Luxe klinkers moeten auto's verleiden af te remmen 8 Bewoners en toeristen voelen zich onveilig De term getto zegt de partij te hebben van toeristen en bewo ners. 'Er worden drugs gedeald en gebruikt, wandelaars voelen zich geïntimideerd en onveilig. Er wordt gedreigd en gescholden door jongeren die rondhangen bij de opgangen naar appartemen ten', stelt de partij. 'Een persoon die de hond uitliet, werd gesommeerd de portemon nee af te geven maar 'mocht door lopen' toen bleek dat deze geen portemonnee bij zich had', schrij ven raadsleden Lilian Janse en Cor Tromp. Volgens hen wordt er troep en sigarettenpeuken naar mensen op terrassen gegooid. Dat was volgens hen de aanleiding Een persoon werd gesommeerd de portemonnee af te geven voor de ruzie waarbij vorige week zondagavond twee toeristen uit Weert ernstig gewond raakten door messteken op de Boulevard Evertsen. Daarvoor zijn twee Vlis singse jongens van 15 en 19 jaar op gepakt. Een groep automobilisten, mo torrijders en scooterrijders produ ceert hinderlijk lawaai door knet terende motoren en harde muziek. Bovendien rijden ze te hard en ne geren ze de zondagmiddagsluiting voor gemotoriseerd verkeer, stelt de partij. De SGP wil handhaving door politie en gemeente en een nieuwe visie voor de boulevards. Getto of ghetto De SGP-fractie gebruikt in haar brief het woord 'ghetto', met een h. Dat is niet de correcte term, stelt Rijnco-Jan Suurmond, raadslid voor Partij Souburg Ritthem (PSR) in een reactie. „Een ghetto is de benaming voor een deel van een stad waar mensen met de zelfde afkomst of geloofsovertui ging wonen. Mensen worden vaak gedwongen om in deze wijken te wonen. Het zou de SGP sieren om de tekst van de artikel 34 vragen dusdanig aan te passen dat het woord ghetto niet meer in de tekst voorkomt." Het dorp heeft er lang op moeten wachten, maar gisteren is een begin gemaakt met de herinrichting van de doorgaande route door Oostkapelle. Winkeliers hebben wat overlast er wel voor over. Het asfalt zal verdwijnen. Het winkelhart krijgt een gelijkvloers wegdek van luxe klinkers. Daardoor zien pas serende automobilisten direct dat het niet zomaar een door gaande weg is, maar dat het een winkel- of wandelgebied betreft waar auto's eerder te gast zijn. Daardoor gaan bestuurders als vanzelf zachter rijden, is de ge dachte achter de herinrichting van de Dorpsstraat. „Ik geloof best dat het zal wer ken", denkt Emté-bedrijfsleider Ton den Dikken. „Dat asfalt no digt toch meer uit tot hardrijden dan klinkers doen. We zullen wel hinder van de werkzaamheden ondervinden, maar dat is altijd zo. Ik ben vooral blij dat er einde lijk wat gebeurt." Hard nodig „Het zal best heel mooi worden", verwacht slager Rob Heersma. „En het was ook hard nodig. De Dorpsstraat is niet breed." Au to's, fietsen en voetgangers krioe len langs zijn winkel. „De stoep is hier veel te smal. Als twee kin derwagens elkaar tegenkomen, moet er een de rijbaan op." Bij café-restaurant De Babbe laar zien ze vooral de voordelen. „Er komt voor ons meer ruimte voor een terras", stelt Wiebe Hi- oolen vast. „Hoeveel meer, dat is nog niet duidelijk, maar voor ons is het goed nieuws. Er loopt nu een fietspad aan één kant van de Dorpsstraat. Dat geeft wel eens verwarring tussen fietsers die el kaar tegemoetkomen. Het is nu heel onduidelijk. Iedere dag hoor ik mensen op het terras wel vra gen of er hier nou nooit iets mis gaat. Zover ik weet niet. Het zal straks vooral overzichtelijker zijn en dus veiliger." IN DE REGIO Gruwelijke verhalen Muziek in Desafinado MIJN DORP, MIJN STAD RestoRank weer van start dinsdag 14 augustus 2018 WA SGP: boulevards worden een getto De Vlissingse boulevards veran deren van een parel in een getto, schrijft de SGP aan het college van B en W. De situatie loopt uit de hand, aldus de raadsfractie. Claudia Sondervan Vlissingen -Lilian Janse en Cor Tromp Guido van der Heijden Oostkapelle De Dorpsstraat in Oostkapelle is in het hoogseizoen erg druk en onoverzichtelijk. De weg wordt nu heringericht, foto dirk--jan gjeltema MIDDELBURG De gruwelijkste stadsverhalen ver telt gids Jan J.B. Kuipers tijdens de Ghostwalk in Mid delburg. Een span nende vertelwande- ling door de weste lijke binnenstad met verhalen over moor den, terechtstellin gen en andere si nistere praktijken. Een tocht langs dertien locaties: anderhalf uur leed vermaak en lamen tatie. Vertrek don derdag om 19.45 uur bij de stenen banken voor de Vleeshal aan de Markt. Meer info: si- nisterzeeland.nl. MIDDELBURG ZuidWest 5 speelt woensdag in jazz- eetcafé Desafinado Middelburg. Zuid- West 5 legt zich toe op het vertolken van nummers uit het American Song- book. Hierin past repertoire uit de jaren dertig tot vijf tig van de vorige eeuw. Swingende up-tempo afgewis seld met slow bal- lads en latin. Aanvang 21.30 uur en de toegang is gratis. DISHOEK Strandpaviljoen Kaapduin, 19.00- 21.00 uur: Recrea tief beachvolleybal- toernooi; DOMBURG Strandpaviljoen Oase, 10.30-11.30 uur: Beachfitness met Miriam; Markt, 19.30 uur: Babs Buddy Zomershow; GRIJPSKERKE Kapel van Sint Maarten, Meiners- weg 1,13.00-17.00 uur: Openstelling kerk en expositie pentekeningen van Marius Weststrate en schilderijen van Peter van Berkel; MIDDELBURG Basisschool Het OOST-SOUBURG RestoRank houdt vrijdag weer een diner voor mensen die alleen zijn of het financieel wat moeilijker hebben. In de geheel ver bouwde Rank aan de Kanaalstraat 8 staat vanaf 17.00 uur een team klaar dat vanaf 18.00 maaltijden serveert. De kosten bedra gen 2,50 euro per persoon. Opgeven is verplicht en kan door te bellen naar 0118-465978 of door te mailen naar restorank@ gmail.com. Element, Hooge Meestraat 4, 09.45- 12.15 uur: Vakantie- Bijbelclub voor kin deren tussen 3 en 12 jaar; Zeeuws Mu seum, 13.30-16.00 uur: Werkplaats (zelf meehelpen aan creatie van een kunstwerk) met uit leg en demonstra tie; Cinema Middel burg, 20.00 uur: The Post'; Oost- kerk, 20.00 uur: Or gelconcert Sander van Houten; OOSTKAPELLE Terra Maris, 16.30- 19.30 uur: Middel eeuws Festijn; Infoknooppunt 't Wachtertje, bij de Dorpskerk, 19.30 uur: Ontdek Oost kapelle, rondleiding met een gids; VEERE Markt en Kaai, 10.00-17.00 uur: Historische markt; Het Akkoord, 10.00- 17.00 uur Rommel markt; Markt 5, 13.30 uur: Stads wandeling o.l.v. gids; VROUWENPOLDER Dorpsdijk, 13.00- 17.00 uur: Open stelling Pelgrims- kerk voor bezichti ging; Kon.Emma- weg 22,19.00 uur: Rondleiding door natuurgebied Oranjezon ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00-21.00 uur: Seizoensmarkt. PIJNLOZE PIJLEN SINT LAURENS Een ballonnetje op de punt maakt de pijl pijnloos. Maar elkaar raken blijft wel het doel van Archery Attack. Stichting Welzijn Middelburg trekt deze week met het boogschietspel door de wijken en dorpen van de ge meente. Buurtsportcoach Martin van Vooren leert de kinde ren hoe ze moeten schieten. Isabel en Elisa (foto) kregen gisteren uitleg in de gymzaal van Sint Laurens. Vandaag komt de Archery Attack naar De Sprong in 't Zand/Stromen- wijk, morgen naar De Kruitmolen in Dauwendaele, donder dag naar Nieuw- en Sint Joosland en vrijdag naar het Mei veld in Middelburg-Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40