1-1 2-0 3 bak. FOTO STANLEY GONTHA/PRO SHOTS „Die wedstrijd tegen Standard heeft een heel andere lading. Daar krijgen we de verloren punten te gen Heracles niet mee terug." Onder vuur Dat niet nee. Maar de ontmoeting met Standard is na afgelopen weekeinde tóch anders. Ook van trainer Erik ten Hag die na zijn eerste halfjaar bij de club direct onder vuur lag en derhalve snel resultaten nodig heeft. Zijn keuze om vier beoogde basisspelers, on der wie Huntelaar, rust te gunnen tegen Heracles, liep verkeerd af. Sterker, met het inbrengen van Huntelaar en Frenkie de Jong pro beerde hij de boel nog te herstel len. Juist dat maakt de keuzes in aan loop naar de wedstrijd tegen Stan dard weer moeilijker. Want in de korte tijd dat De Jong speelde, liet hij zien dat hij als centrale verde diger naast Matthijs de Ligt (een van de weinige spelers die tegen Heracles wel besefte waar het om draaide) het beste tot zijn recht komt. Daley Blind, die erg matig speelde en duidelijk ritme mist na zijn bijrol bij Manchester United, verkaste daardoor naar linksback. Ajax is al zeker van de groepsfase Europa League. Wat dat betreft gaat de vergelijking met vorig sei- zoen niet helemaal op toen Ajax helemaal geen Europees voetbal speelde. Maar ook toen begon de eredivisie in mineur. Juist ja, ook toen tegen Heracles. Toen kwam het onder Marcel Keizer niet meer goed. Juist dat scenario hopen ze in de Amsterdamse bestuurska mer ver weg te houden. De wed strijd morgen tegen Standard Luik is daarvoor een nieuwe belangrijke graadmeter. Neem Jean-Paul Boëtius, op de sfeervolle Vijverberg de gevaarlijk ste aanvaller van Feyenoord. Hij du peert zijn team door, met geel op zak, tegen een tweede kaart aan te lopen vanwege protesteren. Nota bene net nadat een ploeggenoot, Eric Botteghin, zijn tweede geel had gekregen na een iets minder domme overtreding op het mid denveld. Van Bronckhorst zal in middels de conclusie trekken dat hij Het vuur is er. Maar als het niet loopt, maak je de verkeerde keuzes. We proberen het echt niet op Boëtius kan bouwen. Zijn publieke excuses - net zoals na zijn wangedrag in Turkije - ten spijt. Maar ook voetballend maakt Fey enoord tegen De Graafschap negen tig minuten lang een apathische in druk. Ook na rust, als de Rotter dammers na de vroege ï-o van Fa- bian Serrarens móeten om de ach terstand ongedaan te maken. Robin van Persie, in de voorbereiding juist zo kwiek en scherp, loopt in Doe- tinchem met zijn ziel onder zijn arm rond. Steven Berghuis kan zich, een enkele uitspatting daargelaten, evenmin laten zien. Passend bij de rest van het gezelschap, dat tempo loos voetbalt en enkele vorm van vuur mist. Al bestrijdt Berghuis dat laatste. „Dat vuur is er. Geloof me, er is geen speler die niet wil. Alleen: als het niet loopt, maak je verkeerde keuzes. We proberen het echt." Het is een even eerlijke als wan hopige samenvatting van de man die Feyenoord er in een recent ver leden zo vaak doorheen sleepte. Op dit moment is daar geen speler toe in staat. Alleszeggend. De Rotter damse club snakt, nu Van Persie en Berghuis het even niet hebben, naar een extra kompas. Een speler die van los zand weer een stabiel bouwwerkje smeedt. Vitesse verrast nu positief Videoref keurt goal van Sol af FC Utrecht huurt Tannane ■/-' 1 maandag 13 augustus 2018 voor Standard-thuis Klaas-Jan Huntelaar ziet dat Heracles-keeper Janis Blaswich de bal voor de doellijn te pakken heeft. De spits kreeg aanvanke lijk rust van Ajax-trainer Erik ten Hag, maar moest toch aan de AJAX - HERACLES ALMELO 0-1 84. Peterson 88. De Ligt Onana 1-1 Opstellingen Blaswich Mazraoui De Ligt Droste 79. Breukers Blind Pröpper Wöber 56. De Jong Rossmann Van de Beek Van Hintum 82. Czyborra Ziyech Eiting Neres 85. Labyad Sierhuis 56. Huntelaar Kuwas 77. Van Merkel Dalmau Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 51.949 snakt naar extra kompas -Steven Berghuis (26) Feyenoord verloor in de ere divisie de laatste zes uitwed strijden tegen gepromoveerde ploegen. 1 DE GRAAFSCHAP-FEYENOORD F 31. Serrarens 1-0 90+4. Nijland 2-0 Opstellingen Jurjus Bijlow Abena St. Juste Nieuwpoort 46. Nieuwkoop Van de Pavert Botteghin (67.) Owusu Klaasen 74. Klaasen Van der Heijden Bakker Verdonk 62. Olijve Clasie Nijland Toornstra Tutuarima 80. Sinisterra Van Mieghem Vilhena 68. Narsingh Berghuis Serrarens Van Persie El Jebli 74. Vente Boëtius I (80.) Scheidsrechter: Van Boekei Toeschouwers: 12.600 EREDIVISIE Vitesse heeft zich goed hersteld van de thuisnederlaag tegen FC Basel (0-1) in de derde voorronde van de Europa League. De Arnhemmers versloegen bij de start van de eredivisie FC Groningen met 5-1 en lieten vooral in de tweede helft leuk voet bal zien. „Dit team is nog niet stabiel", sprak trainer Leonid Sloetski. „Elke wed strijd is weer een verras sing voor me. De ene keer zijn we een mooi bos, de volgende keer een drassig moeras. Dus is deze zege is heel mooi." EREDIVISIE Willem II heeft direct de gevolgen onder vonden van de invoering van de videoarbitrage in de eredivisie. In de thuiswed strijd tegen VVV-Venlo (0-1, doelpunt Danny Post) werd een kwartier voor tijd de gelijkmaker van Fran Sol (foto) afgekeurd vanwege hands. Het was de eerste keer in de eredivisie dat een doelpunt op advies van de VAR werd afgekeurd. Willem II begon het seizoen zo voor de zevende keer op een rij met puntenver lies. Twee keer werd het eerste duel gelijkgespeeld, vijf keer ging dat verloren. EREDIVISIE Oussama Tan nane voetbalt dit seizoen voor FC Utrecht. De 24-ja- rige aanvaller wordt ge huurd van Saint-Étienne. Tannane speelde in 2009- 2010 al in de jeugd van FC Utrecht. Daarna belandde hij via PSV en sc Heeren veen bij Heracles Almelo, waar hij zich in de kijker bij Saint-Étienne speelde. Tan nane verhuisde in januari 2016 naar Frankrijk en speelde daar 33 competi tieduels op het hoogste ni veau. Saint-Étienne ver huurde Tannane vorig sei zoen aan het Spaanse Las Palmas. „Met Oussama halen we een creatieve speler met snelheid in huis", zegt technisch directeur Jordy Zuidam. 'l .1:'' '".i1L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31