PSV laat Gudmundsson tegen zin in gaan 20 Jonge Nederlander sprint naar zege in Binckbank Tour In koersland Vlaanderen wordt met steeds jaloersere blikken naar Ne derland gekeken. „Jullie hebben momenteel veel goede renners. Op alle gebied", zei Iljo Keisse, de 35-ja rige veteraan uit Gent die op de baan naam maakte. In zijn Quick- Step-ploeg zit zo'n Nederlands ta lent: Fabio Jakobsen. De pas 21-ja- rige Zuid-Hollander (uit Heuke- lum) won in zijn eerste profseizoen al de Scheldeprijs, een klassieker met een erelijst van het niveau Boo- nen Museeuw, en hield gisteren in de openingsrit van de Binckbank Tour de sprintelite achter zich. „Ik zag Kittel komen opzetten naast me, maar gelukkig was de streep er toen al", zo keek Jakobsen terug op de sprint, die hij 200 meter voor de streep 'vol' was aangegaan vanuit het wiel van zijn Franse ploegmaat Florian Sénéchal. „Met zo'n sterke ploeg achter je ga je bijna vanzelf winnen", aldus de Nederlander over de kracht van zijn Belgische team. Bij de Binckbank Tour is het par koers minder lastig dan voorgaande jaren, als gevolg van het schrappen van de traditionele Ardennenrit op zaterdag. Dat opent deuren voor an deren om een gooi te doen naar de eindzege. Lars Boom bijvoorbeeld. „We zijn nog altijd op zoek naar de sprankelende Lars zoals we hem eind vorig seizoen zagen", zegt Lotto-jumbo-ploegleider Jan Bo ven. Na zijn schorsing voor het uit delen van een klap in de ronde van Noorwegen draaide Boom zich in de Ronde van Polen warm voor de Binckbank Tour. Vandaag zal in de tijdrit bij Venray blijken of hij klaar is voor de aanval op het groen. Lotto-Jumbo was voor de start daarnaast benieuwd naar het ni- lk zag Kittel komen opzetten naast me, maar gelukkig was de streep er toen al veau van topsprinter Dylan Groe- newegen, die zwaar gehavend uit de Tour stapte. Achter Jakobsen spurtte hij in Bolsward naar de zesde plaats. „Hij is goed, maar nog niet top. Geef hem nog een paar da gen om erin te komen", zei Boven. De meest opvallende afwezige in de Nederlands-Belgische World Tour-wedstrijd is Tom Dumoulin. De winnaar van vorig jaar geniet van een welverdiende vakantie. „Na de Giro en Tour was dit echt niet meer te doen", verklaarde Sunweb- ploegleider Mare Reef over zijn kopman, die het WK als laatste grote doel van het seizoen op het programma heeft staan. „Het was ook niet gezegd dat Tom op dit parkoers mee zou spe len voor de eindzege. Daarom is dit ook een mooie kans om Soren Kragh Andersen in de Binckbank Tour een keer uit te spelen voor het eindklassement", aldus Reef over het 24-jarige talent van de ploeg. De Binckbank Tour duurt tot en met zondag. Na de tijdrit in Venray zijn er nog ritten met een finish in Antwerpen, Ardooie, Lanaken, Sit- tard/Geleen en Geraardsbergen. Vos wint in Zweden Hogenkamp niet op US Open Robin Haase valt uit top 50 Samen met Sam Lammers schoot Albert Gudmundsson de afgelo pen jaren het ene na het andere doelpunt binnen voor Jong PSV. Het tweetal kwam in twee seizoe nen in de eerste divisie samen tot 58 treffers, waarvan de IJslander er 28 voor zijn rekening nam. Na een tijdelijk vertrek van Lammers (die wordt verhuurd aan SC Heeren veen) neemt Gudmundsson nu definitief de wijk naar Alkmaar. AZ betaalt ongeveer twee miljoen euro voor hem aan PSV, dat via een doorverkooppercentage nog kan profiteren bij een toekomstige transfer van hem. Gudmundsson was deze zomer met IJsland actief op het wereldkampioenschap in Rusland en moet in Noord-Hol land de Iraanse goalgetter Alireza Jahanbakhsh doen vergeten. PSV doet hem met frisse tegenzin van de hand, maar de club had weinig grip meer op de 21-jarige aanvaller. Zijn contract in Eindhoven liep in juni af en Gudmundsson voelde er niet meer voor om de verbintenis te verlengen of om een seizoen verhuurd te worden. De IJslander wil een nieuwe start maken en in Alkmaar krijgt hij waarschijnlijk meer kansen om in Nederland op het hoogste niveau uit te komen. Terwijl Gudmundsson gisteren voor het eerst ontbrak bij PSV, debuteerde nieuweling Ryan Thomas in Eindhoven op het veld. De van PEC Zwolle overge komen middenvelder haakte meteen aan bij de partijvormen, samen met de andere nieuwko mer Trent Sainsbury. De Nieuw- Zeelander en de Australiër speel den in het verleden samen in Overijssel en lijken op korte ter mijn inzetbaar voor PSV. Het team van Mark van Bommel staat voor drie belangrijke uit wedstrijden en weet vanavond waar volgende week de kwalifi catie van de Champions League plaats heeft, in een confrontatie met BATE Borisov uit Wit-Rus- land of FK Qarabag uit Azer beidzjan. UITSLAGEN dinsdag 14 augustus 2018 Oranje-winnaar van dienst: Jakobsen Geen Ardennenrit dit jaar in de Binckbank Tour. Geen Tom Du- moulin (daarom?) ook. Wel veel sprinters. De pas 21-jarige Fabio Jakobsen was gisteren de snel ste in de openingsrit. Ad Pertijs Bolsward - Fabio Jakobsen (21) WIELRENNEN Marianne Vos heeft in Zweden voor de derde keer de Crescent Vargarda, een eendaagse wedstrijd die meetelt voor de WorldTour, gewonnen. Haar voorsprong op num mer 2 Kirsten Wild bedroeg na 141 kilometer een paar seconden. De Finse Lotta Lepistö, de winnares van vorig jaar, kwam als derde binnen. Vos zegevierde eerder in deze wedstrijd in 2013 en 2009. TENNIS Richel Hogenkamp (foto) slaat dit jaar (de kwalificatie voor) de US Open over. De nummer 137 van de ranglijst betreurt haar absentie bij het laat ste Grand Slamtoernooi van het jaar. „Maar het is voor dit moment de juiste beslissing. Tot volgend jaar, New York", laat ze weten. Hogenkamp (26) won zon dag nog het ITF-toernooi in Koksijde en is tien duels op een rij ongeslagen. TENNIS Robin Haase (31) behoort niet meer tot de beste vijftig tennissers van de wereld. Hij leverde op de gisteren uitgekomen mondiale ranking zestien plaatsen in en zakte van 39 naar 55. Haase bereikte af gelopen week in Toronto de kwartfinales. Een jaar eerder stond hij in Canada nog in de halve eindstrijd. Fabio Jakobsen (de tweede van rechts, in zijn blauwe QuickStep-tenue met gele armstukken) komt in Bolsward als eerste over de finish. FOTO COR VOS PSV neemt met frisse tegenzin afscheid van zijn aanvaller Albert Gudmundsson. De 21-ja- rige international van IJsland ziet bij AZ meer kansen om in de eredivisie uit te blinken. Rik Elfrink Eindhoven Albert Gudmundsson wisselt PSV in voor AZ. foto pro shots TENNIS Cincinnati. 1ste ronde. Mannen: Carreno (Spa/13) - Gas- quet (Fra) 6-3 2-6 6-3, Edmund (GBr/14) - McDonald (VS) 6-3 6-2, Pouille (Fra/16) - Murray (GBr) 6-1 1-6 6-4, Mannarino (Fra) - Cecchi- nato (Ita) 6-7 6-2 7-6, Nishikori (Jap) - Roeblev (Rus) 7-5 6-3, Gojowczyk (Dui) - Sousa (Por) 2-6 6-4 7-5. Vrouwen: Azarenka (WRu) - Sua- rez (Spa) 6-7 6-2 6-4, Tsoerenko (Oek) - Collins (VS) 6-0 6-2, Konta- veit (Est) - Strycova (Tsj) 6-3 6-0, Koezmova (Slw) - Sasnovitsj (WRu) 6-0 4-6 6-1, Koeznetsova (Rus) - Vögele (Zwi) 6-4 2-6 7-6. WIELRENNEN Mannen. BinckBank Tour, 1ste etappe: 1. Jakobsen 277 km in 4.01.00,2. Kittel (Dui), 3. Ewan (Aus), 4. Halvorsen (Noo), 5. Wal- scheid (Dui), 6. Groenewegen, 7. Pelucchi (Ita), 8. Dupont (Bel), 9. Stuyven (Bel), 10. Minali (Ita) allen z.t. Algemeen klassement: 1. Jakobsen 4.00.50, 2. Kittel 0.04, 3. Reinders 0.05,4. Ewan 0.06, 5. Boaro (Ita) 0.07.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20