NYNKE DE JONG Dood Koen van Keulen leidt tot petitie in Italië 69,50 \T JÊlj'i reiskatern.nl 6 Exclusieve Lezersreizen Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Column Een tijdje geleden fietsten mijn man en dochter op een zaterdagochtend naar het zwembad voor een lesje peuter- zwemmen. Mijn dochter is twee en benoemt graag alles wat ze ziet. „Kijk, heel veel eenden! Kijk, een grote kraan!" Mijn man genoot van dat ge klets, en van die bos met blonde krullen voor hem, dat hoofd dat van links naar rechts schoot om alles maar te kunnen zien. En toen zei ze ineens: 'Kijk! Een me vrouw! Rennen!' Mijn man dacht eerst dat hij het niet goed zag. Maar het was toch echt Dafne Schip pers, die op die zater dagochtend een rondje door haar eigen Utrechtse wijk rende. Zomaar. De grootste atlete van Nederland leek ineens een Utrechtse studente. natuurlijk niks van. Voor haar was Dafne een mevrouw tussen alle hondjes, eenden, huizen, hijskra nen en glijbanen van de stad. Maar wij zullen het later nog vaak tegen haar zeggen. Omdat wij het belang kennen van voorbeelden. Mensen waar je tegenop kunt kijken, waar je van kunt leren, die jou zullen inspireren om ergens beter in te worden, om je best te doen. Voorbeelden die ook maar ge woon door jouw stad rennen. Die zich op een zeker moment bij de atletiekvereniging hebben aangemeld, en nu na hard werken bij de wereldtop horen en dit weekend V. in Berlijn fan- tastische prestaties leveren. Lisanne de Witte, Nadine Vis ser, Madiea Ghafoor, Sifan Hassan, Jamile Samuel, Dafne Schippers. Hun prestaties ontroeren me, maar wat me meer ontroert, is de wetenschap dat er meisjes voor de televisie zitten, deze vrouwen zien lopen en denken: dat wil ik ook. Die zich aanmelden bij de atletiekvereniging en zullen trai nen, trainen, trainen. Om steeds een beetje beter te worden. Je hebt in je leven niet veel voor beelden nodig. Er hoeft er maar één te zijn die het vuur in je doet ontbranden. Deze vrouwen heb ben het afgelopen weekend pres taties geleverd waar ze zelf nog vaak aan zullen terugdenken. Maar er zullen ook Nederlandse meisjes zijn die later zeggen: toen. Toen wist ik wat ik wilde worden: een Dafne Schippers. Wij kennen het belang van mensen waar je tegenop kunt kijken Met de petitie hopen de nabe staanden dat de weg waar Koen van Keulen verongelukte veiliger wordt voor fietsers en voetgan gers. De oproep is geadresseerd aan de burgemeesters van de be trokken gemeenten, aan de pro vincie Verona en zal ook worden doorgespeeld aan de Italiaanse overheid. De familie uit Soest is de petitie samen met de Italiaanse Annalisa Mancini gestart. Haar vader stierf in augustus 1996 op het fiets-/voetpad langs dezelfde pro vinciale weg bij het Gardameer, de SR249 als Van Keulen. „Daarna is er 22 jaar lang niks gedaan aan het veiliger maken van deze we gen", aldus de pagina van de peti tie. De nabestaanden van Koen van Keulen en Giuseppe Mancini vra gen onder meer om het veiliger maken van de SR249 voor voet gangers en fietsers. Koens vader Gertjan heeft via Facebook laten weten dat de dood van zijn zoon veel losmaakt in Ita lië. „Zo hebben wij contact met familieleden van meerdere ver keersslachtoffers door deze ge vaarlijke weg. Om een lang verhaal kort te maken vraag ik u onderstaande petitie te onderte kenen". De petitie is inmiddels ruim 3500 keer ondertekend. »AI 22 jaar bezorgdheid over wegen rond het Gardameer Koen van Keulen uit Soest raakte vermist in de nacht van donder dag 19 juli op vrijdag 20 juli na een avondje stappen met vrienden in Lazise. Zijn lichaam werd na een dagenlange zoekactie gevonden in de buurt van pretpark Garda- land. Het lijkt erop dat hij op de weg terug naar zijn camping, in een zes meter diepe greppel naast de vangrail in een beekje is geval len. Vermoedelijk doordat hij in het donker een put niet zag. Dagtocht Schiermonnikoog! Dagtocht Schiermonnikoog, inclusief fietsverhuur, overtocht en diner! Slechts jÊMpk ÊL maaskant maandag 13 augustus 2018 PC @Nynke Een Dafne Mijn dochter herinnert zich hier De familie van Koen van Keu len (17) is een petitie gestart. De jongen uit Soest kwam deze zomer om het leven langs een greppel in de buurt van het bij toeristen populaire meer in Italië. Kees Graafland Soest cl Vertrek: 2 en 9 oktober 2018 Reis per touringcar Diner in Lauersoog Overtocht per boot naar Schiermonnikoog v.v. Fietshuur op Schiermonnikoog Schiermonnikoog op de fiets! Het eiland Schiermonnikoog is geliefd vanwege de aanwezige rust en ruimte. Het grootste gedeelte van dit veelzij dige eiland is natuurgebied, metvolop duinen, strand, bossen, wad en polder. Schiermonnikoog is niet voor niks één van de twintig Nationale Parken van Nederland. Via een route van ongeveer 30km, kunt u op eigen gelegenheid het complete eiland verkennen. Programma In de ochtend vertrekken we vanaf onze opstapplaatsen naar Lauwersoog, voor de oversteek per veerboot naar Schiermonnikoog, We komen hier rond 10.30 uur aan. Na aankomst ontvangt u uw fiets en kunt u gaan genieten van alles wat dit zeld zame eiland u te bieden heeft. Om 16.30 uur vertrekt de veerboot weer en om 17.15 uur komen we aan op het vaste land. Na aankomst in Lauwersoog wacht u een diner in een lokaal restau rant. Na de maaltijd reizen we terug naar uw opstapplaats waar u tussen 21.30 en 23.00 uur zult aankomen. Meer informatie en boeken: Ga voor dagtocht Schiermonnikoogl' naar onze website reiskatern.nl/pzc/maas1804 of bel met Maaskant Reizen 0412 - 48 28 28 Inbegrepen zijn: vervoer per tourist-class touringcar vanuit eigen regio overtocht Lauwersoog - Schiermonnikoog fietshuur (met versnelling) op Schiermonnikoog dinerin Lauwersoog Opstapplaatsen Arnhem, Apeldoorn, Breda, Den Bosch, Den Haag, Deventer, Eindhoven, Hengelo, Nijmegen, Oss, Rotterdam, Tilburg en Utrecht 'wijzigingen voorbehouden, minimale deelname 25 personen. Dagarrangement Datum 2 en 9 oktober prijs per persoon €69,50 Reserveringskosten: 3,50 p.p. Toeslag elektrische fiets: 15,- IBP reizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6