Harmes geeft in Wolphaartsdijk weer eens vol gas .1 Tijdens het ZK laat Van 12 OEFENDUEL DERDEDIVISIONISTEN Bij de ploeg die met 2-1 wint is alles wel zo'n beetje duidelijk, bij de andere ploeg nog niet. Zaterdag wacht voor beide clubs de eerste test, in de KNVB beker. De in korte tijd door Diederik Geijs opgezette '15 van Wol phaartsdijk' had met een totaal van 150 deelnemers niet te klagen. Vooraf werd stilgestaan bij het overlijden van Adrie Verstelle, or ganisator van de oorspronkelijke '15 van Wolphaartsdijk'. Na het startschot, door oud winnaar John Vermeule, ging het gas erop. Harmes was na de door komst in de eerste ronde in de Oostkerkestraat al uit het zicht. Roy Werner en Martijn de Kok (die net de hoek om kwamen), Wim van Sparrentak, Martijn de Kok en Edwin de la Ruelle konden alleen maar hopen op een terugval van Harmes. Die hield het tempo echter hoog en had zo'n tien mi nuten per ronde nodig. Idool De Kok („Ik voel me weer hele maal thuis in mijn geboortedorp") kon zich terug knokken naar de tweede plek, waar Werner terug viel naar plek vijf. Zeeuws-Vla ming De la Ruelle verzekerde zich van de derde plaats, nipt voor Van Sparrentak. Harmes bekende te hebben ge noten van de nieuwe '15 van Wol phaartsdijk. „Het is een leuk par koers en ik vind het geweldig dat mijn idool John Vermeule het startschot gaf', zei de winnaar. Monica Sanderse, die in voorbe reiding is voor de hardloop3daagse en de Kustmarathon, kon in een groepje met mannen haar 15 kilo meter afleggen in een tijd van 59 minuten en 43 seconden. Het was een tijd waar de winnares vooraf op had gehoopt. Paola van Gilst, eveneens deel uitmakend van een groepje mannen, liep in het begin op plaats drie achter Ada Geuze. De laatste verloor uiteindelijk zes minuten op Sanderse en moest drie minuten toegeven op Van Gilst, die in voorbereiding is op de marathon van Berlijn. Ik vind het geweldig dat mijn idool John Vermeule het startschot gaf Na de 15 kilometer was het tijd voor de kortere afstanden. De winst op de 9 kilometer ging naar Francois van Dijke. Hij hield Ru ben Boutens, de wereldkampioen karten, achter zich. Bianca Steijn was de snelste vrouw op de 9 kilo meter. Jan-Julius Dijke bleef op de zes kilometer de eerste vrouw Sanne de Baar ruim voor. Op de drie kilometer kwam Remco de Baar als eerste over de meet voor buurthuis De Griffioen, net voor Natalie Sinke. Dankzij het succes van de nieuwe editie van de '15 van Wol phaartsdijk' is het zeer waar schijnlijk dat de wedstrijd volgend jaar weer een vervolg krijgt, liet or ganisator Diederik Geijs na afloop weten. om m Als er zeshonderd man publiek op een oefen wedstrijd afkomt, dan moet je die men sen wat bieden. Het duurde even voordat de spelers van Goes en Hoek dat zaterdag middag door leken te hebben. In de eerste helft werd het niveau van de derde divisie niet gehaald, de laatste fase voor rust was alleen van de zijde van Hoek redelijk te noemen. Goes bracht veel te wei nig, maar in de tweede helft waren de rollen omgedraaid. De thuisploeg was feller en greti ger, scoorde twee keer - via Remon de Vlieger en Steve Schalkwijk - en trok zo aan het langste eind (2-1). De overwinning en vooral de uitvoering in de tweede helft ga ven Goes een boost. Bij Hoek stap ten veel spelers op het oog makke lijk over de nederlaag heen, terwijl anderen zich juist wél zorgen maakten. De vernieuwde selectie is nog geen geheel. De speldisci- pline moet snel beter worden. Goes: Vasthouden aan spelprincipes Goes-Hoek was een oefenduel, maar ook een prestigestrijd, bena drukte Rogier Veenstra na afloop. „Als de twee hoogst spelende clubs van Zeeland tegenover elkaar staan, mag je dat wel zo noemen, vind ik. De wat jongere gasten van ons tegen zeg maar de wat oudere generatie, met jongens als Gert- Jan van Leiden, Lionel Fitsch, Kyle KARAKTERISTIEKE Doesburg en Jonathan Constansia. Ik proefde echt dat mijn spelers graag wilden winnen." Na de drinkpauze in de eerste helft had Goes het moeilijk, in de tweede helft liet het een ander gezicht zien. Veenstra: „We houden vast aan onze spelprincipes binnen aanvallen, verdedigen en omscha- De vijf secondenregel zat er ook weer heerlijk in kelen. De afgelopen weken hebben we het druk zetten vanuit de to- positie getraind. Dat zag ik nu weer terug. Ik weet nu ook dat drie man achterin in balbezit meer dan genoeg is. En de vijfsecondenregel zat er ook weer heerlijk in." Zijn spelers moeten, zodra Goes de bal kwijt is, deze binnen vijf seconden weer heroveren. „Tijdens de rust heb ik ook benadrukt dat we niet m m m f voorspelbaar moeten worden. Niet alleen maar positiespel spelen, maar de bal ook achter de verdedi ging van Hoek leggen. Dan vind ik het mooi als dat ook gebeurt en we er twee keer uit scoren. Als jongens zonder bal gaan lopen, maken ze het andere spelers makkelijker." Voor sommige nieuwe spelers gaat Met een Kür op muziek om kippen vel van te krijgen zorgde het zeven tienjarige talent Suzanne Kleijwegt uit Heinkenszand, met de merrie Finnlanderin KS, voor een schitte rende afsluiting van de provinciale titelstrijd. In de klassieke proef van Z2 stuurde Van Liere de met veel ex pressie in de benen en souplesse door het lichaam bewegende Hart suijker in de fraaie arena van het Hippisch Centrum De Kroo naar de overwinning (73,824). De interna tional uit Werkendam sloeg daar mee een gat van 4,5 procent met Kleijwegt en de koffïevos Finn- lannderin. In de Kür danste Kleij wegt met de fraaie score van 78,250 procent naar een overtuigende overwinning. Het bleek niet vol doende voor de Zeeuwse titel. Op muziek van Daddy Yankee danste Van Liere met de zesjarige Johnson- nazaat naar de tweede plaats (76,375) en was daarmee wél zeker van het kampioenschap. Spïce Girls In het ZZ-Licht sleepte Van Liere, met de ruin Duval's Sir Rollo, met overmacht de titel in de wacht. In de klassieke proef liep ze met de zesjarige Romano-zoon met een straatlengte voorsprong naar de overwinning (72,357). In de Kür danste de combinatie op de muziek van de Spice Girls andermaal naar een afgetekende zege (76,250). De voorsprong in het overall klasse ment op zilveren medaillewinnaar Julia Bouthoorn uit Vogelwaarde met de ruin Cassanove bedroeg maar liefst 13,5 procent. „Ik woon in Werkendam en heb Amazone uit Werkendam slaat op twee fronten toe daar nu een eigen dressuurstal, maar ik ben en blijf een Zeeuwse. Daarom wilde ik ook aan het Zeeuws kampioenschap mee doen", maakte Van Liere haar ver rassende deelname aan de provin ciale titelstrijd duidelijk. „Ook wilde ik hier aanwezig zijn voor mijn opa. Hij is al vanaf dat ik als maandag 13 augustus 2018 PM Erwin Harmes was in 1999 nog een tiener toen de laatste '15 van Wolphaartsdijk' gewonnen werd door Niels Koole. In de re make stond er geen maat op de Middelburger, die na vijftig mi nuten en dertig seconden de winst binnenhaalde. Harmes bleef wel ruim boven het par koersrecord van Tony Dirks. Monica Sanderse hoefde deze keer niet met Monique Ver- schuure af te rekenen en fi nishte als eerste vrouw net onder het uur. Sjaak Sinke Wolphaartsdijk -Erwin Harmes r<*\ r^Jr - j - A Erwin Harmes passeert de kerk in Wolphaartsdijk en dendert door richting de winst, foto johan van der heijden Goes laat zien iets Barry van der Hooft Goes Goes-Hoek 2-1 (0-1). 45. Rik Impens 0-1, 53. Remon de Vlieger 1-1, 75. Steve Schalk wijk 2-1. Scheidsrechter: G. de Pater (Krabbendijke). Gele kaart: Ruben Hollemans (Goes), Jelle Klap, Marijn Wijk- huijs en Jonathan Constansia (allen Hoek). Aantal toeschou wers: 600. -Rogier Veenstra Dinja van Liere uit Werkendam maakte op het Zeeuws dres- suurkampioenschap in Nieuw en Sint Joosland de verwachtin gen waar. De voormalig inwoon ster van Kapelle pakte in het ZZ- Licht de titel met de ruin Duval's Sir Rollo en deed dat in Z2 met voshengst Hartsuijker. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40