Aannemer rijdt huis wanbetalers in puin €72,0 10 Moet de zaak van de Armeense asielkinderen Lili en Howick opnieuw worden bekeken? Gisteren diende een hoger beroep bij de Raad van State. ■PC Staatssecretaris Mark Harbers van Justitie en Veiligheid wil de asiel kinderen Lili (12) en Howick (13) zo snel mogelijk herenigen met hun moeder in Armenië. De kin deren willen dat ook, maar dan wel met de garantie op een veilige toekomst. Harbers vindt dat de situatie in Armenië zodanig is dat de kinde ren kunnen worden herenigd met hun moeder. Dat benadrukte de landsadvocaat gisteren tijdens de zitting bij de Raad van State, de hoogste bestuursrechter, in Den Haag. Moeder Armina werd van daag een jaar geleden in haar een tje het land uitgezet. De kinderen waren toen ondergedoken. Lili en Howick Hambartsjumian zaten gisteren in de rechtszaal. Beiden zijn vermoeid. Lili: „Ik kan het niet allemaal volgen. Het is in gewikkeld. Maar ik wil wel graag horen wat ze over ons zeggen. Ik vind het erg hoe ze over mijn moeder praten. De onzekerheid is vervelend." De kinderen wonen nu tien jaar in Nederland. Ze verhuizen bin nenkort voor de zestiende keer naar een nieuw pleeggezin en starten bij hun dertiende school. „Ik ga naar de middelbare school, havo/vwo. De mensen waar we nu heen gaan zijn erg lief, dus dat is wel fijn", vertelt Lili. In juli oordeelde de bestuurs rechter in Utrecht dat Harbers de asielaanvraag van de twee asiel kinderen opnieuw moet beoorde len, omdat hij onvoldoende reke ning heeft gehouden met de te- rugkeervoorwaarden die door de Raad voor de Kinderbescherming zijn opgesteld. Harbers ging tegen deze beslis sing in hoger beroep. Armenië heeft voldoende toezeggingen ge daan over de opvang en zorg van de kinderen, aldus de landsadvo caat gisteren. Er was een paar maanden terug al een vlucht voor de kinderen geboekt, maar deze werd geannuleerd omdat de kin- status en wil de moeder dat de kinderen in Nederland blijven, zo dat ze zelf ook kan terugkomen. Ze zou volgens de landsadvocaat geen psychische hulp willen en ook geen hulp bij het zoeken van huis vesting. Volgens Harbers is zij in staat voor haar kinderen te zorgen. Advocaat van de kinderen Marq Wijngaarden had verwacht dat Harbers de moeder hard zou aan pakken. „Dat deskundige partijen zeggen dat de moeder door haar trauma geestelijk en fysiek niet in staat is voor de kinderen te zorgen, leggen zij zo naast zich neer. Ook het advies dat de ontwikkelings ik wil wel graag horen wat ze over ons zeggen. Ik vind het erg hoe ze over mijn moeder praten deren een individuele asielaan vraag indienden. Die werd door de staatssecretaris afgewezen. Volgens Harbers hebben de kin deren geen recht op een verblijfs- schade van de kinderen alleen be perkt wordt als ze bij moeder blij ven, wordt genegeerd. De kinde ren worden liever vandaag dan morgen met hun moeder her enigd, maar wel als de voorwaar den worden nagekomen." De voorwaarden gaan over huis vesting, school, psychische hulp, gezondheid en vrijetijdsbesteding. „Omdat de moeder vanwege haar psychische problemen niet voor de kinderen kan zorgen, stelt de staat een weeshuis voor. Dat wees huis heeft plek voor twintig kin deren, maar er verblijven er nu al dertig. Tien slapen er op de bank. De kinderen zijn getraumatiseerd, maar er is geen hulp geregeld." Kinderrechtenactivist Esther van Dijken stond de kinderen gis teren bij. Zij heeft Armina in Jere van opgezocht. „Ze woont op een kamertje met een gat in de grond zonder warm water en geen toilet na 18.00 uur. Er is geen ruimte voor de kinderen. De psychische hulp die zij en de kinderen nodig hebben, is erg duur. Je kunt deze kinderen niet op goed geluk, zon der garanties, zekerheden, hulp of toekomst het land uitzetten. Ne derland is na tien jaar verantwoor delijk voor de kinderen." vanaf L. PP- De eigenaren zitten er lelijk mee in hun maag. En dan ge beurde het ook nog luttele weken voordat ze er hun intrek in zouden nemen. Getuigen zagen de 30-jarige man zijn vernielingstocht met een hysterische lach beginnen en gingen voor hun eigen huizen staan, uit angst dat hij ook die zou verwoesten. Ze hoefden echter niet bang te zijn, zo liet de woe dende doch lachende aannemer weten. De dertiger had het enkel gemunt op de huizen waarvan de bewoners hun facturen niet had den betaald. „Het leek eerst of er een aardbe ving was of dat er een bom was gevallen", vertelt buurvrouw Elaine Francois (61), die de politie belde. „Hij nam foto's van de ra vage en was de hele tijd aan het la chen." W Verschrikte buren zien man lachend huizen rammen met graafmachine De politie kon de man ter plekke in de boeien slaan. Ook aan agenten verklaarde de aannemer dat hij de dure gloednieuwe op trekjes - met een gezamenlijke waarde van ruim 2,2 miljoen euro - had vernield als wraakactie voor achterstallige betalingen. De schade zou een kleine 500.000 euro behelzen. Even helemaal weg! Voordelig en compleet naar Twente of Friesland Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl dinsdag 14 augustus 2018 'Uitzetten alleen mét garanties' Rachel van Kommer Den Haag Lili en Howick woonden gisteren de rechtszaak in Den Haag bij. FOTO ANP -Lili (12) Kijk op de site bij /video De zaak van Lili en Howick diende in Den Haag. Meer informatie en boeken: Ga voor Twente naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1847 en ga f* T 0 cl V y hotelarr. voor Friesland naar reiskatern.nl/pzc/MAR1848 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744. hotelarrangementen BUNTINGFORD Een Britse aannemer is doorgedraaid doordat zijn klanten hun factu ren niet op tijd hadden betaald. Letterlijk: hij nam een graafma chine en boorde zich door een rij dure nieuwbouwwoningen in Buntingford, Hertfordshire. Toeslag alleengebruik: 9,00 p.n. Toeristenbelasting: 2,25 p.p.p.n. Artistiek en karakteristiek Ootmarsum: Ontvangst met koffie en krenten- wegge 2, 3 of 4 x overnachting 2, 3 of 4 x Twents ontbijtbuffet 2, 3 of 4 x 3-gangen verrassings menu 1 x goedgevulde picknickmand Auto-, fiets- en wandelroutes Gratis WiFi en parkeren Ontdek Wonderschoon Friesland: Ontvangst met koffie/thee en Fryske Sükerbóle 1 of 2 x overnachting in een comfortkamer 1 of 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner 1 dag fietshuur met fietsroutes van de omgeving Gebruik van binnenzwembad Gratis WiFi en parkeren Vertrek: t/m december 2018 s, Inclusief diner(s) 1al voor het najaar! Golden Tulip Tjaarda: 2-daags vanaf: 72,00 p.p. 3-daags vanaf: 104,00 p.p. Toeslag alleengebruik: 25,50 p.n. Toeristenbelasting: 1,00 p.p.p.n. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig t/m december 2018, m.u.v. feest dagen. Hotel 't Wapen van Ootmarsum: 3-daags vanaf: 99,00 p.p. 4-daags vanaf: 148,50 p.p. 5-daags vanaf: 198,00 p.p. Hotel 't Wapen van Ootmarsum (3*) Een gezellig familiehotel in Ootmarsum, net buiten het centrum. Geniet van de huiselijke sfeer in het restaurant, de bar en royale tuin met terras. Golden Tulip Tjaarda Oranjewoud (4*) Prachtig geLegen in de Friese bossen van Oranjewoud. Er is een Grand Café, restaurant, terras en beautycentrum WelLness Spa Tjaarda. De huizen staan op instorten, fototwitter/ehertsruralpolice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10