De kleine portie valt in de 'Ik voel me naakter dan ooit' WECKEND Vandaag bij deze krant Frank de Grave: Afschaffen dividendbelasting is voor publiek de druppel Walcheren magazine Hadewych Minis kan zich niet verschuilen: Wijven ons Sandra de Blaeij onderging een maagverkleining en kan sindsdien geen normale porties meer eten. Veel restaurants serveren echter geen halve gerechten. Dus riep de Kapelse de Facebook- pagina 'Kleine Porties' in het leven. En wat blijkt? Het platform is een hit van jewelste.zeeland 2 De Grave vindt dat grote bedrijven hun maatschappelijke verantwoor delijkheid moeten nemen en niet alleen maar de hand moeten op houden bij de overheid. De Grave: „Dat is niet in balans, daar ligt het probleem. Als ik er zo over spreek als WD'er - ik ben geen SP'er - dan is dat een signaal." Hij uit zijn kri tiek vandaag in de zomerserie 'Vis sen metlan'. De publieke boosheid is volgens De Grave opgebouwd door de ja renlange ergernis over stijgende be drijfswinsten en gelijkblijvende lo nen, de stijgende topsalarissen, het wegkijken van bedrijven bij het op lossen van het klimaatprobleem en het optreden van de NAM en Shell in Groningen. „Dit alles culmineert nu bij de dividendbelasting", zegt De Grave. „Het afschaffen van de dividendbelasting is voor mensen de druppel die de emmer doet over lopen. Ik hoop dat dit een wake-up- call is voor het bedrijfsleven." De Grave behandelt voor de WD in de Eerste Kamer het politiek zeer gevoelige onderwerp van het af schaffen van de dividendbelasting, maar hij is deze zomer door de Raad van State voorgedragen als staatsraad. Op zich heeft De Grave geen probleem met het afschaffen Als ik er zo over spreek als WD'er, ik ben geen SP'er, dan is dat een signaal van de dividendbelasting: „Daar zijn heel goede redenen voor." Maar de indruk bestaat dat de coalitie on der grote pressie van het bedrijfsle ven iets heeft gedaan, wat niet wordt begrepen. „Dat beeld is niet voor niets ontstaan en dat is slecht. Degenen die daar medeverant woordelijk voor zijn, moeten zich eens achter hun oren krabben." De Grave: „Er zit een zeker gevoel bij de mensen: regels gelden voor ons allemaal, behalve voor bedrij ven die zo groot en machtig zijn dat ze zich er aan kunnen onttrekken. Dat is kwetsbaar. Maar De Grave ergert zich ook aan captains of industry die met de mond de ernst van het klimaatpro bleem belijden, maar wegkijken als er stappen moeten worden gezet. „Dan denk ik jongens, doe nou eens wat, waarbij je uitstraalt dat je bij draagt aan de oplossing." Binnen de coalitiepartijen verde digt niemand gepassioneerd het ka binetsbesluit. Zo vond Christen unie-onderhandelaar Gert Jan Se- gers het afschaffen van de divi dendbelasting „een meloen die ik moest doorslikken." De Tweede Kamer heeft al een reeks debatten gevoerd over het on derwerp terwijl er van kabinets zijde nog geen concreet voorstel is gekomen. Nieuwsmedia dezp l ZEELAND 11T/M19 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN smaak 'Imago bedrijven is beroerd' VVD-prominent Frank de Grave wil het bedrijfsleven wakker schudden. Omdat multinationals overwegend aan zichzelf den ken en geen maatschappelijke rol naar zich toetrekken. Jan Hoedeman Den Haag —Frank de Grave, VVD-prominent zaterdag 11 augustus 2018 20°C Enkele pzc.nl bui Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1