Britten: zo wordt het niks met die brexit Veilig douchen in 1 dag <r molenaar^ EUWS 11 Geen vertrouwen in eigen onderhandelaars PODIUM INGESTORT badkamers Europa viert vakantie, maar de brexitonderhandelaars hebben geen tijd te verliezen: deze week praten ze verder in Brussel. Dit na jaar moet er een akkoord liggen. De nieuwe hoofdonderhande laar van de Britten, Dominic Raab, heeft de lastige taak het zoge noemde Chequers-voorstel te ver dedigen, waarin de regering-May de plannen en wensen van de Brit ten uiteenzet. De EU is niet erg po sitief over het Britse plan. Deze week moet duidelijker worden wat er van het originele voorstel overblijft. En hoeveel water beide partijen bereid zijn bij de wijn te doen. De EU komt nog steeds opmer kelijk eensgezind over in het on derhandelingsproces, ondanks Britse pogingen om de afzonder lijke lidstaten tegen elkaar uit te spelen. De positie van de Britse onderhandelaars is vele malen las tiger: zij reizen af naar Brussel met een document waar geen meer derheid voor bestaat in eigen land. Het Chequers-voorstel is onder Britse politici niet goed gevallen. Oppositiepartij Labour zal geen deal steunen als die hierop is geba seerd. Ook sommige conservatie ven varen die koers. Dat is gevaar lijk voor May, die geen meerder heid heeft in het parlement. Spijt Bovendien zijn er steeds meer sig nalen dat de Britse bevolking wei nig vertrouwen heeft in het eind resultaat: in een recente peiling zei 78 procent dat de regering de brexit slecht aanpakt. De pro-EU-krant The Observer publiceerde eergisteren een ana lyse van opiniepeilingen, met als conclusie dat steeds meer pro- brexitstemmers spijt hebben van hun stem. Al laten de percentages geen grote kentering zien: 53 pro cent kiest voor 'blijven' en 47 pro cent voor een brexit. Bij de echte stemming koos uiteindelijk 48 procent voor 'blijven'. Het geeft wel aan hoe verdeeld het land nog steeds is. Ook de zorgen om een 'no-deal'- scenario nemen toe. Premier May gaf recent aan dat de regering voorbereidingen treft voor het ge val de onderhandelingen klappen en een brexit zonder akkoord volgt. De overheid stelt nu advie zen op voor burgers en bedrijven, zodat ze zich kunnen voorberei den. Berichten over eventuele voedseltekorten, medicijnschaar- ste en lange rijen bij de douanes hebben het vertrouwen van het Britse volk in de eigen regering geen goed gedaan. De roep om eenpeople's vote, een nieuw referendum waarin het Britse volk kan stemmen over het onderhandelingsresultaat, wordt steeds luider. Maar tegenstanders vinden dat ondemocratisch: er is al is gestemd. Ondanks de brexitchaos gaan de Britten wel door met hun pogin gen een akkoord te sluiten op basis van het Chequers-voorstel. Of dat akkoord er uiteindelijk in eigen land doorheen komt, dat is van la ter zorg. Eerst maar eens iets voor elkaar krijgen in Brussel. Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Tot 900,- hitte-voordeel! De hitte bepaalt uw korting bij aankoop van een comfortdouche uit de Primair of Deluxe collectie* AFspraak oF brochure? Bel 0341 - 23 23 00 oF kijk op www.molenaar.nl dinsdag 14 augustus 2018 PC In de Spaanse stad Vigo zijn meer dan 300 mensen gewond geraakt toen een podium van een muziekfestival aan zee het begaf. Duikers zochten ook onder water naar slachtoffers. Vijf bezoekers raakten zwaargewond, fotoap.epa Het gemor onder de Britten over de trage en - ogenschijn lijk - vruchteloze onderhande lingstechnieken van hun rege ring wordt steeds luider. Suze van Kleef Londen ONVEILIG VEILIG KLANT BEOORDELING *Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 1 sep. y Jarenlange ervaring Meer dan 10.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden i.li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11