Met overmacht Weggeblazen door Britse, maar tevreden met zilver Ontspannen naar het brons Zilver voor de dames 8 ATLETIEK EK IN BERLIJN Het regende voor Nederland medailles in het laatste weekeinde van de EK atletiek in Berlijn. Sifan Hassan zorgde voor de uitschieter met het eerste en enige goud, als stralend middelpunt van de oranje equipe. SCHIPPERS, 200 METER HASSAN, 5000 METER DE WITTE, 400 METER 4X100 VROUWEN maandag 13 augustus 2018 Geen goud dit toernooi voor Dafne Schippers. Zij is deze week als snelste Europese onttroond door de Britse Dina Asher- Smith, die haar na de 100 meter woensdag ook op zaterdag wegblaast op de 200 meter met een ver bluffende 21,89. Schip pers toont zich tevreden met het zilver in 22,14, veruit haar beste tijd dit seizoen op het onderdeel. „Ik heb geen invloed op wat zij doet en zij loopt op dit moment gewoon on tiegelijk hard", zegt Schippers over de Britse. Zelf zegt ze vertrouwen te hebben dat ze terug- groeit naar haar topni veau. „Ik weet zeker dat ik weer terugkom met zulke tijden, alleen moet ik daar blijkbaar geduld voor heb ben. Ook al heb ik geen goed voorseizoen gehad, ik zorg er toch altijd weer voor dat ik er sta als het moet. Ik merk dat ik elke wedstrijd harder loop en heb nog een aantal wed strijden te gaan. Ik denk dat dit een mooie bekro ning is." Oranje medailleregen in Pim Bijl Berlijn FOTOEPA De 400 meter is een bruut on laat ik het zien in een EK-finale. derdeel. In het slot sterven de lo- Dit is bizar!" pers bij wie het melkzuur zowat uit de oren spuit. Alleen is dat bij Lisanne de Witte totaal niet zichtbaar. „Mensen worden altijd boos, omdat ze denken dat ik niet moe ben", zegt de stralende atlete za terdagavond, wan neer ze in de voor haar zo kenmerkende stijl naar het brons is gelopen. Bijzonder ontspannen ogend verbetert ze haar nationale record naar een tijd van 50,77. Ze moet alleen de Poolse winnares Swiety- Ersetic en de Griekse Maria Belibasaki voor laten. Het voelt als een internationale doorbraak. „Ik was bloedzenuwachtig. Tot dit moment lukte het voor mij nog niet op toernooien. En nu Het is een klein wonder dat ze de hartstochtelijke aanmoedigin gen van haar zus Lisanne de Witte niet heeft gehoord. Die schreeuwt op de tribune Berlijn bij elkaar. Zij was zelf in de series uitgeschakeld, maar is compleet door het dolle heen na het brons van haar oudere zus. Met vier vrouwen bijna op gelijke hoogte ont spant zich op het laat ste rechte stuk een zeer spannende finale van de 4x100 meter. De nipte voorsprong is voor Naomi Sedney in het oranje. Maar dan is daar de turbo van Asher-Smith, de sprint koningin van dit toer nooi, die naar haar derde gouden medaille sprint. Sedney trekt nog altijd goed door, ook nadat ze is voorbijgestreefd door de ongenaakbare Britse. Kort daarna viert ze de tweede plaats met Dafne Schippers, Marije van Hunestijn en Jamile Samuel. Met een uit stekende race in 42,15 eindigen ze op gepaste afstand van de Britse ploeg (41,88). Voor Sa muel is het zilver haar tweede medaille van deze EK, Schippers brengt haar totaal op drie. A Het zilveren kwartet, fotoap Zelfs als een rivale denkt 400 meter voor het einde dat de race een rondje korter duurt, is Sifan Has san nog niet te verras sen. Het was misschien wel het meest bizarre beeld van deze EK: een klassiek gevalletje 'Hil- bert, je moet nog een rondje', maar dan vertolkt door de Keniaans-lsraë- lische Lornah Chemtai Salpe ter. Tussen 500 en doet ze er werkelijk alles aan om Hassan nog voor bij te snellen. Maar het tempo van de Neder landse ligt te hoog. En, waar Salpeter stopt (om luttele seconden later haar fout in te zien en verder te lopen), trekt zij wél door. Wat heet: met 14.46,12 zet Hassan een nieuw kampioenschaps record neer. Het goud op de 5000 meter is van haar na een bijzonder Uitmuntende kampioene: Sifan Hassan won met een kampioenschapsrecord, fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36