Erdogan weet van geen lira-crisis 3 dgn Nijmegen**** 69.- 4 Het grote kamp La Jungle is al lang ontruimd, maar rond Franse steden Calais en Duinkerke verblijven nog steeds duizenden migranten en vluchtelingen in nieuwe 'jungles'. En als de Fransen optreden, kiezen smokkelaars gewoon voor België. Weer patstelling VLUCHTELINGEN FRANKRIJK Zaterdag: meerdere kampjes ont ruimd. Zondag: ook. Gisteren: al leen 's ochtends al twee. De lijst die de Franse hulporganisatie Salam bijhoudt van door de auto riteiten opgebroken vluchtelin genkampen groeit en groeit. „Dit is nu het beleid van de regering Macron: zoveel mogelijk ontrui men. Dat moet de vluchtelingen ontmoedigen", laat Claire Millot van Salam telefonisch weten. Maar er zijn de afgelopen jaren al talloze illegale kampen, van groot tot klein, ontruimd. Toch komen er steeds nieuwe. Zoals het kamp in het bosje tussen het spoor en de snelweg bij de plaats Grande Synthe, naast Duinkerke. Een paar honderd Iraakse Koerden wonen er nu. Ze zijn, vaak al jaren gele- AQUARIUS den, gevlucht voor IS, toen die ter reurorganisatie nog de macht had in delen van Irak. Nu zitten ze in een tentje in een bos, te wachten tot een smokkelaar zegt dat het moment daar is. Dan ondernemen ze (weer) een poging om in een vrachtwagen te komen en daar mee ongemerkt op een veerboot de oversteek naar Engeland te wa gen. Ze willen naar Groot-Brittan- nië; omdat er al familie woont, omdat ze (soms) de taal al spreken of omdat ze denken dat ze er meer kans maken op werk. „Dat is ook de reden dat ze geen asiel aanvragen in Frankrijk en zich ook niet willen melden in een opvangcentrum. Ze zijn bang dat ze dan vanwege de Europese asiel- regels nooit meer in Engeland zul len komen", zegt Millot. De smok kelaars sluiten 'abonnementjes' af met de vluchtelingen: als ze wor- www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 zocpg Erdogan verzekert zijn volk dat de crisis rond de lira, de Turkse munt, wordt bezworen. De lira verloor gisteren opnieuw to pro cent. De Turkse centrale bank ver laagde gisteren de reserve-eisen voor banken en staat met 'alle noodzakelijke liquiditeit' klaar voor de bankensector. Volgens Erdogans woordvoer der, Ibrahim Kalin, moet niemand aandacht besteden aan speculatief nieuws rond Turkije. Het ministe rie van Binnenlandse Zaken gaat een stap verder. Zij onderneemt juridische stappen tegen posts op social media die erop gericht zou den zijn de economie van het land schade te berokkenen. Volgens het departement zijn er sinds 7 augus tus 346 accounts geïdentificeerd waarop posts zijn geplaatst die op 'provocatieve wijze' verwijzen naar verzwakking van de Turkse lira ten opzichte van de dollar. Ankara en Washington ruziën over de Amerikaanse predikant Andrew Brunson. Turkije heeft Brunson gearresteerd en de VS eist zijn vrijlating. De VS weigert hem uit te leveren en heeft strafmaatre gelen afgekondigd tegen Turkije, waaronder hogere importtarieven voor Turks staal en aluminium. Op de Europese aandelenmark ten heeft de onrust rond de lira tot duidelijke koersverliezen geleid. 4 dgn Veluwe**** Zuid-Limburg +diner incl. diner dinsdag 14 augustus 2018 Nieuwe kampjes blijven komen Cyril Rosman Rotterdam/Grande Synthe Op de Middellandse Zee is weer een patstelling ont staan rond de opvang van migranten. Het hulpschip Aquarius ligt sinds dit week end stil tussen Malta en Italië. Beide landen willen de 141 mi granten die het schip heeft opgepikt voor de Libische kust niet aan land laten. Eer der deze zomer dreef de Aquaruis dagen rond, volge pakt met migranten. Ook toen wilde geen land hen opnemen. Uiteindelijk konden ze in Spanje van boord. In Brussel wordt achter de schermen gewerkt aan een oplossing. A Iraakse Koerden wonen in een kamp in Grande Synthe, bij Duinkerke. Er zijn basisvoorzieningen, en ze krijgen wat voedselhulp, fotosafp Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting ISTANBOEL De Turkse econo mie is sterk en er zijn maatre gelen genomen voor financiële stabiliteit. Bovendien zal Tur kije niet wijken voor 'de laffe aanval van de Verenigde Sta ten, aldus president Erdogan. „De Verenigde Staten treden de vrijhandelsprincipes van de We reldhandelsorganisatie met voe ten." Daarmee verwijst hij naar de verhoogde Amerikaanse import heffingen voor Turks staal en alu minium. A President Erdogan: de Turkse economie is sterk, fotoafp Gelegen in een heuvelachtige omgeving op slechts 5 minuten van Nijmegen! 2 nachten in 4* Fletcher Parkhotel Val Monte (8,0) cO 2 keer een uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangen diner /GLvAKAVv. jafly Gratis gebruik binnenzwembad, wifi en parkeren 4* Hotel Mennorode, Elspeet (8,1) Hotel Vroenhof, Houthem 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Ontvangst met koffie/thee *f\ lx 2-gangen diner TE Gratis parkeren en wifi O/»™ Gratis parkeren en wifi J*™ Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4