Zomerrecord is in zicht Genieten aan de Moezel 4 Aanhoudingen na incident Arena De politie in Amsterdam heeft zes personen aangehouden vanwege een opstootje vrijdag avond in de Johan Cruijff Arena. Onderzocht wordt of dit incident op de tribunes te ma ken heeft met het hartinfarct dat een steward in het stadion kreeg. De aanhoudingen vonden plaats in en buiten het stadion. Het gaat om vijf mannen en een vrouw. Tijdens de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Heracles Almelo kwam het tot een opstootje in vak 124 van de Arena. Agenten willen weten of de steward die tijdens de wedstrijd een hart aanval kreeg, daarbij door een supporter is belaagd. Voor het onderzoek worden onder meer getuigen gehoord en camera beelden bekeken. Op internet circuleren verha len dat de steward tijdens het incident bij zijn keel werd ge pakt en zelfs geslagen zou zijn. De politie zegt ook dat te on derzoeken. Ajax meldde later dit week einde dat de toestand van de steward stabiel was. Hij is in het stadion gereanimeerd en ligt, inmiddels bij kennis, in een ziekenhuis. De rellen leidden tot zinloze dood en verdeeldheid. We moeten tot elkaar komen als natie. Chinees overlijdt na aanval van nijlpaard Een Chinese toerist (66) is in Kenia om het leven gekomen nadat een nijlpaard hem zater dag had aangevallen. Het inci dent gebeurde aan de oever van Naivashameer, ten noordwesten van de Keniase hoofdstad Nai robi, toen de toerist nijlpaarden aan het fotograferen was. Door het hoge waterpeil van het meer trekken nijlpaarden vanuit het meer naar nabijgelegen hotels en boerderijen. Nijlpaarden be horen tot agressiefste dieren van Afrika. Afgelopen week dwarrelden er vanuit de lucht briefjes neer in de straten van de steden en dorpen in de regio Idlib. „Samenwerking met het Syrische leger zal u bevrij den van extremisten en terroristen en kan het leven van u en uw fami lie redden", stond erop. In de da gen erna vielen er bommen, afge worpen door vliegtuigen van de Syrische en (mogelijk) Russische luchtmacht. De eerste doden zijn al geborgen, melden mensenrech tenorganisaties. „We kunnen niet toestaan dat de oorlog naar Idlib komt", zei fan Egeland, een topadviseur voor de VN eerder. De organisatie vreest een bloedbad onder gewone bur gers. Er wonen 2,9 miljoen mensen in de regio en er verblijven nog eens 1 miljoen Syriërs die vanuit andere delen van het land naar Id lib zijn gevlucht. Zij wonen in vluchtelingenkampen waar nu al een tekort is aan water, voedsel en medicijnen. Ratjetoe van 70.000strijders in laatste bolwerk van Syrische oppositie Maar de oorlog komt wel naar Id lib. Nadat het Syrische leger on langs de oppositie versloeg in Da- raa in Zuid-Syrië, zei president Basher al-Assad tegen Russische journalisten: „Idlib is nu ons doel." Die provincie is nu het voornaam ste, en bijna het laatste, gebied dat de oppositie tegen Assad nog in handen heeft. Oppositie is in dit geval een breed woord. Er bevinden zich zo'n 70.000 strijders van zeer ver schillende groeperingen in de aan Turkije grenzende regio. Die varië ren van overblijfselen van de ooit door het Westen gesteunde 'gema tigde' rebellen tot jihadisten die vechten voor aan Al-Qaeda ver wante groeperingen. Hoe meer ge bied Assad de afgelopen maanden heroverde, hoe meer strijders - en hun families - werden geëvacu eerd naar Idlib. Onder hen bevinden zich waar schijnlijk ook duizenden Europese jihadisten. De Arabische zender Al Aan TV sprak onlangs met twee DE BILT Het KNMI telde gisteren de 51ste zomerdag van 2018. Daar mee is het recordaantal zomerse dagen van 2006 geëvenaard. Naar verwachting was het zeker niet de laatste zomerse dag van het jaar, dus het record wordt dit jaar waarschijnlijk verbroken. Ben Lankamp van Weerplaza is daar vrij zeker van. „We denken zeker dat het record nog verbro ken wordt dit jaar. Maandag en dinsdag zal dat niet gebeuren, maar woensdag en donderdag is daar zeker kans op. Het kan, zeker in het binnenland, nog echt zo mers warm worden." Voor komende donderdag wordt een temperatuur van 25 graden voorspeld. Dat is de mi nimale temperatuur die in De Bilt gemeten moet worden om een dag te laten meetellen als zomerse dag. Als het daar de komende week weer 25 graden of warmer wordt, is het record van 2006 offi cieel verbroken. Juli had met 21 warme dagen de meeste zomer dagen, gevolgd door mei dat er 13 telde. Voorals- Om de droogte echt goed in te dammen hebben we langere tijd meer regen nodig nog staat de teller voor augustus op 8 zomerse dagen. Contrast Het contrast met vorig jaar is groot. Toen werden in De Bilt in totaal 23 zomerse dagen geteld. Dat is lager dan het jaarlijkse gemiddelde van 26 zomerse dagen. De komende tijd wordt het weer wisselvalliger dan de afgelopen maand. De nog komende zomerse dagen worden omlijst met - soms hevige - buien, voorspelt Lan kamp. „Dat kon je afgelopen week al merken. De droogte wordt er, door de buien, niet erger op. Maar om de droogte echt goed in te dammen hebben we een langere tijd meer regen nodig." Autovakantie Duitsland Kras.nl/17500 of bel 088-0885 886 maandag 13 augustus 2018 GO AMSTERDAM President Donald Trump ver oordeelt geweld en racisme in tweet rond de herdenking van het geweld in Charlottesville. NAIROBI Assad heeft verzet Uit de lucht vallen bommen en pamfletten. Op de grond zeg gen Europese jihadisten dat ze tot de laatste man zullen strij den. Syrië staat aan de voor avond van de slag om Idlib, het laatste echte bastion van de oppositie tegen president Bas- her al-Assad. Cyril Rosman Den Haag/Beiroet - Ben Lankamp, Weerplaza SKÜTSJESILEN Met windkracht 4 tot 5 voeren zaterdag twaalf Friese sküts- jes over het IJsselmeer voor de zesde wedstrijd van het tradi tionele jaarlijkse skütsjesilen. Van de veertien deelnemers moesten twee het al snel met pech laten afweten, fotoanp A De ravage na een explosie in een wapenopslagplaats van het verzet in de stad Sarmada in Idlib. fotoafp Vanuit het hotel loopt u binnen enkele minuten naar de oevers van de Moezel. Geniet op een van de vele terrassen of wandel door de wijngaarden en dorpjes. Gastvrij verblijf in het centrum van Dieblich inclusief ontbijt Hotel met wijnkelder, binnenzwembad en sauna Klantbeoordeling 8,2: "Keurig hotel met vriendelijk personeel" Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4