Standard morst in aanloop naar Ajax-uit Klopp spiegelt zich in strijd met ManCity aan bokser Balboa AS Trencin in vorm, FC Basel blijft kwakkelen 7 Liverpool voert meteen de ranglijst aan in de Engelse Premier League Het zal de hype ronddetitelkansen van de Reds verder doen groeien. 'Trying hard now, it's so hard now, trying hard now' uit Gonna Fly Now, het nummer uit de filmcyclus rond de Amerikaanse bokser Rocky Bal- bao, klonk voor de aftrap van Liver- pools eerste Premier Leagueduel van dit seizoen, thuis tegen West Ham United (4-0), uit de speakers van Anfield. Het was een verwij zing naar een nu al beroemde uit spraak van trainer Jürgen Klopp. De Duitser vergeleek Liverpool deze week met Rocky. Manchester City was volgens hem Ivan Drago, de ij zige kampioen. Klopp zette Liverpool neer als underdog, maar liet aan de goede verstaander merken te geloven in de eerste landstitel in 28 jaar. Rocky maakte zich onsterfelijk door op miraculeuze wijze uiteindelijk al tijd te winnen. Dat de Reds weieens in de voetsporen kunnen gaan tre den van het alter ego van acteur Sylvester Stallone, leeft zeker bij de supporters op Anfield. Dit kan én moet hun jaar worden. Georginio Wijnaldum (27), be kend met de thematiek van de films, deelt in het optimisme onder de achterban. „Ik heb er een goed gevoel over", zei hij gisteren. De middenvelder nuanceerde de ge spierde taal van Klopp wel enigs zins. Net als Rocky, zo gaf hij aan, wacht Liverpool een slopend ge vecht. „We moeten niet nu al jui chen, je kan de competitie niet op de eerste speeldag winnen." Uitputtingsslag De verrichtingen van Liverpool op de transfermarkt geven aan dat de club zich wapent voor een uitput tingsslag. Voor ruim 180 miljoen euro kwamen Naby Keïta (RB Leip- zig), Fabinho (AS Monaco), Xher- dan Shaqiri (Stoke City) en doel man Alisson Becker (AS Roma). Het kwartet zorgt voor extra con currentie, maar ook voor broodno dige opties. Juist daaraan schortte het vorig seizoen. Liverpool kon blessures amper opvangen. De kwaliteitsinjectie betaalde zich voor eigen publiek meteen uit. Vooral Alisson maakte indruk. De Braziliaan oogt als een kooivechter. Groot, sterk en voor de duvel niet bang. Een tegenpool van Loris Ka- rius, die opzichtig blunderde in de verloren Champions League-finale tegen Real Madrid (3-1). De Brazili aan zorgde bij zijn debuut voor rust in de defensie, waarvan Virgil van Dijk (27) de spil vormt. „Een uitstekende keeper", ver telde de Oranje-aanvoerder. „Een perfecte start. Vier goals én de nul gehouden." Zonder te hard van sta pel te willen lopen, uitte hij de am bitie van zijn club. „We willen kampioen worden. Prijzen pakken. Wijnaldum en Van Dijk hebben goed gevoel over transfers en titelkansen Dat moeten we durven uitspreken. Of ik een tweestrijd met City voor zie? We moeten elke week zo spe len. En geen tel verslappen." Dode mus Tegen West Ham liet Liverpool zien om te kunnen gaan met de hoge verwachtingen. De fans lijken zich voor het eerst in bijna drie de cennia niet blij te maken met een dode mus. Zelfs bij een 4-0 voor sprong, dankzij goals van Mo Salah, Sadio Mané (2x) en Daniël Stur- ridge, bleef de ploeg bij de les. Deze concentratie vormde mogelijk het belangrijkste winstpunt ten op zichte van vorig jaar. Liverpool ver speelde door lichtzinnigheid han denvol punten. Dit lijkt, in de woorden van een fan op Twitter, het sterkste Liver pool in dertig jaar. BUITENLANDS VOETBAL BELGIË ENGELAND Tegen promovendus Cercle Brugge bleef het op een 0-0 gelijkspel steken. Net als Ajax-trainer Erik ten Hag tegen Heracles (1-1) schudde ook Michel Preud'homme zijn elftal eens flink door elkaar na het heenduel van dinsdag in Luik. Verdedigers Collins Fai en Christian Luyindama, midden velder Razvan Marin en aanval lers Mehdi Carcela en Orlando Sa namen allemaal plaats op de bank. Daardoor mochten onder anderen Sébastien Pocognoli (ex-AZ) en spits Renaud Emond, dinsdag nog maker van de 2-2, in de basis starten. Met al die nieuwe gezichten speelde Standard weinig klaar, waardoor beide teams na drie duels op vijf punten staan. Voor Standard is het na de 0-0 bij Waasland-Beveren al het tweede doelpuntloze gelijkspel op een rij. derde voorronde van de Europa League (4-0) in de Slowaakse com petitie een passend vervolg gege ven met winst bij MSK Zilina (3-2), met twee goals van Joey Sleegers. Donderdag wacht de return in de Kuip. In aanloop naar de return met Vitesse donderdag heeft FC Basel thuis een moeizame zege op FC Sion behaald (3-2). Het verspeelde een 2-0 voorsprong, maar won als nog. De Zwitsers verdedigen don derdag thuis een 1-0 voorsprong. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND maandag 13 augustus 2018 GO 'Rocky' Liverpool deelt eerste tik uit Mohamed Salah zet Liverpool al vroeg op 1-0, thuis tegen West Ham United (4-0). fotoreuters Geert Langendorff Liverpool KAA Gent - Waasland-Beveren 4-1 Charleroi - Anderlecht 1-2 KV Oostende - Racing Genk 0-2 Moeskroen - Antwerp 0-1 Zulte Waregem - KAS Eupen 4-0 STVV - Sporting Lokeren 1-1 Standard Luik - Cercle Brugge 0-0 Club Brugge - KV Kortrijk 3-0 Anderlecht 3-9 Charleroi 2-3 Club Brugge 3-9 KV Oostende 3-3 Racing Genk 3-7 STVV 3-3 Antwerp 3-7 Waasland-B. 3-2 Zulte Waregem 3-5 Sp. Lokeren 3-1 Cercle Brugge 3-5 Kortrijk 3-1 Standard L. 3-5 Moeskroen 3-0 KAA Gent 3-4 Eupen 3-0 Arsenal - Manchester City 0-2 Southampton - Burnley 0-0 Liverpool - West Ham United 4-0 Wolverhampton - Everton 2-2 Fulham - Crystal Palace 0-2 Bournemouth - Cardiff City 2-0 Huddersfield Town - Chelsea 0-3 Watford - Brighton Hove 2-0 Newcastle United - Tottenham Hotspur 1-2 Manchester United - Leicester City 2-1 Liverpool 1-3 Burnley 1-1 Chelsea 1-3 Southampton 1-1 Bournemouth 1-3 Leicester City 1-0 Crystal Palace 1-3 Newcastle U. 1-0 ManCity 1-3 Arsenal 1-0 Watford 1-3 Brighton Hove 1-0 ManUnited 1-3 Cardiff City 1-0 Tottenham H. 1-3 Fulham 1-0 Everton 1-1 Huddersfield T. 1-0 Wolverhampton 1-1 West Ham U. 1-0 LUIK Standard Luik heeft een uiterst moeizame generale re petitie beleefd voor de return, morgen tegen Ajax, in de derde voorronde van de Champions League. ZILINA AS Trencin heeft de klin kende zege op Feyenoord in de Memphis Depay (foto) trok zijn topvorm van vorig seizoen bij Olympique Lyon direct door. De 24-jarige Oranje international plaatste zich thuis tegen Amiens achter een vrije trap op de rand van de zestien en joeg de bal ge nadeloos hard tegen de tou wen in de hoek van de keeper. Lyon won met 2-0. Bas Dost (foto) is in zijn eerste compe titieduel dit seizoen direct trefzeker voor Sporting Por tugal. Op be zoek bij Moreirense (1-3) maakte Dost, vorig seizoen gestopt bij Oranje, twee doel punten. Trainer Phillip Cocu (foto) heeft met Fener- bahpe de eerste com- petitiewed strijd in Turkije gewonnen. Thuis werd met 2-1 gewonnen van Bursa- spor, dat na een kwartier wel op voorsprong was gekomen via de in Haarlem geboren Nigeriaanse international William Troost-Ekong. Rick van Drongelen (foto) heeft met de vorig jaar voor het eerst in de clubhistorie gedegra deerde Hamburger SV de eerste zege geboekt in de Tweede Bundesliga. SV Sandhausen werd mede dankzij een goal van Van Drongelen verslagen (0-3).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35