O CD 11 Van 't Westende is opnieuw snel klaar Braaf hart komt met de schrik vrij Drie Zeeuwse zeges in Belgische Irail Argentijn wint HZ-schaaktoernooi Sandro Mareco maakt zijn favorietenrol waar tijdens het HZ-toernooi. Hij pakt de titel af van zijn kameraad Eduard Iturrizaga Bonelli. Judoka Sam van 't Westende uit Vlissingen vond zaterdag bij de Grand Prix van Boeda pest al in de tweede ronde zijn meerdere. Hij ging onderuit tegen de zeer ervaren Hongaar Miklós Ungvari. Van 't Westende (-73 kilo) won in zijn openingspartij nog wel van de Duitser Robert Barwig, die het ene na het an dere strafje kreeg. In het tweede duel scoorde niemand binnen de reguliere tijd. In de ver lenging - golden score - sloeg Ungvari vlug toe met een waza-ari. Voor de Walchenaar was de snelle uitschakeling weer een grote te leurstelling. Al maanden komt Van 't West ende niet ver, terwijl het olympisch kwalifica tietraject al is begonnen. VC Vlissingen ging zaterdag in het oefenduel met derdedivisionist Stedoco met 0-1 onder uit. Het enige doelpunt kwam na acht minu ten op naam van Benjamin van Wanrooij, die profiteerde van een fout van Vlissingen-doel- man Rick Balk. Tien minuten voor rust leek Shannon Braafhart een zware blessure op te lopen. De centrale verdediger van Vlissingen beging zelf een overtreding en raakte daarbij op het eerste oog lelijk geblesseerd. Er werd gevreesd voor een scheenbeenbreuk. Braaf- hart werd per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis en daar werd duidelijk dat hij geen breuk heeft opgelopen. Vandaag moet Braaf- hart zich opnieuw in het ziekenhuis melden. Treffer Zeeuwse atleten waren zaterdag superieur tij dens de Trail des Fantomes in de Ardennen. Ze boekten overwinningen op drie verschil lende afstanden. Huub van Noorden uit 's- Heer Abtskerke bleef op de 50 kilometer ie dereen voor. Na een race met veel hoogteme ters kwam hij aan in 4.39.19 uur. De Bevelan der had een marge van bijna twee minuten op de nummer twee. Op de 33 en de 14 kilometer waren de zeges voor de Vlissingers Tim Pleijte (2.49.57) en Tim van de Broeke (1.02.09). Mirthe Overkamp (1.19.56) werd bij de vrou wen vierde. Ook zij komt uit Vlissingen. Triatlon Gemoedelijk zitten ze naast elkaar aan een tafel in het atrium van de HZ University of Applied Sciences. Links de Argentijn Sandro Mareco, die tijdens zijn eerste deelname aan het HZ-schaaktoernooi met een de zege voor zich heeft opge ëist. Rechts de Venezolaan Eduard Iturrizaga Bonelli, die tweede is geworden en zijn vorig jaar ver kregen titel daardoor kwijt is. Aan niets is te merken dat de twee Zuid-Amerikanen een week lang eikaars grootste concurrenten zijn geweest. Samen babbelen ze nog even na, in afwachting van de prijsuitreiking. Het ziet er gezellig uit. Een glimlach hier, een grijns daar. Van rivaliteit lijkt absoluut geen sprake. Later, als de prij zen zij n verdeeld, komt de aap uit de mouw. Terwijl winnaar Mareco trots op de foto gaat met de enorme beker, doet uit tredend kampioen Iturrizaga Bo nelli zijn verhaal. „Sandro en ik zijn goede vrienden", legt hij uit. Ster ker nog: de Venezolaan is er zelf verantwoordelijk voor dat hij zijn titel kwijt is. „Ik heb hem gevraagd mee te komen naar dit toernooi." „Eduard zei tegen me dat alles in Vlissingen erg goed geregeld is, dat dit een fijne plek is om te schaken", vertelt Mareco, als hij even kort tijd heeft. Er willen namelijk veel men sen met hem op de foto. De Argen tijn is in een week tijd uitgegroeid tot een grootheid in Vlissingen. Hij geniet er zichtbaar van, zoals hij ook van de dagen daarvoor heeft genoten. „Dit was mijn eerste keer in Nederland en ik vond het fantas tisch." Dit was mijn eerste keer in Nederland en ik vond het fantastisch Mareco ging het HZ-toernooi in als de grote favoriet. Meer dan 240 schakers stonden er op de startlij st, maar niemand kon een hogere ra ting overleggen dan hij. Zelfs zijn vriend Iturrizaga Bonelli niet, al is het verschil erg klein. De één heeft een ranking van 2643, de ander staat op 2640 punten. Zo'n ranglijst geeft natuurlijk geen garanties voor het verloop van een toernooi, maar ook in de prak tijk is het tweetal tijdens de 'HZ- week' in Vlissingen nauwelijks bij te houden. Mareco en Iturrizaga Bonelli schaken allebei 7.5 punt bij elkaar. Alleen Nederlander Roeland Pruijssers lukt dat ook. Op basis van weerstandpunten- er wordt bij een gelijke stand gekeken wie de sterk ste tegenstanders heeft getroffen - worden de twee vrienden echter één en twee. Vliegtickets Het is deze zaterdag dus Zuid- Amerika boven in Vlissingen. De enige twee aanwezige schakers van dit continent bezetten de hoogste twee plaatsen. Iedereen hebben ze achter zich gelaten, ook het grote aantal Aziaten. Is schaken zo groot in Zuid-Amerika dat ze zulke goede spelers afvaardigen? „Nee", ant woordt Mareco. „Het liefst zou ik vaker in Europa spelen. De vlieg tickets zijn alleen erg duur." Maar Vlissingen heeft zijn hart gestolen. De kans is groot dat de Ar gentijn volgend jaar terugkeert. Ook Iturrizaga Bonelli is enthou siast, hoewel hij zijn titel heeft ver loren. „Volgend jaar ben ik er weer bij", zegt hij met een glimlach. „Ik heb een leuke week gehad en lekker geschaakt. Het is jammer dat ik niet weer kon winnen, maar ik ben niet heel erg teleurgesteld." Hij gunt het zijn vriend Mareco, die deze week de sterkste is ge weest. Zes keer wint de Argentijn en drie keer speelt hij remise, waar van één tegen zijn kameraad Iturri zaga Bonelli. Het levert hem de be ker op, die tot zijn verbazing niet mee mag naar Argentinië. „Hij is ook wel erg groot", realiseert hij zich later. „De organisatie heeft be loofd er goed voor me op te passen en ze gaan mijn naam erin laten graveren." De eer gaat wel weer mee naar Zuid-Amerika, alleen deze keer naar een ander land. maandag 13 augustus 2018 PM JUDO VOETBAL De onfortuinlijke Shannon Braafhart jr. wordt afgevoerd, foto lex de meester ATLETIEK Joannathan Duinkerke zette dit weekend zijn zegereeks voort. De ID-renner uit Kapelle, die vorig weekend twee overwinningen boekte, was ook in Zevenbergen de sterkste. Duin kerke ging meteen na de start in de aanval en kreeg Davy Mertens uit Oudenbosch mee. De Brabander maakte het Duinkerke vervolgens behoorlijk moeilijk. Het tweetal bleef tot de fi nishlijn vooruit en dus moest opnieuw een spurt de beslissing brengen. Daarin toonde Duinkerke zich weer de sterkste. Edwin Raas uit Hulst eindigde als zevende. Bij de vrouwen greep Irma van Duijn uit Schoondijke opnieuw een overwinning. Ze ging mee met de manne lijke deelnemers en reed daarmee de concur rentie op achterstand. 1 Rick van Dron- gelen (foto) maakte gister middag zijn eer ste officiële tref fer in het shirt van Hamburger SV. De negen tienjarige verde diger uit Axel kopte in het uit- duel met SV Sandhausen de 0-2 binnen. HSV won het tweede duel in de 2. Bundesliga uit eindelijk met 0-3 en pakte daar mee de eerste driepunter van dit seizoen. Vo rige week werd er met 0-3 ver loren in de derby tegen Holstein Kiel. Atleet Chris Steenbakker is 26ste geworden op de sprinttri atlon tijdens het Europees kam pioenschap agegroup in Glasgow. De 21- jarige inwoner van 's-Heeren- hoek deed mee in de leeftijdsca tegorie 20 tot 24 jaar. O Cl Winnaar Sandro Mareco met de beker, die niet mee mag naar Argentinië. Rechts zijn vriend en num mer twee Eduard Iturrizaga Bonelli, links nummer drie Roeland Pruijssers. foto lex de meester Geen rivalen, maar boezemvrienden Daniël Vervelde Vlissingen -Sandro Mareco (31)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39