PvdA: Help KEW aan nieuw pand Jasper van der Maas steekt 29 van 30 ringen EN 19 DANCE EVENT Beachboom beleefde afgelopen weekend zijn tweeëntwintigste editie op de Brouwersdam. Het dance event heeft zijn reputatie van een gemoedelijk feestje met goede muziek ineen relaxte sfeer opnieuw waargemaakt. Een zomerse dag die rus tig overloopt in een windstille avond. On dergaande zon op de achtergrond en een tiental dj's die je trakteren op de vetste beats. De danceliefhebber kon het zich niet beter wensen af gelopen zaterdag op de Brouwers- dam. In de middag en vooravond werd het publiek opgewarmd door Leonardo del Mar, Joe Stone, Ben jamin Scott en Santos Suarez. Daarna lieten Mr. Belt en Wezol, Gregor Salto en Chocolate Puma de voetjes in het zand flink los gaan. Het succesvolle duo Lucas Steve, bekend van hun hit 'Up till dawn', sloot de avond knallend af. Voor hun optreden ogen beide he ren ontspannen, maar zitten ze ook vol energie om er lekker te genaan te gaan. Lucas: „Twee jaar geleden draaiden we hier ook. Ik weet nog hoe tof ik het draaiende podium toen vond. Het is heel vet als alles uitpakt zoals de organisa tie het bedoeld heeft. Ook nu ziet het er weer geweldig uit." De mannen staan op veel verschil lende festivals en laten zich graag verrassen. „Deze plek in Zeeland is best wel een uithoek, je weet niet wat je er van kan verwachten. Maar het is echt een festival waar je moet zijn geweest om het te be oordelen", legt Steven uit. „De line up is te gek, licht en geluid zijn su per en de ontvangst heel hartelijk. Dat is ook wel eens anders." Voor het hun beurt is, proberen ze alvast in te schatten hoe de sfeer is. Lucas: „We luisteren naar onze collega's en hoe het publiek re ageert. Als we eenmaal zelf aan het draaien zijn is het een kwestie van improviseren, het publiek 'lezen' en daarop inspringen." Het thema dit jaar was Into the blue, waarmee de aankleding en dresscode volledig in het teken stonden van de zee en haar vijftig tinten blauw. De opbouw viel niet mee. Twee dagen voor het weekend kwam de regen nog met bakken uit de lucht. „Dat we op de dag zelf zo ontzet tend mooi weer hadden, is natuur- De line up is te gek, licht en geluid zijn superen de ontvangst hartelijk lijk perfect", zegt medeorganisator Jeroen Botty daags na het evene ment. De driehonderd VIB-tickets (Very Important Beachboomers, red.) waren ook dit jaar weer snel uitverkocht. Niet goedkoop, maar wel gratis hapjes en drankjes, een eigen entree en toilet. „Daar is echt vraag naar, ieder heeft zo zijn eigen reden daarvoor. De een wil niet in de drukte staan, de ander is voordeliger uit qua drankjes en weer een ander wil af en toe even kunnen gaan zitten." In totaal bezochten ruim 6200 mensen Beachboom. Er waren volgens Jeroen geen noemens waardige incidenten. „Ik ben dik tevreden, op naar volgend jaar maar weer." Sluiting van het Cultuurhuis Kui perspoort mag er volgens de PvdA niet toe leiden dat de wekelijkse kunstlessen aan 230 mensen ver dwijnen. Dat zou slecht zijn voor de aantrekkelijkheid van de binnen stad. Dat stelt de PvdA in schrifte lijke vragen aan het college van B en W. 'Kunsteducatie Walcheren (KEW) is al dertig jaar een bekend en gerenommeerd instituut voor kunstbeoefening voor inwoners van Middelburg en omstreken', be nadrukt de partij. Na een reorgani satie drie jaar geleden zijn docenten ontslagen en als ZZP'er verder ge gaan. Zij huren nu lesruimte in het gebouw Kuiperspoort 18. Maar hoe wel wekelijks 230 mensen lessen volgens in het Cultuurhuis, lijdt KEW verlies op de exploitatie en daarom stoot zij het pand af. Churchilllaan Docenten zijn bereid te zoeken naar een andere plek en de PvdA wil dat B en W daarbij helpen. Een mogelijkheid zou zijn om de oude handenarbeidlokalen in het pand van de CSW aan de Churchilllaan daarvoor beschikbaar te stellen, op pert de partij. En zolang er geen nieuwe ruimte is, moeten de do centen tot medio 2019 van de Kui perspoort gebruik kunnen maken, vindt de PvdA, zodat het cursusjaar afgemaakt kan worden. De gemeente wil het pand in de Kuiperspoort waar Kunsteducatie Walcheren nu zit, gaan verkopen. De PvdA vraagt zich af hoe realis tisch het is dat er snel een geschikte Kunstdocenten willen met een petitie 10.000 handtekeningen verzamelen koper voor dit gebouw te vinden is. Kunstdocenten zijn ook al een petitie gestart tegen de sluiting van het Cultuurhuis Kuiperspoort. Zij hopen 10.000 handtekeningen te verzamelen. RI TTH E M In een veld van 23 ring- rijders greep Jasper van der Maas gisteren de winst in Ritthem. Hij stak 29 van de 30 ringen. Van der Maas won hiermee voor het eerst de klassementswedstrijd in Ritthem. De eerste beker werd gewonnen door Levi de Witte en de pollepel ging met Linda Min- derhoud mee naar huis. De versie- ringsprijs ging bij de trekpaarden naar Angelina Cevaal en bij de ca tegorie overig naar Mirella Cevaal. Gisteren ging er ook een delega tie ringrijders en sjezenrijders naar de Burghse Dag op Schou- wen-Duiveland. Bij de sjezen was Angelina Francke samen met haar vader Bram de sterkste. Zij staken als enige 70 van de 70 rin gen. De pollepel werd gewonnen door Mellanie en Ab Paauwe. De eerste prijs voor de versiering ging naar Marcia en Kees Minder- houd. Bij de ringrijders was Teun Dingemanse de sterkste. Hij stak als enige alle 30 ringen. De pollepel werd bij het ringrijden gewonnen door André van Maldegem. Vrijdag werd er in Meliskerke in boerenkostuum gereden. Stijn de Visser won het dagklassement met 23 van de 23 ringen. Anne Mat- thijsse won de rode lantaarn met 3 van de 23 ringen. Donderdag is het Zeeuws kam pioenschap ringrijden op het Mo lenwater in Middelburg. maandag 13 augustus 2018 Beachboom onder de blauwe hemel Publiek van deze tweeëntwintigste Beachboom in Scharendijke in de dresscode Into the blue. foto dirk--jan gjeltema Mariska den Hartog Scharendijke - Steven Jansen, dj De PvdA in Middelburg wil dat de gemeente Kunsteducatie Walcheren helpt zoeken naar een andere ruimte. Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19