Liere haar opa weer genieten Bouwman slaakt een zucht van opluchting 13 VanAnrooijis ook de sterkste in sprinttriatlon achtjarige bij de pony's begon mijn grootste fan en was altijd aanwezig als ik ergens moest rijden. Zijn ge zondheid laat dit nu niet meer toe. Maar tijdens deze wedstrijd kon hij mij hier, dicht bij huis, vanaf het terras weer eens zien rijden." Van Liere heeft veel paarden om te rijden, dus moet ze voor wed strijden keuzes maken. „Duval's Sir Rollo is van Jan-Kees van der Endt uit Kruiningen en mijzelf. De ruin Hartsuijker is nog jong en het leek me goed om tijdens deze wedstrijd ervaring op te doen. Het bleek de juiste keuze. Ze hebben hier allebei goed gelopen. Ik ben tevreden." Verrassing De verrassing van het Zeeuws kam pioenschap was ongetwijfeld Sa- mantha Miltenburg uit Ritthem, met de pas vierjarige merrie Ja- trichta. De combinatie wist zich in L2 nipt voor de finale te plaatsen, maar ging op de valreep met de titel aan de haal. „Dit had ik totaal niet verwacht. Het verschil in de voor ronde was klein, maar Kim Alting en Anniek van Schaik waren, ook voor mij, de huizenhoge favorie ten", vertelde Miltenburg. „Ik ben ook heel ontspannen aan mijn proef begonnen, want ik had niets te verliezen. De druk lag bij de con currentie en dat pakte goed uit. Mede dankzij mijn paard. Jatrichta liep een fanatische proef." Vorig jaar maakte ze haar samen met Cees Wisse zadelmak. „Voor de Ibob-test (sportaanleg jonge paarden) slaagde ze met hoge cijfers en werd ze meteen een Ster. Na de Ibob hebben we haar meteen weg gezet en er een veulentje mee ge fokt. Nadat ze het veulen heeft ge kregen, hebben we haar even de tijd gegeven om bij te komen. Eind april hebben we de draad weer opgepakt en ik reed er zo mee weg." WUUSTWEZEL Een week nadat ze als wielrenster de Eronde- gemse Pijl voor nieuwelingen meisjes won, liet Shirin van An- rooij weer zien ook op de triatlon uitstekend uit de voeten te kun nen. De 16-jarige inwoonster van Kapelle, die uitkomt voor het Ce- cemel-Sportoase triatlonteam van Mare Herremans, pakte de overall winst in de sprinttriatlon in het Belgische Wuustwezel. Na een sterk zwemonderdeel, waarbij Van Anrooij in de kop groep van vier uit het water kwam, reed ze bij de 20 kilometer fietsen al snel solo op kop. Tijdens de afsluitende 5 kilometer lopen bouwde ze haar voorsprong ver volgens nog verder uit. Van An rooij had aan de aankomst een voorsprong van 53 seconden op de Belgische Karen Steurs. De 27-jarige Bouwman, die op Cyprus eerder twee seizoenen bij Enosis Neon Paralimni voetbalde, stond sinds medio 2016 onder contract bij Ermis. Afgelopen sei zoen miste hij de eerste maanden door een zware knieblessure. In januari maakte hij zijn rentree. In de voorbereiding op dit seizoen trainde Bouwman gewoon mee, al deed hij dat wel met tegenzin. „Ik probeerde al twee maanden mijn contract te laten ontbin den", legt Bouwman uit. „Eerst wilde de club me absoluut niet la ten gaan. Misschien hebben ze deze week aan mijn gezicht ge zien dat ik er wel klaar mee was, want donderdag kreeg ik te horen dat ik mijn ontbindingspapieren kon krijgen. Het bedrag dat ik meekreeg was eigenlijk te laag, maar ik ben akkoord gegaan. Om er vanaf te zijn." Afwachten De middenvelder hoopt nu op korte termijn bij een andere club aan de slag te kunnen, op Cyprus of in een ander land. „Er spelen nu al wat dingen. Ik moet even af wachten wat er gebeurt maar ik hoop snel ergens anders te kun nen gaan voetballen", aldus Bouwman, die met zijn vriendin en hun dochter op het eiland in de Middellandse Zee woont. grasveld schudde Dennis de Nooi- jer met zijn hoofd. De trainer van Hoek kon over de eerste helft - toen er een team stond dat in grote lijnen zijn eerste basiself zal vor men - redelijk tevreden zijn. „De organisatie was goed", zei De Nooijer. „Na de drinkpauze waren we heer en meester. Halverwege hadden we eigenlijk met 2-0 voor moeten staan. We verzuimden toe te slaan." Met vijf andere spelers binnen de lijnen liet Hoek in de tweede helft ineens een heel ander gezicht zien. „Het was heel matig, romme lig ook", vond De Nooijer. „We deden maar wat. De aanvallers van Goes heb je voor rust niet gezien. Dat was in de tweede helft anders. Goes bleef vanuit de organisatie spelen, wij niet." Bij de gelijkma ker werd te laat geanticipeerd op de loopactie van Remon de Vlie ger, bij de 2-1 van Steve Schalkwijk was de organisatie ver te zoeken. Wat ook opviel: het slechte spel zorgde voor veel onderlinge frus tratie. Jonathan Constansia had drie assists achter zijn naam kun nen hebben, omdat hij medespe lers bediende. Maar onder andere Sidy Ceesay faalde in de afwer king. De Nooijer: „We hebben een groep goede voetballers bij elkaar. Die willen winnen en dan is het logisch dat er gezeurd wordt. Dat vind ik niet zo erg. Alleen moet je je niet uit je spel laten halen. Het moet niet de overhand gaan krij gen." Eén ding is voor de trainer inmid dels duidelijk: als er afspraken worden gemaakt, moeten die ook worden nagekomen. De spelers die dat niet doen, kunnen naast De Nooijer op de bank komen zit ten. „In de tweede helft wilde de één druk zetten, terwijl een ander juist inzakte. We moeten wat minder praten en meer doen. Dat gaan we deze week nog eens dui delijk maken." manier doen. Tegenstanders pro beren te verrassen." Als iedereen doet wat hij moet doen, kan Goes een eind komen. Dat maakte de tweede helft wel duidelijk. Hoek: 'In tweede helft deden we maar wat' Naast het inmiddels lege kunst- het soms nog wat te snel, heeft Veenstra gemerkt. „Maar dat komt wel." Hij weet hoe hij komend sei zoen met zijn ploeg het verschil moet maken in de derde divisie. „Bij onze tegenstanders zie ik alle maal grotere selecties, met oudere spelers en meer ervaring. Dan moeten wij het dus op een andere maandag 13 augustus 2018 Pim Bouwman is op zoek naar een nieuwe club. De uit Oost- Souburg afkomstige midden velder heeft zijn contract bij het Cypriotische Ermis Aradip- pou laten ontbinden omdat hij het gezeur helemaal zat was. „Er werd van alles beloofd. Morgen, kreeg ik dan te horen. Maar de volgende dag ge beurde er weer niks." Barry van der Hooft Aradippou verder te zijn dan Hoek Duel tussen twee doelpunten makers bij het oefenduel Goes- Hoek. Rik Impens (links, goed voor de 0-1) schermt de bal af terwijl hij op de huid wordt geze ten door Goes-middenvelder Remon de Vlieger, die de 1-1 maakte, foto johan van der heijden «MM» A Dinja van Liere in actie tijdens het Zeeuws dressurkampioen schap. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41