Als je zoiets doet, ben je echt heel dom 'Gelukkig waren we op tijd buiten' Meerdere branden in Goese wijk Eigenaar Harm Moes en zijn gezin waren thuis toen de brand uitbrak. „Gelukkig waren we allemaal op tijd buiten", zegt hij zondagoch tend, als hij wat spullen komt op ruimen. Hij wil er verder niet veel over kwijt. „Het belangrijkste is dat de kinderen in orde zijn en dat ieder een gezond is. Het huis is heel ver velend, maar het zijn maar spullen. Uiteindelijk komt daar, in een land als Nederland, wel een oplossing voor. En wat voor oplossing dat is, dat zien we wel." De brand begon 's nachts rond half drie in een schuur achter een woning op de hoek van de Buys Ballotstraat. Het vuur sloeg al snel over naar het dak van het pal er naast naastgelegen huis aan de Rietweg. Er kwam zoveel rook vrij, dat de Veiligheidsregio Zeeland een NL- Alert uitstuurde om omwonenden te adviseren ramen, deuren en ven- tilatieroosters te sluiten. Rond vier uur was de brand onder controle. Een half uur later werd de rook- waarschuwing ingetrokken. Tien minuten na de melding van de brand aan de Rietweg merkte Het huis is heel vervelend, maar het zijn maar spullen, daar is een oplossing voor een bewoonster van de nabijgele gen W.F. Hermanslaan dat ook een vuilcontainer in haar tuin in brand stond. De twee kliko's die ernaast stonden vatten daardoor eveneens vlam. Een bewoner van de Boude- wijn Büchlaan, in dezelfde buurt, kwam zaterdagochtend tot de ont dekking dat er een brandje was ge weest in zijn papiercontainer. Dat was vanzelf gedoofd. Sporenonderzoek „Dat ontstaat niet zomaar", zegt hij. „We legden meteen een link met de grote brand verderop. Ik ben wel geschrokken, want het had bij ons ook veel verder kunnen gaan. Ge lukkig is het voor ons zo afgelopen. Ik kan er niet bij dat iemand alleen al de gedachte heeft om zoiets te doen." Forensische rechercheurs deden zaterdag sporenonderzoek bij de schuur en het huis aan de Rietweg. Ook hield de politie een buurton derzoek. De conclusie werd al snel getrokken: waarschijnlijk is er sprake van brandstichting. Dat is reden voor verder onderzoek. De politie roept, onder meer via brieven die in de buurt zijn ver spreid, getuigen en omwonenden op bruikbare informatie te delen. Ook is de politie op zoek naar ca merabeelden die meer duidelijk heid kunnen geven over de toe dracht. It maandag 13 augustus 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Om de paar minuten staat er wel iemand stil bij het getrof fen huis aan de Rietweg. Een groepje mensen praat na over de gebeurtenissen. „We heb ben de brief van de politie net gelezen", zegt Nel de Kok uit de W.F. Hermanslaan zater dagnamiddag. „We zijn maar even een rondje gaan lopen. Natuurlijk zijn we geschrok ken nu het om brandstichting gaat. Hier gebeurt nooit iets! We hebben ook niets gehoord vannacht. Maar de schrik gaat vanzelf over." De as ligt nog op de auto's die op de parkeerplaats achter het huis staan. Eentje is net gepoetst. „Mijn hond begon midden in de nacht te blaf fen", vertelt een bewoner uit de Buys Ballotstraat. „De von ken vlogen over de achtertuin. Ik heb 112 gebeld, maar toen ze me doorschakelden naar de brandweer bleef de tele foon maar overgaan. Gelukkig was de brandweer er al. Ik was wel even bang dat de brand door de tuinen zou overslaan. Het is maar goed dat het nog geregend heeft. Gert-Jan Koelmans uit Kloe- tinge laat zijn hond uit. Bijna iedere dag loopt hij een rondje door de wijk Riethoek. Dat het om brandstichting gaat, laat hij van zich af glij den. „Uitgaanspubliek dat stom is geweest. Als je zoiets doet, ben je echt heel dom. Dat huis is net helemaal opge knapt." Brandstichting legt woning in Goes in de as De fraaie rozen in de voortuin hebben hun glans verloren. Het karakteristieke huis aan de Riet- weg in Goes staat er, na de felle brand van vrijdagnacht, redde loos bij. De bovenverdieping is compleet verwoest. De oorzaak: waarschijnlijk brandstichting. Rolf Bosboom en Michiel Bouwman Goes -Harm Moes, eigenaar uitgebrande woning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15