12 ZE i INTERVIEW CAMIEL VERSTRATEN Nederlandse voetballers die een mooie transfer maken naar het buitenland; niemand kijkt daar meervanop.lnhet hockey komt het minder voor. Camiel Verstraten gaat het doen. Van Zwart- Wit naar Santander. Als ik terugkom wil ik in Neder land hoofdklasse spelen et is dus opmer kelijk dat Camiel Verstraten de overgang maakt naar Spanje. De 23-jarige verde diger speelt sinds vier jaar voor het Bredase Zwart- Wit, dat uitkomt in de overgangs klasse. Vanaf volgende week ver dedigt de geboren Roosendaler de kleuren van RS Tenis, de hockey club uit Santander die uitkomt in de Spaanse hoofdklasse. Promotie In dubbel opzicht een promotie dus voor Verstraten. „Hockey is wel de grootste trig- ger om de overstap te maken", zegt Verstraten op het terras van Moeke in het Ginneken. „Ik wil daar echt wat laten zien, ik ga zeker probe ren om er een van de besten te zijn. In principe ga ik voor een jaar, daarna kom ik terug." Gaat zo'n transfer hetzelfde als bij het voetbal, dat een andere club je scout en wil hebben? „Nee, zo is het niet gegaan", lacht hij. „Via een oud-teamge noot kwam ik in contact met de coach van RS Tenis. Ik gaf te ken nen dat ik wel voor hen wilde spe len. Hij vroeg me beelden op te sturen en na een paar gesprekken was hij enthousiast." Voor de hockeyer is de stap on derdeel van een groter plan: „Ik werk voor accountantskantoor Van Oers, hier in Breda. Zij stimu leerden me ook om te gaan, omdat het goed is voor mijn ontwikke ling. Ook al zit ik in Spanje, ik blijf wel voor ze werken. We hebben twaalf uur afgesproken, dat is prima te combineren met de trai ningen en wedstrijden. Contacten met klanten doen mijn collega's in Breda, maar met de laptop kan ik ook andere dingen voor Van Oers doen. Na dat jaar kom ik bij hen te rug in vaste dienst, is de bedoe ling. Bij hen kan ik mijn master af ronden, waarna ik door wil stude- PASPOORT ren voor registeraccountant." Maar eerst hockeyen op hoog ni veau. „In Spanje wordt wel op een andere manier gehockeyd, maar ik weet dat ik daar goed mee uit de voeten kan. RS Tenis speelt in de Spaanse subtop, met als doelstel ling bij de eerste vijf in de compe titie te eindigen. Dan ben je verze kerd van een plaats in de play-offs en speel je voor de nationale titel." Verstraten is de enige niet- Spaanstalige speler in de selectie. Twee Argentijnen zijn de andere buitenlanders. „Hoe mijn Spaans is? Unpoco. Dus ik moet daar meteen op les, ze gaan niet voor mij alle teambe- sprekingen in het Engels doen. Maar dat vind ik alleen maar een verrijking. Sinds een jaar of vier, vijf weet ik dat ik in het buiten land wil spelen. En daarna wil ik graag in Nederland in de hoofd klasse hockeyen, het liefst met Zwart-Wit. Dus hopelijk promo veren ze dit jaar, en is volgend sei zoen ook dat doel bereikt. Maar dat is toekomstmuziek. Eerst RS Te nis." Voorbereiding „De voorbereiding voor de com petitie is daar al begonnen, 9 sep tember is de eerste wedstrijd. Dat ik er nog niet bij ben is geen pro bleem, ik ben topfit. Heb de hele zomer gewerkt aan mijn conditie. De kennismaking met mijn nieuwe teamgenoten moet dus ook nog, al zit ik al wel in de groeps-app." Als grote Nederlander met een Nederlandse naam heeft hij zijn naam in die app al wel gekregen: „Grote Camiel, dat ben ik", lacht hij. dinsdag 14 augustus 2018 Van Breda Camiel Verstraten ruilt zijn huidige club Zwart-Wit in voor het Spaanse RS Tenis uit San tander. FOTO RON MAGIELSE /PIX4PR0FS naar Santander Joost Klaverdijk Breda Naam: Camiel Verstraten. Geboortedatum: 28-10-1994. Geboorteplaats: Roosendaal. Burgerlijke staat: relatie, geen kinderen. Voortgezet onderwijs: Ger- trudis College, Roosendaal. Vervolgopleiding: Avans Ho geschool, accountancy. Eerste hockeyclub: Pelikaan, Roosendaal (vanaf 6 jaar) Daarna: Push Breda (2010- 2014), Zwart-Wit Breda (2014- 2018). -Camiel Verstraten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45