'Bij Feyenoord is 18 'Ik wil zo fit blijven als ik menu voel! DERDE VOORRONDE, RETURN Kort Van der Sar naar Manllnited? Edwin van der Sar (foto) is een van de kan didaten om bij Manchester United in dienst te treden als technisch directeur, zo melden Britse media. De club zoekt een 'director of football', een nieuwe functie op Old Traf- ford. Van der Sar (47) stond tussen 2005 en 2011 onder de lat bij ManUnited. Vrouwen Ajax geplaatst De voetbalsters van Ajax hebben zich ge plaatst voor de Champions League. In hun derde kwalificatiewedstrijd speelden ze ge lijk (0-0) tegen het IJslandse Thór. Na twee zeges was dat voldoende voor groepswinst. Vorig jaar bereikte Ajax ook het hoofdtoer nooi. De landskampioen verloor toen in de eerste ronde van het Italiaanse Brescia. Bruins mist twee duels Luigi Bruins mist twee wedstrijden van Ex celsior vanwege een schorsing. De midden velder kreeg tegen Fortuna Sittard rood, na dat scheidsrechter Siemen Mulder op aan wijzing van de videoscheids beelden had bekeken van een overtreding van Bruins. Excelsior huurt overigens de Belgische ver dediger Siebe Horemans (20) van AA Gent. Federer speelt met Djokovic Roger Federer speelt in september met No- vak Djokovic, David Goffin, Grigor Dimi- trov en Alexander Zverer voor Team Europe bij de tweede Laver Cup in Chicago. Team Wereld, de tegenstander, bestaat onder an deren uit Juan Martin del Potro, Nick Kyr- gios, Kevin Anderson en John Isner. Flitsen Wedstrijd Titels Hoofdprijs Voor wie de beelden vóór de wed strijd in Doetinchem zag, had de af loop best iets contrasterends voor Feyenoord. Zag hem staan kort voor de aftrap tegen De Graafschap, Ro bin van Persie, te midden van zijn ploeggenoten. Docerend, instrue rend. En iedere speler luisterde aan dachtig naar hem, de leider van de roedel, gebrand om er wat van te maken tegen de Superboeren. Al thans, zo leek het. Hoe anders was de realiteit, am per twee uur later: 2-0 voor de pro movendus. „En dan moet je dus de conclusie trekken dat je gewoon een slecht elftal hebt", zo is voor malig Feyenoord-verdediger Rinus Israël (76) hard in zijn oordeel over zijn oude club. „Ja, wat moet ik dan? Dit wordt geen positief verhaal, hoor. Natuurlijk zullen die jongens best gewild hebben in Doetin chem, zoals Van Persie zei. Punt is alleen: Dit elftal heeft geen kwali teit, het straalt niets uit. En het mist nu al twee duels op een rij de instel ling die nodig is om wedstrijden te Wat Ajax vanavond in de return tegen Standard Luik nodig heeft? Een elektrisch geladen Johan Cruijff Arena zoals bij het succes in de Europa League. Dat begint in Amsterdam altijd bij de spelers op het velden niet andersom. De laatste keer dat Ajax verloor in de Johan Cruijff Arena? Vorig jaar op 5 november tegen FC Utrecht. De trainer van de tegenstander toen? Precies, Erik ten Hag. Toen won hij dus in het stadion van zijn huidige werkgever. Nu heeft de Ajax-trainer vanavond bij de hete pot tegen Standard Luik het stadion te winnen, of juist te verliezen. De belangen zijn kraakhelder. Na de 2-2 in Luik moet Ajax vanavond Standard uitschakelen om zo in de play-offs (tegen Dinamo Kiev of Slavia Praag) van de Champions League te komen. Deelname aan de groepsfase van de Europa League kan Ajax niet meer mislopen. Maar dat is niet waarvoor de club deze zomer 40 miljoen euro in spelers heeft geïnvesteerd. Nee, de Cham pions League, daar draait het om. Het stadion is uitverkocht. Ver wachtingsvol als het Ajax-publiek elk jaar weer is. Altijd is er op die Europese avonden de hang naar het verleden. Sinds kort ook weer naar het recente verleden. De memora bele wedstrijden tegen Schalke 04 en Olympique Lyon tijdens de suc cesvolle Europa League-campagne zijn nog maar van anderhalfjaar ge leden, al voelt het nu als een ander decennium. Die sfeer moet Ajax weer opwekken in de Arena. Maar vanzelf gaat dat niet. Het publiek moet aangestoken worden. Twee gedachten Natuurlijk zijn die twee uitgoals in Luik veel waard, maar link is de uit slag van vorige week ergens ook. Het is een uitslag waardoor Ajax ge vangen kan zitten tussen twee ge dachten. Aanvallen en de wedstrijd snel beslissen, of juist afwachten? Het zit in het dna en de natuurlijke aard van Ten Hag om eerst voor controle te kiezen. Standard moet hoe dan ook scoren om door te gaan, Ajax niet. Al zegt de trainer in aanloop naar de wedstrijd: „De in tentie is om volle bak te gaan. Die is er altijd, dus nu ook, ja." Maar ja, dat was tijdens de sei zoensopener tegen Heracles ook het plan. Met een sterk gewijzigd elftal kwam daar alleen werkelijk niets van terecht. Het voedt de twij fel over de kracht van dit Ajax. Ge combineerd uiteraard met de ma nier waarop het team vorige week een 0-2 voorsprong in Luik weggaf. Zo veel kwaliteit op papier, maar nu al twee keer op een rij niet laten zien dat het als team negentig mi nuten kan strijden. Gemakzucht, zo noemde spits Klaas-Jan Huntelaar het gisteren nog eens. En ook na de wedstrijd tegen Heracles, toen de aanvaller op de bank begon, sprak hij al klare taal over de instelling van de ploeg. Maar precies zoals dat hoort bij het psychologische spelletje dat Hun telaar speelt, had hij gisteren óók weer opbeurende woorden. „Het kan een heel mooie avond worden. We gaan ons eigen spel spelen." Quote van de dag David Silva (32) stopt als international. De middenvelder van Manchester City speelde 125 interlands en werd met Spanje Europees kampioen (2008 en 2012) en wereldkampi oen in 2010. De Senegalees Keita Baldé Diao (23) gaat op huurbasis naar Inter. De aanvaller speelde voor AS Monaco. Samuel Mugis- ha (20) heeft de wielerronde van Rwanda gewonnen. De Rwandees (de jongste win naar ooit van deze koers) streek er om gerekend 1750 euro mee op. VOETBAL VOETBAL VOETBAL TENNIS KI FC Utrecht heeft voor de tweede keer in een week een contract ont bonden. Na Bi- lal Ould-Chikh werd nu af scheid geno men van Benis Belesi (19). De Belg speelde in één jaar slechts één competitie duel voor Jong FC Utrecht. I Demi Schuurs (foto) won bij het tennis in Montreal haar zesde dubbelti- tel van 2018. Met Ashleigh Barty (Aus) klopte zij met 4-6 6-3 10-8 Latisha Chan en Jekaterina Makarova (Tai/Rus). Robin van Persie: volgens Wim Rijsbergen geen type dat roept: 'Tot hier en niet verder'. Met drie officiële wedstrijden achter de rug is de situatie bij Feyenoord nu al problematisch. De club verloor van De Graaf schap en Europese uitschake ling lijkt aanstaande. Of het tij te keren is? „Dit elftal is niet top clubwaardig", vinden oud-Feye- noorders Wim Rijsbergen en Rinus Israël. Dennis van Bergen Rotterdam Snelle goal en de dinsdag 14 augustus 2018 Daniël Dwarswaard Amsterdam O Q. (0 Rafael Nadal (32) heeft zich met het oog op de US Open (over twee weken) afgemeld voor Cincinnati.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18