Nieuw café voor horecaman Verburg )LEN 19 DANCE EVENT Beachboom beleefde afgelopen weekend zijn tweeëntwintigste editie op de Brouwersdam. Het dance event heeft zijn reputatie van een gemoedelijk feestje met goede muziek ineen relaxte sfeer opnieuw waargemaakt. Nieuwe voetbaldoeltjes voor speelweide in Tholen Café 't Klompekot heropent zijn deuren Een zomerse dag die rus tig overloopt in een windstille avond. On dergaande zon op de achtergrond en een tiental dj's die je trakteren op de vetste beats. De danceliefhebber kon het zich niet beter wensen af gelopen zaterdag op de Brouwers- dam. In de middag en vooravond werd het publiek opgewarmd door Leonardo del Mar, Joe Stone, Ben jamin Scott en Santos Suarez. Daarna lieten Mr. Belt en Wezol, Gregor Salto en Chocolate Puma de voetjes in het zand flink los gaan. Het succesvolle duo Lucas Steve, bekend van hun hit 'Up till dawn', sloot de avond knallend af. Voor hun optreden ogen beide he ren ontspannen, maar zitten ze ook vol energie om er lekker te genaan te gaan. Lucas: „Twee jaar geleden draaiden we hier ook. Ik weet nog hoe tof ik het draaiende podium toen vond. Het is heel vet THOLEN Bezoekers van zwem bad De Spetter in Tholen kun nen zich sinds de renovatie ook prima naast het water verma ken. Twee voetbaldoeltjes zijn de laatste aanwinst voor de speel weide bij het zwembad, nadat er eerder al een tafeltennistafel werd geplaatst. Ook voor op het water zijn er nieuwe speelattri- buten: een loopmat en een op- blaasspin. De vier attributen konden aangeschaft worden na een gift van 4500 euro van Carbid Stich ting Tholen, dat met Oudjaar geld inzamelde voor De Spetter. als alles uitpakt zoals de organisa tie het bedoeld heeft. Ook nu ziet het er weer geweldig uit." De mannen staan op veel verschil lende festivals en laten zich graag verrassen. „Deze plek in Zeeland is best wel een uithoek, je weet niet wat je er van kan verwachten. Maar het is echt een festival waar je moet zijn geweest om het te be oordelen", legt Steven uit. „De line up is te gek, licht en geluid zijn su per en de ontvangst heel hartelijk. Dat is ook wel eens anders." Voor het hun beurt is, proberen ze alvast in te schatten hoe de sfeer Horecaman Verburg ziet kansen in het niet al te grote pand (38 vier kante meter), dat al veel bestem mingen heeft gehad; er zat eerder een tattooshop, bloemenzaak en antiekwinkel. „Maar er heeft nog nooit een café gezeten", zegt Ver burg, die er een 'klein bruin ca feetje' van wil maken. Hij gaat het zelf bestieren, zonder personeel, als oudedagsvoorziening. Waar de afgelopen jaren cafés is. Lucas: „We luisteren naar onze collega's en hoe het publiek re ageert. Als we eenmaal zelf aan het draaien zijn is het een kwestie van improviseren, het publiek 'lezen' en daarop inspringen." Het thema dit jaar was Into the blue, waarmee de aankleding en dresscode volledig in het teken stonden van de zee en haar vijftig tinten blauw. De opbouw viel niet mee. Twee dagen voor het weekend kwam de regen nog met bakken uit de lucht. „Dat we op de dag zelf zo ontzet tend mooi weer hadden, is natuur- vooral sloten in het centrum, gaat Verburg dus tegen de stroom in. Het prijsniveau zal lager liggen dan op de Grote Markt. Beneden de 2 euro voor een glaasje bier Ervaring genoeg: hij begon zijn Goese horecaloopbaan met De Bocht in de Bocht van Guinea. Daarna zat hij in het voormalige Ruimzicht ('s-Heer Hendrikskin deren), Murphy's Corner (nu café De line up is te gek, licht en geluid zijn superen de ontvangst hartelijk lijk perfect", zegt medeorganisator Jeroen Botty daags na het evene ment. De driehonderd VIB-tickets (Very Important Beachboomers, Jack's) en Le Clochard op de Vlas- markt. „Bij Le Clochard kwam al tijd wel wat jeugd", zegt Verburg. „Die vragen steeds of ik weer wat ga beginnen. Ik zie de Kerkuul als een leuk opstapcafeetje. Het prijsniveau zal lager liggen dan op de Grote Markt. Dat durf ik wel te zeggen. Beneden de 2 euro voor een glaasje bier. Daar zullen niet zoveel cafés blij mee zijn, maar dat moeten ze zelf weten. Ze prijzen zichzelf alle maal de markt uit. Maar ze moeten ook wel, want ze betalen allemaal een tophuur." Als de vergunningen rond zijn, begint Verburg met de inrichting. Naast de bar komen er zitplaatsen, de toiletten komen boven. Rond september hoopt hij te kunnen openen. „Zes dagen per week, zon dag wordt de sluitingsdag." red.) waren ook dit jaar weer snel uitverkocht. Niet goedkoop, maar wel gratis hapjes en drankjes, een eigen entree en toilet. „Daar is echt vraag naar, ieder heeft zo zijn eigen reden daarvoor. De een wil niet in de drukte staan, de ander is voordeliger uit qua drankjes en weer een ander wil af en toe even kunnen gaan zitten." In totaal bezochten ruim 6200 mensen Beachboom. Er waren volgens Jeroen geen noemens waardige incidenten. „Ik ben dik tevreden, op naar volgend jaar maar weer." 'S-HEERENHOEK Na maanden verbouwen is café 't Klompekot bij 's-Heerenhoek vrijdag her opend. Het pand, dat vorig jaar zijn deuren sloot, heeft met Kees Kik en Koen Stokx twee nieuwe ei genaren. Gerard Nagelkerke staat achter de toog van 't Klompekot, dat zes dagen in de week open gaat. 's Maandags is het café ge sloten. Nadat moeder en dochter Willy en Petra van Tatenhove in mei vorig jaar als uitbaters stop ten, kwam het karakteristieke gebouwtje aan de 's-Heeren- hoeksedijk leeg te staan. maandag 13 augustus 2018 Beachboom onder de blauwe hemel Publiek van deze tweeëntwintigste Beachboom in Scharendijke in de dresscode Into the blue. foto dirk--jan gjeltema Mariska den Hartog Scharendijke De Goese binnenstad is binnen kort een café rijker. In het pandje naast de Grote Kerk en tegenover café Jacks, begint Peter Verburg na de zomer De Kerkuul. Michiel Bouwman Goes -Peter Verburg - Steven Jansen, dj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48