t 23 Met een reprise van zijn House of Horror- show neemt Hans Klok afscheid van Nederland. De illusionist (49) waagt een tweede poging in entertainment-mekka Las Vegas. „De American Dream bestaat echt!" I ls het mij niet lukt in Las Vegas, wie dan nog wel?", merkt Hans Klok na een uur praten op. Hij is, con- stateert hij zelf, Vol zelf- vertrouwen' over zijn tweede poging's werelds entertainmenthoofdstad te veroveren. Eerst nog een reprise van zijn griezelshow House of Horror en dan verhuist de illusionist opnieuw naar de Ame rikaanse gokstad. „Dat weet je nooit, hè. De enige zekerheid in de showbusiness is de onzekerheid. Maar ik heb een contract voor tien jaar getekend met MGM Stu- dios. Die hebben daar twintig casino's en zoe ken een nieuwe Mister Vegas. Uiteraard: die proberen ze vaker te vinden en dat lukt niet altijd. In dat geval kom ik eerder naar huis." „Ik pak het nu anders aan, begin bescheidener. Geen me- gazaal meer, maar een nachtclub achtige setting voor vier- a vijf honderd toeschouwers. Die zitten netjes aan tafels, krijgen wat te drin ken. Als ik een hit blijk, groei ik uiteraard door naar een grotere zaal. Die grootte kostte ons tien jaar terug de kop. Voor een beginnend artiest als ik waren zeshonderd verkochte kaarten per show eigenlijk heel verdienstelijk. Maar voor wie er was, voelde het leeg." „Hoewel het voor de producent niet erg lucratief was allemaal, heb ik die eerste poging wel als een succes ervaren. Ik heb zo genoten! De American Dream bestaat echt. Ik zat daar zomaar vijf keer bij Ellen DeGeneres in de show. Of ik stond op de gastenlijst bij een première in Hollywood, com pleet met rode loper. Wie maakt dat nou mee?" „Ik heb het heft in eigen hand genomen, heb er ie mand op uitgestuurd om bij casino's en theaters te shoppen. Ook omdat ik rondtoeren, het leven uit een koffer, slapen in een bus, gewoon een beetje zat ben. Las Vegas klinkt avontuurlijk, maar ik krijg daar een rustiger leven. Twee keer per dag een show op dezelfde plek. Na afloop ben ik zo weer thuis." „Dat trucje is wel een beetje uitgewerkt, denk ik. Wie van de jongere generatie kent haar nog? En daarbij: ik ben eigenlijk zo'n goede magidan, dat ik zo iemand niet meer nodig heb." „Ik heb haar meteen verteld dat ik op mannen val, maar zij zei: 'Dat houden we nog een paar maan den voor ons. Eerst hebben we plezier van een mooi verhaal.' Ik ging daarin mee, ja. Voor de pu bliciteit. Er waren miljoenen met die show ge moeid. Joop van den Ende had flink geïnvesteerd. Het moest wel goed gaan, hè." „In Nederland viel iedereen daarover: 'Hans Klok weer in de kast'. Tja, ik verdwijn elke dag in een kast. Maar ik kom er op het podium ook elke keer weer uit, hoor. Ik ben gewoon niet zo'n op-de-bar- ricades-homo." „Ik zal er niet meer om gaan liegen, nee. Ik ben toch elf jaar verder, sta sterker in mijn schoenen. Maar ik ga het ook niet uitdragen. Je zag het aan popzanger Ricky Martin. Zijn carrière is zo goed als voorbij sinds hij voor zijn homoseksualiteit uit komt." „Ik verwacht veel van mijn tribute aan Siegfried Roy. Die werkten altijd met levende wilde dieren. Dat is nu verboden, maar toen ik de film Prooi van Dick Maas zag, wist ik de oplossing: die digitaal ge maakte leeuw was levensecht. Dezelfde producent heeft voor mij een nieuwe gemaakt. Daar ga ik straks iemand in veranderen." Een oude kop is niet erg, maar je mag geen dikzak worden „Ik twijfel. Vind het succes een beetje tegenvallen. Mensen praten er weinig over, terwijl ik het nog steeds een wonder vind hoe iemand overleeft in een kartonnen doos die met zwaarden wordt door stoken. Voordat ik de truc kocht van de erven van Hans Moretti, lukte het me nooit uit te vogelen hoe hij werkte. Toch is het nooit mijn lievelingsact geworden. Komt ook doordat ik al die minuten op gevouwen in die doos moet zitten. Ik ben toch meer van het grote gebaar. Een show van Hans Klok draait toch om die man met die door de windmachine wapperende haren en die bloes die openhangt tot zijn navel." „Het was een hele investering, ja." „Ik kan de truc eventueel doorverkopen. Maar wie wil hem hebben? Trucs waarbij je vrijwilligers uit het publiek haalt, raken uit de mode. Komt door de rechtszaak die David Copperfield aan zijn broek kreeg toen hij dertien mensen liet verdwijnen. Daarbij viel een toerist van het podium. Stel je voor dat bij die zwaardendoos de ene toeschouwer de andere prikt, dan klaagt zo'n man zo het casino aan voor 10 miljoen. Het is wel Amerika." „Ja, zeg. Dat was een mooi toeval. Ik had die jongen al vaker op de eerste rij gezien. Dacht dat hij jour nalist was, omdat hij steeds in een boekje zat te schrijven. Na een paar avonden stak hij bij de Mo- retti-act voor het eerst zijn arm omhoog toen ik om vrijwilligers vroeg. 'Kom maar naar voren', zei ik meteen. Toevallig zat er een kennis van me naast hem. Ik appte in de pauze: 'Vraag even het tele foonnummer van die leuke jongen.' Nou, een week later woonden we samen." „Omdat hij een enorme liefhebber én kenner is van magie. Hij wil zelf ook gaan optreden. Hij is nu 28 en moet op een dag wel uit mijn schaduw gaan stappen. Hij heeft nog een lange weg te gaan, maar is heel getalenteerd. Dan is het handig als je ie mand in de buurt hebt die al professioneel is. Dan kun je misschien wat stapjes overslaan." „Ja, maar puur om de kunst, hè? Dat weet ik door dat hij nooit heeft geprobeerd me na de show te ontmoeten. 'Dat leek zo stom, met jou op de foto', zei hij toen ik hem daarnaar vroeg. Hij vond het gewoon fantastisch wat ik op het podium doe." „Vooralsnog wel, ja. Je moet het leven ook niet te moeilijk maken. We vullen elkaar goed aan. Hij is heel gestructureerd, ik nogal chaotisch. Tot nu toe gaat het heel goed." „Welnee! We zeggen niet: 'We gaan samen oud worden.' Dat ben ik al namelijk. Ik word volgend jaar 50. Kan ik amper geloven. Ik voel me in mijn hoofd nog 25." „Het mooie is dat ik altijd blijf leren. Copperfield is 61 en staat nog aan de top. Belangrijk is om als per former kracht te blijven uitstralen. Een oude kop is niet erg, maar je mag geen dikzak worden. Daarom sta ik veel in de sportschool en zwem ik vaak. En gelukkig heb ik mijn snelheid nog. Ik begrijp zelf niet hoe, want ik ben geen lenig type, maar in een seconde verdwijnen, lukt me nog steeds." 3 dagen 4*-hotel in Noord- Brabant incl. rondvaart maandag 13 augustus 2018 GO Stefan Raatgever Je begint een af scheidstournee. Vertrekje voorgoed? Je keerde vroegtijdig terug van jouw eerste poging in 2007. Jouw show trok te weinig publiek om door te gaan. Hans Klok: „In een seconde ver dwijnen, lukt me nog steeds." FOTO MARTIN DIJKSTRA Slagen in Las Vegas was jouw droom. Leefde je sindsdien met een onaf gevoel? Toch leek een tweede poging er niet meer van te komen. Waarom is het na elf jaar toch ge lukt? Je werkte de eerste keer samen met Pamela Anderson. Zij is er nu niet meer bij? Ze zorgde wel voor veel media-aandacht. Vooral toen ze het gerucht de wereld in hielp dat jullie een verhouding hadden. Hoe kijkje daarop terug? Dus speelde je een beetje toneel mee? En als ze straks in Las Vegas zeggen: 'Verzwijg het maar even, anders zitten je zalen halfvol'? Met welke act hoop je Las Vegas aan jouw voe ten te krijgen? 44 —Hans Klok Het hoogtepunt van de show House of Horror moest De zwaardendoos van Moretti worden, vertelde je voor de première. Gaat die niet mee naar Las Vegas? Je betaalde voor het geheim van de zwaarden doos een bedrag waarvan je ook een huis kon kopen, zei je. Verdien je die wel terug? Dan heb je net op tijd jouw huidige vriend uit de zaal gepikt. Waarom zat jouw vriend zo vaak in de zaal? Jij was eigenlijk zijn idool? Die bewondering kan naast de liefde bestaan? En jij denkt niet aan vragen als: werkt dit op de lange termijn? Een voetballer is op zijn 28ste op zijn top, wan neer is een illusionist dat? Hans Klok's House of Horror. Vanaf 15 augustus in Carré. Hotel de Korenbeurs 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x 2 uur durende rondvaart door de Biesbosch •S Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Op Zoover beoordeeld met een 7,9! Tip: ga een dagje naar Breda hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23