeehonden- rondvaart; Nieuwe Haven 7,10.30 uur; Stadswande ling met monu- mentbezoek; Stad huismuseum, 11.30 uur: Rondwandeling struikelstenen. WATERDESKUNDIGEN 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50