fi 8 Criminelen voelen zich zo vrij als een vogeltje op berichtendienst Telegram. In openbare groepen struikel je over de xtc-pillen en valse eurobiljetten. 'Iemand pistolen te koop?' Een hunebed is geen klimrek, het is een grafmonument. De beheerders van de Drentse hunebedden onthulden gisteren een bord: 'hunebed niet beklimmen'. Het bord werd onthuld bij het grootste hunebed van Nederland, naast het Hunebedcentrum in Borger. Pal erachter klommen vier jongeren lustig over het enorme grafmonument. „Maar ze vallen toch niet om?" is hun reactie. Ook ouders zijn niet direct over tuigd van de noodzaak van een klimverbod. Pas als wordt uitge- Vals geld te koop', adverteert het Telegramaccount Money Supply. Er is keuze uit brief jes van 50 en brief jesvan 20 euro. 'Grote afnames mogelijk. Ophalen in Almere en omstreken.' Medellin prijst zijn 'sosa' aan, pure Boliviaanse cocaïne van 'topkwali teit!' Vijf gram van het spul kost 190 euro. Wie in een keer tien gram afneemt, betaalt 360 euro. 'Tasers, boksbeugels, messen, vuurwerk. Al les aanwezig, omgeving Amsterdam', meldt Samir. En persoon A. doet een oproep: 'Iemand pistolen te koop?' Misschien komt hij in contact met Yassin, want die heeft een 'echte pi stool te koop, met kogels inclusief.' Welkom in een openbare Tele- gramgroep van 7200 leden, die vrij toegankelijk is voor elke gebruiker van de berichtendienst. Criminelen voelen zich er zo veilig dat ze volop adverteren met hun waar. Wie inte resse heeft, stuurt een persoonlijk berichtje naar een aanbieder. Telegram wordt lang niet alleen ge bruikt door boeven. De in 2013 door Je moet ze in zó'n positie krijgen dat ze in contact moeten treden met de koper twee Russische broers opgerichte be- richtenservice telt wereldwijd meer dan 200 miljoen actieve gebruikers. Pavel en Nikolai Durov presenteer den Telegram als een veiliger, sneller en nuttiger dienst dan concurrenten als WhatsApp. De beveiliging van Telegram maakt de dienst interessant voor iedereen die iets te verbergen maandag 13 augustus 2018 GO Bernd Otter 'Echte pistool te koop, met kogels inclusief Koen Voskuil Rotterdam/Moskou - Beveiligingsexpert Roel van der Valk Vastgezet bericht Wie is 'NODIG 3 weken geleden taxi gekeurd keyles go Parkeersensor 2x sleutel £5500 Iemand die verstand heb van moters meld ie Echte pistool te koop meld voor meer info Met kogels inclusief Ëitsm,ihEhü a BE Teddy Bezuijen (I) en zanger Egbert Meyers onthullen het verbodsbord, fotoharrytielman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8